Goniec.pl
Pixabay.com Arcaion

Goniec.pl

Nie żyje ksiądz Krzysztof Gidziński. Policja ujawniła dramatyczne okoliczności jego śmierci

26 Maja 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Nie żyje ksiądz Krzysztofa Gidziński, wikariusz parafii pw. św. Stanisława i bł. Karoliny Kózkówny w Leźnie. Ciało 55-letniego duchowego zostało znalezione w miniony wtorek w jego pokoju, a oficjalną przyczyną zgonu była śmierć przez powieszenie. Sprawą zajmuje się już lokalna prokuratura.

We wtorek 24 maja w 55. roku życia i 29. roku kapłaństwa zmarł ks. Krzysztof Gidziński, wikariusz parafii pw. św. Stanisława i bł. Karoliny Kózkówny w Leźnie. Wiele wskazuje na to, że w tym przypadku doszło do śmierci przez powieszenie.

pieniądze

Znana firma podnosi ceny za prąd. Rachunki wzrosną już od 1 czerwca

CZYTAJ DALEJ

W środę, 25 maja br. przeprowadzona została szczegółowa sekcja zwłok, która wyjaśniła dokładne przyczyny tego tragicznego zdarzenia. Wstępne ustalenia biegłych mogą wskazywać na samobójstwo duchownego. 

Jak poinformowała "Gazeta Wyborcza", okoliczności śmierci 55-letniego księdza nie są do końca jasne. Prokuratura Rejonowa w Kartuzach rozpoczęła w tej sprawie śledztwo z art. 151 kodeksu karnego: "Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Ksiądz Krzysztof Gidziński urodził się 18 stycznia 1967 roku w Gdańsku. Święcenia kapłańskie przyjął 22 maja 1993 r. z rąk abp. Tadeusza Gocłowskiego w miejscowej bazylice Mariackiej. Swoją posługę kapłańską sprawował przez 29 lat.

W trakcie tych lat pełnił funkcję wikariusza w parafiach: Podwyższenia Krzyża Świętego w Gdańsku-Chełmie, Świętej Rodziny w Gdyni-Grabówku, św. Michała Archanioła w Sopocie, św. Maksymiliana Kolbego w Gdańsku-Suchaninie, św. Ignacego Loyoli w Gdańsku-Starych Szkotach, św. Stanisława BM w Gdańsku-Wrzeszczu, św. Kazimierza w Gdańsku-Zaspie, Ducha Świętego i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gdyni-Obłużu oraz św. Stanisława i bł. Karoliny Kózkówny w Leźnie.

Uroczystości pogrzebowe księdza Krzysztofa Gidzińskiego odbędą się w piątek 27 maja br. o godz. 10.00 w kościele parafialnym w Leźnie. Pochówek nastąpi na cmentarzu katolickim w Sopocie, bezpośrednio po mszy świętej.

Duchowny walczył z edukacją seksualną oraz gender

Ksiądz Gidziński w otwarty sposób krytykował ideę edukacji seksualnej. Jako jeden z pierwszych miał zauważyć rzekomo narastające zagrożenie ze strony genderowych środowisk.

- Ksiądz Krzysztof jako pierwszy zauważył narastające zagrożenie ze strony genderowych środowisk, które kilka lat temu poprzez wprowadzanie tzw. modelu na rzecz równego traktowania rozpoczęły powolną genderową indoktrynację mieszkańców Gdańska. On bił na alarm, próbując obudzić w ludziach czujność, skupiając wokół siebie osoby, które zmierzyłyby się z tak poważnym wyzwaniem, jak obrona dzieci i młodzieży przed demoralizacją. Wiemy, że przypłacił to zdrowiem - przekazało specjalne stowarzyszenie Odpowiedzialny Gdańsk, które również zwalczało miejski program edukacji seksualnej.

Władimir Putin przed laty mówił o sobie

Tajemnice Putina wyszły na jaw. Jego słowa nie pozostawiają wątpliwości, niewiele osób wiedziało

- Można mnie uznać za udany produkt patriotycznego wychowania człowieka radzieckiego - mówił przed laty Władimira Putin. Archiwalne wypowiedzi prezydenta Rosji na swój własny temat rzucają światło nie tylko na pełną sukcesów zaskakującą karierę byłego agenta FSB, ale również na jego postawę jako polityka i agresora.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Urzędnicy w ZUS-ie przygotowują się do strajku. "Wypłata wszystkich świadczeń może być zagrożona"

  • Nie żyje Agnieszka Czuchnowska. Dziennikarz "Gazety Wyborczej" przekazał wiadomość o śmierci żony

  • Statki na obcych banderach czekają na załadunek w Mariupolu. Łupem Putina wyroby metalowe i zboże

Źródło: Gazeta Wyborcza / Goniec.pl

Tagi:

Piotr DutkaAutor

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pdutka1997@gmail.com

Podobne artykuły

Brazylia: Skarpa osunęła się na drogę. Nie żyją co najmniej dwie osoby, około 30 jest zaginionych

Wiadomości

Brazylia: Skarpa osunęła się na drogę. Nie żyją co najmniej dwie osoby, około 30 jest zaginionych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Karczemna awantura w Sejmie. Błaszczak uciszył marszałek i uderzył w opozycję

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dolnośląskie: Pociąg uderzył w autobus. Jedna osoba nie żyje

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Jiang Zemin. Były prezydent Chin odszedł w wieku 96 lat

Czytaj więcej >
"Polskie bezpieczeństwo jest zagrożone"

Wiadomości

"Polskie bezpieczeństwo jest zagrożone". Generał ocenił propozycję polskiego MON

Czytaj więcej >

Wiadomości

Strzały na ulicach Wałbrzycha. Agresorzy biegali w centrum z tasakiem i atrapą broni

Czytaj więcej >