Goniec.pl
[II-51]

goniec.pl

Nie żyje Igor Wyszyński-Karłoski

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Nie żyje Igor Wyszyński-Karłoski. O śmierci młodego radnego poinformowała Młodzieżowa Rada Miasta Lublin, której był wieloletnim działaczem. Smutną informację za pośrednictwem mediów społecznościowych potwierdził minister edukacji Przemysław

W niedzielę 2 maja na profilu Młodzieżowej Rady Miasta Lublin w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o śmierci Igora-Wyszyńskiego Karłoskiego. Młody polityk „był zaangażowanym społecznikiem, aktywnym działaczem i współpracownikiem”. Niech spoczywa w spokoju.

Nie żyje Igor Wyszyński-Karłoski

- Z żalem i smutkiem zawiadamiamy o śmierci wieloletniego radnego i wiceprzewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Lublin Igora Wyszyńskiego-Karłoskiego. Był zaangażowanym społecznikiem, aktywnym działaczem i współpracownikiem. Łączymy się z rodziną i bliskimi w bólu, prosząc jednocześnie o uszanowanie prywatności rodziny w tym trudnym czasie - napisali współpracownicy radnego.

Igor Wyszyński Karłoski pełnił funkcję marszałka Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego. Był także wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, członkiem Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem oraz posłem na Sejm Dzieci i Młodzieży. Hołd zmarłemu oddał minister edukacji.

- Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Igora Wyszyńskiego-Karłoskiego, członka IV kadencji Rady Dzieci i Młodzieży przy MEiN. Minister Przemysław Czarnek przekazuje Rodzinie i Bliskim Igora wyrazy najgłębszego współczucia - napisało na Twitterze Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Igor Wyszyński-Karłoski był zapalonym fanem alpinizmu. Na jego profilach w mediach społecznościowych regularnie pojawiały się relacje z kolejnych wspinaczek wysokogórskich. W połowie kwietnia bieżącego roku podzielił się z obserwatorami wspomnieniami z wycieczki na czterotysięczniki.

Młody polityk podjął również próbę zdobycia drugiego pod względem wysokości szczytu Europy - szwajcarskiego Duforspitze. Interesował się także poczynaniami innych sportowców odnoszących sukcesy w tej dziedzinie. W styczniu śledził losy wspinających się na K2.

Igor Wyszyński-Karłoski regularnie chwalił się swoimi osiągnięciami politycznymi. Pod koniec maja ubiegłego roku wraz z prezydentem Lublina Arturem Szymczykiem przygotował inwestycję związaną z utworzeniem dojścia i dojazdu do przystanku PKP Lublin-Zachód.

Wnioskował również o remont ulicy Węglinek oraz budowę ciągu pieszego do nowego dworca Lublin Zachodni, co spotkało się z aprobatą lokalnych władz. W działaniach wspierali go między innymi politycy z Rady Dzielnicy Czuby Południowe - Krzysztof Wiśniewski i Marcin Garbowski.

Informacja o niespodziewanej śmierci młodego działacza wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami Lublina, ale także innymi Polakami. Wyrazy współczucia napływają do bliskich i współpracowników mężczyzny z całego kraju. Daty śmierci oraz pogrzebu nie są obecnie znane.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:
  • Śmierć przyjaciela zdruzgotała Michała Wiśniewskiego. W nocy opublikował smutne wspomnienie

  • Matylda Damięcka w piękny sposób pożegnała zmarłego Bronisława Cieślaka

  • Tragiczny wypadek na A4. Dwie osoby zginęły na miejscu

Irmina JachAutor

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Jarosław Kaczyński niedługo odejdzie z rządu, premier nie chce do tego dopuścić

Wiadomości

Radio Zet: prezes Kaczyński odejdzie z rządu po konwencji PiS. Padła konkretna data

Czytaj więcej >

Wiadomości

Szpital czy bunkier? Internauci: To nie są prawdziwi żołnierze

Czytaj więcej >
RCB wysyła pilne SMS-y z ostrzeżeniem, silny wiatr zagraża tysiącom Polaków

Wiadomości

Alert RCB w związku z wichurami wysłany do tysięcy osób. Treść nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki nie wziął udział w głosowaniu nad nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym

Wiadomości

Projekt nowelizacji ustawy o SN bez poparcia premiera. Rzecznik rządu: "niedopatrzenie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Prognoza pogody: w piątek będzie wiał silny wiatr. IMGW wydał już alerty II i I stopnia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Premier Włoch rozmawiał z Putinem. Ujawniono, co powiedział prezydent Rosji

Czytaj więcej >