Goniec.pl > Polska > Grudziądz: Odnaleziono szczątki noworodka. W sprawie zatrzymano dwoje nastolatków
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 16.08.2022 21:21

Grudziądz: Odnaleziono szczątki noworodka. W sprawie zatrzymano dwoje nastolatków

Grudziądz: Odnaleziono szczątki noworodka. W sprawie zatrzymano dwoje nastolatków
Pixabay/ChiemSeherin

Dramatyczne doniesienia dziennikarzy "Gazety Pomorskiej". W długi weekend w Grudziądzu odnaleziono starannie ukryte w odludnym miejscu szczątki noworodka. W sprawie zatrzymano 17-letnią dziewczynę i 18-letniego chłopaka, którzy trafili do aresztu. Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie pozbawienia życia dziecka.

Szczątki dziecka zlokalizowane były w północnej części miasta. Choć makabrycznego odkrycia dokonano podczas długiego sierpniowego weekendu, do zgonu doszło najprawdopodobniej już kilka miesięcy temu. Służby wskazały już pierwszych podejrzanych.

Zwłoki noworodka w Grudziądzu. Najprawdopodobniej doszło do tragicznej zbrodni

Po tym, jak służby rozpoczęły swoje działania, w ich ręce dostała się para zamieszkujących na co dzień teren Grudziądza nastolatków.

Wobec 17-letniej dziewczyny wszczęto dochodzenie w sprawie pozbawienia życia dziecka. – Jest to na razie wstępna kwalifikacja. Podejrzana nie przyznała się. Przedstawiła własną wersję wydarzeń. Sąd na nasz wniosek zastosował wobec podejrzanej trzy miesiące aresztu – powiedziała w rozmowie z „Gazetą Pomorską” prokurator Magdalena Chodyna.

Dalsze czynności mają dać odpowiedź na pytanie, czy doszło do zabójstwa, czy też dzieciobójstwa. Pierwszy z czynów może skutkować dożywotnim pozbawieniem wolności, drugi natomiast karą od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

18-latek częściowo przyznał się do zarzutów

Towarzyszący 17-latce o rok starszy chłopak usłyszał z kolei zarzut zacierania śladów przestępstwa i pomocy w ukryciu zwłok noworodka, tzw. poplecznictwa, za co może trafić za kratki na 5 lat.

- Częściowo przyznał się do zarzucanego czynu i przedstawił własną wersję wydarzeń. Sąd zastosował wobec 18-latka tymczasowy areszt na miesiąc – powiedziała prokurator Chodyna.

W planach prokuratury jest również zbadanie materiału porównawczego DNA, dzięki czemu możliwe będzie stwierdzenie, czy zatrzymane osoby są biologicznymi rodzicami dziecka.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Gazeta Pomorska