Nie żyje Adam Matelowski Żródło: Pixabay.com ScorpionD

Nie żyje Adam Matelowski

3 Maj 2021 Irmina JachIrmina Jach

Nie żyje Adam Matelowski, krośnieńska legenda piłki nożnej i trener piłkarski. O jego śmierci poinformował klub K.S. Karpaty Krosno za pośrednictwem mediów społecznościowych. Sportowiec odszedł w sobotę 1 maja, miał 83 lata.

- Dnia 1 maja 2021 roku w wieku 83 lat na wieczny spoczynek udał się kolejny z zasłużonych dla krośnieńskiej piłki w osobie Adama Matelowskiego - napisano na Facebooku klubu K.S. Karpaty Krosno.

Nie żyje Adam Matelowski

Adam Matelowski zadebiutował w świecie sportu jako dwunastolatek. Jego pierwszym klubem był Włókniarz Krosno. W 1957 roku, po zmianie nazwy drużyny na Legię Krosno, sportowiec oraz jego bracia - Tadeusz i Andrzej - walczyli o awans na najwyższy szczebel polskich rozgrywek.

Zdolnymi nastolatkami interesowały się kluby takie jak Wisła Kraków i Walter Rzeszów. W 1967 roku Adam Matelowski był zmuszony zakończyć karierę zawodnika. Nigdy nie porzucił jednak sportu. Swoje doświadczenie zaczął wykorzystywać w pracy z krośnieńską młodzieżą.

Jego największym sukcesem było zajęcie pierwszego miejsca w lidze międzywojewódzkiej w 1972 roku. Adam Matelowski starał się przekazywać swoim wychowankom takie wartości jak szacunek, patriotyzm, odpowiedzialność, punktualność i pracowitość.

Policja rzuciła na ziemię Gienka z „Rolnicy. Podlasie” i zakuła w kajdanki. Wstrząsające nagraniePolicja rzuciła na ziemię Gienka z „Rolnicy. Podlasie” i zakuła w kajdanki. Wstrząsające nagranieCzytaj dalej

Był nie tylko trenerem piłki nożnej, ale także pedagogiem i nauczycielem. Regularnie bywał na stadionach i obserwował poczynania zawodników młodszego pokolenia. Sport był całym jego życiem i nie zrezygnował z pasji do chwili śmierci.

- Ze względu na stan zdrowia w 1992 roku zakończył trenerską pracę, jednakże cały czas był stałym bywalcem stadionu przy ulicy Legionów. Osobom ze swojego otoczenia dał się zapamiętać jako zawsze radosny, szczery i uśmiechnięty. Za swoje osiągnięcia i wytrwałość w pracy w 2013 roku otrzymał z rąk ministra sportu i turystyki Joanny Muchy brązową odznakę „Za zasługi dla sportu” - wspominali przedstawiciele K.S. Karpaty Krosno.

To niejedyna tragiczna wiadomość, którą dziś przekazywaliśmy. Młodzieżowa Rada Miasta Lublin opublikowała informację o śmierci Igora Wyszyńskiego-Karłoskiego, młodego radnego. Młody polityk „był zaangażowanym społecznikiem, aktywnym działaczem i współpracownikiem”.

Igor Wyszyński Karłoski pełnił funkcję marszałka Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego. Był także wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, członkiem Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem oraz posłem na Sejm Dzieci i Młodzieży. Hołd zmarłemu oddał minister edukacji.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: terazkrosno.pl

Następny artykuł