Goniec.pl
[II-51]

goniec.pl

Nie żyje Adam Matelowski

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Nie żyje Adam Matelowski, krośnieńska legenda piłki nożnej i trener piłkarski. O jego śmierci poinformował klub K.S. Karpaty Krosno za pośrednictwem mediów społecznościowych. Sportowiec odszedł w sobotę 1 maja, miał 83 lata.

- Dnia 1 maja 2021 roku w wieku 83 lat na wieczny spoczynek udał się kolejny z zasłużonych dla krośnieńskiej piłki w osobie Adama Matelowskiego - napisano na Facebooku klubu K.S. Karpaty Krosno.

Nie żyje Adam Matelowski

Adam Matelowski zadebiutował w świecie sportu jako dwunastolatek. Jego pierwszym klubem był Włókniarz Krosno. W 1957 roku, po zmianie nazwy drużyny na Legię Krosno, sportowiec oraz jego bracia - Tadeusz i Andrzej - walczyli o awans na najwyższy szczebel polskich rozgrywek.

Zdolnymi nastolatkami interesowały się kluby takie jak Wisła Kraków i Walter Rzeszów. W 1967 roku Adam Matelowski był zmuszony zakończyć karierę zawodnika. Nigdy nie porzucił jednak sportu. Swoje doświadczenie zaczął wykorzystywać w pracy z krośnieńską młodzieżą.

Jego największym sukcesem było zajęcie pierwszego miejsca w lidze międzywojewódzkiej w 1972 roku. Adam Matelowski starał się przekazywać swoim wychowankom takie wartości jak szacunek, patriotyzm, odpowiedzialność, punktualność i pracowitość.

Był nie tylko trenerem piłki nożnej, ale także pedagogiem i nauczycielem. Regularnie bywał na stadionach i obserwował poczynania zawodników młodszego pokolenia. Sport był całym jego życiem i nie zrezygnował z pasji do chwili śmierci.

- Ze względu na stan zdrowia w 1992 roku zakończył trenerską pracę, jednakże cały czas był stałym bywalcem stadionu przy ulicy Legionów. Osobom ze swojego otoczenia dał się zapamiętać jako zawsze radosny, szczery i uśmiechnięty. Za swoje osiągnięcia i wytrwałość w pracy w 2013 roku otrzymał z rąk ministra sportu i turystyki Joanny Muchy brązową odznakę „Za zasługi dla sportu” - wspominali przedstawiciele K.S. Karpaty Krosno.

To niejedyna tragiczna wiadomość, którą dziś przekazywaliśmy. Młodzieżowa Rada Miasta Lublin opublikowała informację o śmierci Igora Wyszyńskiego-Karłoskiego, młodego radnego. Młody polityk „był zaangażowanym społecznikiem, aktywnym działaczem i współpracownikiem”.

Igor Wyszyński Karłoski pełnił funkcję marszałka Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego. Był także wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, członkiem Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem oraz posłem na Sejm Dzieci i Młodzieży. Hołd zmarłemu oddał minister edukacji.

Irmina JachAutor

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Kolejny absurdalny materiał białoruskiej telewizji. Nie zabrakło przykładów z Polski

Czytaj więcej >
goniec.pl

Wiadomości

"Kłamią, manipulują i lekceważą nasz naród". Emerytka miażdży rząd PiS-u

Czytaj więcej >
Dawid Mirkowski

Wiadomości

Policja poszukuje Dawida Mirkowskiego. Jest podejrzany o udział w zabójstwie na Nowym Świecie

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Dlaczego Agata Duda nie zabiera głosu publicznie? Młodszy brat tłumaczy

Czytaj więcej >

Wiadomości

Fatalny wypadek na A4 pod Wrocławiem. Doszło do zderzenia trzech ciężarówek

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Właśnie ujawnili oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Lepiej usiąść przed lekturą

Czytaj więcej >