Goniec.pl
Nie żyje Dariusz Nytko

pomagam.pl

Nie żyje Dariusz Nytko

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Nie żyje Dariusz Nytko, były wiceprezes klubu Korona Kielce. W ostatnich miesiącach walczył o powrót do zdrowia po wypadku, w którego konsekwencji stracił nogę. Miał zaledwie 54 lata.

Tragiczną informację przekazali działacze klubu Unia Solec Kujawski, której prezesem był w latach 2015-2018. Przez pół roku w 2019 roku Dariusz Nytko kierował Unią Janikowo. Niemal trzy dekady życia poświęcił bydgoskiemu oddziałowi firmy Kolporter, gdzie pełnił funkcję dyrektora.

Nie żyje Dariusz Nytko

Dariusz Nytko był miłośnikiem sportu i wielkim pasjonatem piłki nożnej. Z wielkim zaangażowaniem zajmował się zarówno futbolem zawodowym, jak i amatorskim. Był związany z Unią Tarnów, Koroną Kielce, Unią Solec Kujawski i Unią Janikowo.

Działacz sportowy pełnił funkcje trenera i zawodnika reprezentacji piłkarskiej Kolportera, która na krajowych mistrzostwach zdobywała najwyższe trofea.

- Darek był wspaniałym człowiekiem. W pracy był profesjonalistą, osobą chętnie pomagającą innym, otwartą, bezpośrednią, zarażającą dobrą energią, życzliwą i zawsze uśmiechniętą. Rodzinie i bliskim Dariusza składamy najszczersze kondolencje - napisali współpracownicy Dariusza Nytko.

Niespodziewane, przedwczesne odejście Dariusza Nytko było ogromnym szokiem dla społeczności Kielc i okolic. Pod wpisem, w którym poinformowano o jego odejściu, pojawiło się wiele wspomnień, słów pożegnania i kondolencji dla jego najbliższych.

- To tak nieprawdopodobne, że aż nie do uwierzenia. Darku, rozbaw tam towarzystwo u góry. Opowiedz im kilka historii. Łącznie z tym, jak pomyliłeś lokal i chciałeś się bawić na innym weselu, a nie na moim. Trzymaj się - napisał jeden z przyjaciół zmarłego.

Portal Echo Dnia poinformował, że w ostatnich dniach swojego życia Dariusz Nytko zmagał się z powikłaniami związanymi z zarażeniem koronawirusem. Szczegółowe informacje o przyczynie śmierci nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Niedawno Fundacja „Gramy do Końca” zorganizowała internetową zbiórkę na protezę lewej nogi dla Dariusza Nytko. Jej koszt, wraz z rehabilitacją i wszystkimi kosztami dodatkowymi to niebagatelne 160 tysięcy złotych. Pomagającym udało się zebrać zaledwie ułamek tej kwoty. Niestety, teraz jest już za późno.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Kontrola sanepidu w hotelu Tadeusza Rydzyka. Są wyniki

  • Nie żyje aktorka Ewa Wawrzoń

  • Prof. Parczewski twierdzi, że nie ma sensu nosić maseczek na zewnątrz

Irmina Jach

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >
Monika Bawaj

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Zaginęła 15-letnia Monika Bawaj. Policja prosi o pomoc

Czytaj więcej >
Dariusz Ś.

Wiadomości

Radny Nowoczesnej znęcał się nad żoną. Nie pójdzie do więzienia

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Kontrowersyjny projekt zmian kar dla pijanych kierowców. W grze konfiskata pojazdu

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent: rząd chciał, żeby stan wyjątkowy trwał trzy miesiące

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poznań: Pomimo reanimacji zmarł 2,5-latek, który wypadł z okna

Czytaj więcej >