Goniec.pl > Polityka > Nie żyje były poseł PSL. Stanisław Masternak miał 76 lat. Władysław Kosiniak-Kamysz pożegnał partyjnego kolegę
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 17.08.2022 12:04

Nie żyje były poseł PSL. Stanisław Masternak miał 76 lat. Władysław Kosiniak-Kamysz pożegnał partyjnego kolegę

Nie żyje były poseł PSL, Stanisław Masternak miał 76 lat
materiałī własne Iberion; Twitter.com/@KosiniakKamysz

Nie żyje polityk PSL. Stanisław Masternak reprezentował województwo świętokrzyskie. Przez dwie kadencje zasiadał w sejmowych ławach. Ludowcy przyodziali dziś czerń, a pożegnania i niedowierzanie w odejście zalały media społecznościowe. - Ludowiec, dla którego dobro lokalnej społeczności było zawsze najwyższym nakazem - napisał pod biało-czarnym zdjęciem działacza partii Władysław Kosiniak-Kamysz.

Nie żyje Stanisław Masternak, były poseł PSL. Jego osoby nie trzeba przedstawiać nie tylko Ludowcom z województwa świętokrzyskiego, gdzie spełniał swoje polityczne ambicje.

Stanisław Masternak zapisał się na kartach historii PSL, a pożegnanie się z nim nie będzie dla wszystkich łatwym zadaniem. Władysław Kosiniak-Kamysz nie pozostał obojętny na śmierć zasłużonego Ludowca.

Nie żyje były poseł PSL, Stanisław Masternak

W wieku 76 lat zmarł Stanisław Masternak, który był związany z Polskim Stronnictwem Ludowym. Na świat przyszedł 22 lutego 1946 r., a ostatnie tchnienie wydał w sierpniu 2022 r.

Wraz ze śmiercią Stanisława Masternaka zamknął się pewien okres w historii PSL. Szczególnie trudno pogodzić się z odejściem polityka świętokrzyskim strukturom partii Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Stanisław Masternak przez dwie kadencje reprezentował Świętokrzyskie w Sejmie. Miało to miejsce w czasie II i III kadencji Sejmu, czyli od 1993 r. do 2001 r. W 2006 r. polityk zajął fotel starosty powiatu sandomierskiego. Zasiadał w nim aż do 2014 r.

Ludowcy żegnają byłego posła PSL

O tym, że Stanisław Masternak nie żyje, poinformował Marcin Piwnik. Obecny starosta sandomierski zamieścił w mediach społecznościowych wiadomość, która przyniosła ze sobą smutek, rozpacz i łzy.

- Odszedł od nas na wieczną służbę... Kolega Stanisław Masternak. Był jednym z Największych wśród nas ludowców. Zapisał piękną kartę swojej działalności w Polskim Stronnictwie Ludowym. Był Posłem II i III kadencji wybranym w okręgu tarnobrzeskim z list PSL. W latach 2006 - 2018 Starosta Powiatu Sandomierskiego. Przez wiele lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu Powiatowego PSL w Sandomierzu. Wspaniały Szef oraz Człowiek. Oddany bezgranicznie w swojej działalności dla Ziemi Tarnobrzeskiej oraz Sandomierskiej. Dobry mąż, ojciec oraz dziadek. Kolego Starosto będzie nam Ciebie brakowało. Do zobaczenia Stasiu. Szczere wyrazy współczucia dla Rodziny - czytamy we wpisie Marcina Piwnika.

Wieść o śmierci byłego posła PSL dotarła na sam szczyt partii. Władysław Kosiniak-Kamysz zamieścił na Twitterze czarno-białe zdjęcie Stanisława Masternaka. Okrasił je osobistym pożegnaniem.

- Zmarł Stanisław Masternak. Parlamentarzysta, wieloletni starosta sandomierski, rolnik, społecznik, niezwykle oddany swojej rodzinnej świętokrzyskiej ziemi. Ludowiec, dla którego dobro lokalnej społeczności było zawsze najwyższym nakazem. Niech spoczywa w pokoju - napisał szef Ludowców.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl