Goniec.pl
Tadeusz Rydzyk kontrola

Jakub Kaminski/East News

Kontrola sanepidu w hotelu Tadeusza Rydzyka. Są wyniki

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Chaos, zamieszanie, przesyłanie sobie potajemnie informacji i udawanie, że wszystko jest w porządku - takie sceny miały miejsce w Toruniu. Sprawę nagłośnił portal o2, dzięki czemu niemałą aferą zainteresował się sanepid. Jak się jednak okazuje, kontrola p

Dziennikarze portalu o2 dotarli do studenta Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Uczeń był wściekły na warunki i przyzwolenia, jakie panują w obiekcie. Miarka się przebrała, kiedy sam zaraził się koronawirusem.

Imprezy i wycieczki nie były niczym dziwnym

Student o imieniu Piotr (personalia zostały zmienione) miał powiedzieć dziennikarzom o2, że zarówno na uczelni jak i w hotelach akademickich panuje istna samowolka. Jego zdenerwowanie sięgnęło zenitu, kiedy sam postanowił o nieobecności na zajęciach w obawie przed zakażeniem. Kiedy wrócił na kilka dni do Torunia, do domu wrócił już chory.

Jak wygląda sytuacja w hotelach akademickich? Wytyczne Ministerstwa Edukacji i Nauki mówią jasno, aby nosić maseczki oraz maksymalnie ograniczyć kontakt z innymi osobami. Tymczasem maseczek nie nosi praktycznie nikt, a studenci mieszkają w 3-osobowych pokojach. O zakażenie więc bardzo prosto.

Jakby tego było mało, w hotelach imprezowano - były tańce i zabawa na parkiecie, były gromkie rozmowy bez nałożonych maseczek. Świętowano w grudniu i w lutym - przed świętami dzielono się opłatkiem, w sali byli zgromadzeni profesorowie i uczniowie. Jednak nie tylko imprezami człowiek żyje.

Okazało się także, że organizowane są wycieczki autokarowe. Student ujawnia, że ostatnia odbyła się 25 marca, a w pojeździe zgromadziło się ok. 24-25 osób. Autokary były trzy, a uczestnicy wybrali się na Jasną Górę. Obecny był też sam Tadeusz Rydzyk.

Mimo nauczania hybrydowego niektóre zajęcia nadal odbywają się w trybie stacjonarnym. Jednak nawet tam trudno o utrzymanie obostrzeń w ryzach. Student poinformował, że wszyscy siedzą bez zachowania odstępów, o noszeniu maseczek nawet nie ma co wspominać.

23 marca lokalny sanepid skontrolował uczelnię oraz hotel Tadeusza Rydzyka, jednak nie wykryto żadnych nieprawidłowości. Po opublikowaniu artykułu z wyznaniem studenta, po kilku godzinach sanepid pojawił się tam ponownie. I tutaj zaczął się chaos - na facebookowej grupie studentów uczelni masowo pisano, że przyjechali pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.

W postach można było przeczytać wręcz o ostrzeżeniu oraz podano ważną informację, aby wszędzie chodzić w maseczkach, tym razem według wytycznych. Motywacja studentów widocznie dała efekt, bo jak podaje o2, i tym razem sanepid nie stwierdził żadnych nieprawidłowości i naruszenia obostrzeń.

- W ramach przeprowadzonych działań kontrolnych odnotowano, że w obiekcie zameldowanych jest dokładnie 115 uprawnionych osób na 417 możliwych tj. studentów i pracowników naukowych WSKSiM, którzy aktualnie przebywają w Toruniu i korzystają z ww. obiektu mieszkalnego. Nie stwierdzono przebywania w ww. obiekcie osób nieuprawnionych. Reżim sanitarny oraz wszelkie obostrzenia były zachowane podczas działań kontrolnych - przekazał dziennikarzom o2 rzecznik prasowy Łukasz Betański z WSSE w Bydgoszczy.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje aktorka Ewa Wawrzoń

  • Były senator PiS w szpitalu. Wcześniej usłyszał zarzuty za zabicie psa

  • Prof. Parczewski twierdzi, że nie ma sensu nosić maseczek na zewnątrz

Klaudia Bochenek

Jestem na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami na świecie i w social mediach. W przeszłości zajmowałam się redagowaniem eventowych materiałów prasowych. Poza pracą w redakcji wolny czas poświęcam eksploracji internetu, kryminalistyce i żeglarstwu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

policja

Wiadomości

Zachodniopomorskie: W pensjonacie znaleziono zwłoki 40-latka. Prawdopodobnie doszło do zbrodni

Czytaj więcej >
sinice

Wiadomości

Mężczyzna wykąpał się w Bałtyku. Jest zakażony bakterią Vibrio vulnificus

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski ocenił wystąpienie Andrzeja Dudy podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Czytaj więcej >
konferencja

Wiadomości

Posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba zostali wyproszeni z konferencji prasowej

Czytaj więcej >
tk

Wiadomości

Trybunał Konstytucyjny odroczył rozprawę w sprawie wyższości prawa unijnego nad krajowym

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Andrzej Duda przed sesją ONZ pomylił prezydentów USA

Czytaj więcej >