Nie żyje Igor Wyszyński-Karłoski Żródło: Rada Dzieci i Młodzieży RP przy MEiN

Nie żyje Igor Wyszyński-Karłoski

3 Maj 2021 Irmina JachIrmina Jach

Nie żyje Igor Wyszyński-Karłoski. O śmierci młodego radnego poinformowała Młodzieżowa Rada Miasta Lublin, której był wieloletnim działaczem. Smutną informację za pośrednictwem mediów społecznościowych potwierdził minister edukacji Przemysław Czarnek. Lokalna społeczność pogrążyła się w żałobie.

W niedzielę 2 maja na profilu Młodzieżowej Rady Miasta Lublin w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o śmierci Igora-Wyszyńskiego Karłoskiego. Młody polityk „był zaangażowanym społecznikiem, aktywnym działaczem i współpracownikiem”. Niech spoczywa w spokoju.

Nie żyje Igor Wyszyński-Karłoski

- Z żalem i smutkiem zawiadamiamy o śmierci wieloletniego radnego i wiceprzewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Lublin Igora Wyszyńskiego-Karłoskiego. Był zaangażowanym społecznikiem, aktywnym działaczem i współpracownikiem. Łączymy się z rodziną i bliskimi w bólu, prosząc jednocześnie o uszanowanie prywatności rodziny w tym trudnym czasie- napisali współpracownicy radnego.

Igor Wyszyński Karłoski pełnił funkcję marszałka Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego. Był także wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, członkiem Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem oraz posłem na Sejm Dzieci i Młodzieży. Hołd zmarłemu oddał minister edukacji.

- Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Igora Wyszyńskiego-Karłoskiego, członka IV kadencji Rady Dzieci i Młodzieży przy MEiN. Minister Przemysław Czarnek przekazuje Rodzinie i Bliskim Igora wyrazy najgłębszego współczucia - napisało na Twitterze Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Wiadomość o śmierci obiegła Polskę. Nie żyje 25-letni Adam i jego mamaWiadomość o śmierci obiegła Polskę. Nie żyje 25-letni Adam i jego mamaCzytaj dalej

Igor Wyszyński-Karłoski był zapalonym fanem alpinizmu. Na jego profilach w mediach społecznościowych regularnie pojawiały się relacje z kolejnych wspinaczek wysokogórskich. W połowie kwietnia bieżącego roku podzielił się z obserwatorami wspomnieniami z wycieczki na czterotysięczniki.

Młody polityk podjął również próbę zdobycia drugiego pod względem wysokości szczytu Europy - szwajcarskiego Duforspitze. Interesował się także poczynaniami innych sportowców odnoszących sukcesy w tej dziedzinie. W styczniu śledził losy wspinających się na K2.

Igor Wyszyński-Karłoski regularnie chwalił się swoimi osiągnięciami politycznymi. Pod koniec maja ubiegłego roku wraz z prezydentem Lublina Arturem Szymczykiem przygotował inwestycję związaną z utworzeniem dojścia i dojazdu do przystanku PKP Lublin-Zachód.

Wnioskował również o remont ulicy Węglinek oraz budowę ciągu pieszego do nowego dworca Lublin Zachodni, co spotkało się z aprobatą lokalnych władz. W działaniach wspierali go między innymi politycy z Rady Dzielnicy Czuby Południowe - Krzysztof Wiśniewski i Marcin Garbowski.

Informacja o niespodziewanej śmierci młodego działacza wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami Lublina, ale także innymi Polakami. Wyrazy współczucia napływają do bliskich i współpracowników mężczyzny z całego kraju. Daty śmierci oraz pogrzebu nie są obecnie znane.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: TVP Info

Następny artykuł