Goniec.pl
Nie żyje były poseł PSL, Stanisław Masternak miał 76 lat

materiałī własne Iberion; Twitter.com/@KosiniakKamysz

Nie żyje były poseł PSL. Stanisław Masternak miał 76 lat. Władysław Kosiniak-Kamysz pożegnał partyjnego kolegę

17 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Nie żyje polityk PSL. Stanisław Masternak reprezentował województwo świętokrzyskie. Przez dwie kadencje zasiadał w sejmowych ławach. Ludowcy przyodziali dziś czerń, a pożegnania i niedowierzanie w odejście zalały media społecznościowe. - Ludowiec, dla którego dobro lokalnej społeczności było zawsze najwyższym nakazem - napisał pod biało-czarnym zdjęciem działacza partii Władysław Kosiniak-Kamysz.

Nie żyje Stanisław Masternak, były poseł PSL. Jego osoby nie trzeba przedstawiać nie tylko Ludowcom z województwa świętokrzyskiego, gdzie spełniał swoje polityczne ambicje.

Małgorzata Kidawa-Błońska w ogniu krytyki, poszło o sandały, bluzkę i spódnicę

Małgorzata Kidawa-Błońska ma kłopoty. Zarzuty ekspertów brzmią poważnie, mowa nawet o znieważeniu

CZYTAJ DALEJ

Stanisław Masternak zapisał się na kartach historii PSL, a pożegnanie się z nim nie będzie dla wszystkich łatwym zadaniem. Władysław Kosiniak-Kamysz nie pozostał obojętny na śmierć zasłużonego Ludowca.

Nie żyje były poseł PSL, Stanisław Masternak

W wieku 76 lat zmarł Stanisław Masternak, który był związany z Polskim Stronnictwem Ludowym. Na świat przyszedł 22 lutego 1946 r., a ostatnie tchnienie wydał w sierpniu 2022 r.

Wraz ze śmiercią Stanisława Masternaka zamknął się pewien okres w historii PSL. Szczególnie trudno pogodzić się z odejściem polityka świętokrzyskim strukturom partii Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Stanisław Masternak przez dwie kadencje reprezentował Świętokrzyskie w Sejmie. Miało to miejsce w czasie II i III kadencji Sejmu, czyli od 1993 r. do 2001 r. W 2006 r. polityk zajął fotel starosty powiatu sandomierskiego. Zasiadał w nim aż do 2014 r.

Ludowcy żegnają byłego posła PSL

O tym, że Stanisław Masternak nie żyje, poinformował Marcin Piwnik. Obecny starosta sandomierski zamieścił w mediach społecznościowych wiadomość, która przyniosła ze sobą smutek, rozpacz i łzy.

Adam Glapiński i PiS na celowniku Ludowców

Kosiniak-Kamysz nie miał litości dla Glapińskiego, Morawieckiego i PiS. Padły bardzo mocne słowa

CZYTAJ DALEJ

- Odszedł od nas na wieczną służbę... Kolega Stanisław Masternak. Był jednym z Największych wśród nas ludowców. Zapisał piękną kartę swojej działalności w Polskim Stronnictwie Ludowym. Był Posłem II i III kadencji wybranym w okręgu tarnobrzeskim z list PSL. W latach 2006 - 2018 Starosta Powiatu Sandomierskiego. Przez wiele lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu Powiatowego PSL w Sandomierzu. Wspaniały Szef oraz Człowiek. Oddany bezgranicznie w swojej działalności dla Ziemi Tarnobrzeskiej oraz Sandomierskiej. Dobry mąż, ojciec oraz dziadek. Kolego Starosto będzie nam Ciebie brakowało. Do zobaczenia Stasiu. Szczere wyrazy współczucia dla Rodziny - czytamy we wpisie Marcina Piwnika.

Wieść o śmierci byłego posła PSL dotarła na sam szczyt partii. Władysław Kosiniak-Kamysz zamieścił na Twitterze czarno-białe zdjęcie Stanisława Masternaka. Okrasił je osobistym pożegnaniem.

- Zmarł Stanisław Masternak. Parlamentarzysta, wieloletni starosta sandomierski, rolnik, społecznik, niezwykle oddany swojej rodzinnej świętokrzyskiej ziemi. Ludowiec, dla którego dobro lokalnej społeczności było zawsze najwyższym nakazem. Niech spoczywa w pokoju - napisał szef Ludowców.

Nie tylko Odra, alarm podniesiono również nad Nerem. Fot.: OSP Koło Nad Wartą

Odra nie jest jedyna? Pilna akcja służb, na rzece w Wielkopolsce rozłożono zaporę, mieszkańcy dostali alert RCB

Skażenie Odry to wierzchołek góry lodowej? Na rzece Ner również zauważono masowe śnięcie ryb. Strażacy zostali wezwani do akcji. Przygotowano specjalną infrastrukturę i zwołano sztab zarządzania kryzysowego. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało specjalne alerty o zanieczyszczeniu rzeki Ner. Co się dzieje?

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Grudziądz: Odnaleziono szczątki noworodka. W sprawie zatrzymano dwoje nastolatków

  • Konflikt proboszcza z wiernymi w Pacanowie. "To nie ksiądz, tylko szatan"

  • Skażenie na Odrze. Naukowcy alarmują o kolejnym zagrożeniu. Ujawniono wyniki badań śniętych ryb

Źródło: goniec.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Freepik/ senivpetro

Wiadomości

Nowy obowiązek dla właścicieli domów już za pasem. Polacy zapłacą nawet tysiąc złotych

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Syn byłego ministra zdrowia został wyrzucony ze spotkania z Kaczyńskim. Ojciec musi się tłumaczyć

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Ołena Zełenska potrzebuje pomocy. "Jeżeli otrzymamy takie wsparcie od Polski, będziemy szczęśliwi"

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent Andrzej Duda o rozmieszczeniu amerykańskich głowic nuklearnych w Polsce: "Temat jest otwarty"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Zmiany w Kancelarii Prezydenta. Paweł Soloch zostanie zastąpiony przez Jacka Siewierę?

Czytaj więcej >
policja.pl

Wiadomości

Nowe fakty ws. Jacka Jaworka. Prokuratura przedłuża śledztwo

Czytaj więcej >