Goniec.pl

Iberion

Nie wypłacisz pieniędzy, nie zapłacisz kartą. Lepiej wypłacić gotówkę

1 Kwietnia 2023

Autor tekstu:

Zuzanna Ptaszyńska

Klienci czterech banków mieli lub dopiero będą mieli w najbliższych dniach problemy z korzystaniem z niektórych usług. Warto o tym pamiętać szczególnie w intensywnym okresie przedświątecznym. Prace techniczne zaplanowano w: Toyota Banku, Credit Agricole, Banku Pocztowym i mBanku.

Prace serwisowe utrudniają dostęp do usług bankowych

Niektórzy klienci Toyota Banku mogli wczoraj (31.03) się niepokoić z powodu utrudnień w korzystaniu z najważniejszych usług. Od 19:30 do 2:00 występowały: utrudnienia w autoryzacji płatności kartowych, utrudnienia w dostępie do systemu bankowości elektronicznej, problemy z automatycznym serwisem telefonicznym, utrudnienia w kwestii pobierania wyciągów, problemy ze zmianami limitów oraz utrudnienia w usługach tzw. szybkich płatności. Miało to związek z prowadzonymi pracami serwisowymi.

Z kolei dziś (1.04) Credit Agricole od północy do 4:00 przeprowadzał prace informatyczne. W tym czasie wystąpiły przerwy w dostępie do strony internetowej banku. Serwis internetowy CA24 eBank oraz aplikacja mobilna były jednak dostępne. Klienci mogą już bez problemu korzystać z całego wachlarza usług CA.

Nasz nowy dom

"Nasz nowy dom". Jej ojciec zabił jej matkę i siebie. Tragedia uczestników programu

CZYTAJ DALEJ

Klienci dwóch dużych banków muszą przygotować się na problemy

Z kolei we wtorek (04.04) w Banku Pocztowym będą prowadzone prace administracyjne, w wyniku których od godziny 22:00 do 00:00 nie będzie możliwości dokonania płatności kartą w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji 3D Secure. 

mBank planuje zaś przerwę w środę (5.04), przed samymi świętami. Od 22:00 do 00:00 nie będzie dostępna aplikacja mobilna mBank Giełda. Jak widać, banki przeprowadzają prace techniczne w nocy, kiedy mniej osób korzysta z bankowości elektronicznej. Warto jednak odpowiednio wcześnie zapoznać się z komunikatami, aby uniknąć kłopotliwych konsekwencji. 

Uwaga na oszustów!

Opublikowanie tego typu informacji pomoże klientom w odpowiednim rozplanowaniu operacji bankowych, jednak może kusić cyberprzestępców, którzy, podszywając się pod bank, będą chcieli wysłać do nas mail czy SMS-a w sprawie przerwy technicznej. E-maile i SMS-y napisane przez przestępców są spreparowane tak, by sugerować, iż nadawcą jest znana firma, bank czy instytucja publiczna. W rzeczywistości najczęściej chodzi o wyłudzenie danych lub kradzież pieniędzy. Ostatnio oszuści podszywają się m.in. pod przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia.

Kliknięcie niebezpiecznego odnośnika załączonego do spreparowanej wiadomości powoduje zainstalowanie złośliwego oprogramowania na komputerze lub telefonie. Dalszymi konsekwencjami może być utrata danych.

Źródło: biznes.interia.pl

świeca

Nie żyje aktorka "M jak miłość" czy "Czterech pancernych". Słynny syn potwierdził tragiczne wieści

CZYTAJ DALEJ
policja

Mężczyzna powiesił się w bloku. Sąsiedzi ujawnili kim był, trudno uwierzyć

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Prezydent i premier chcą unijnej komisji ds. rosyjskich wpływów. "Nie ma się czego bać"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Abp Wiktor Skworc prosi wiernych o wybaczenie. W przeszłości tuszował pedofilię
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mariusz Kamiński ogłosił nowe sankcje na Białoruś. To odpowiedź na wyrok ws. Poczobuta
Czytaj więcej >

Wiadomości

Pożar autokaru na autostradzie A4. Nastolatkowie jechali na wycieczkę, pojazd spłonął doszczętnie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Samochód niemal wjechał w wózek na pasach dla pieszych. Było o krok od tragedii
Czytaj więcej >

Wiadomości

Donad Tusk zareagował na decyzję Andrzeja Dudy. Przedstawił prezydentowi propozycję
Czytaj więcej >
Zuzanna Ptaszyńska

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauki o polityce i administracji - stosunki międzynarodowe. Zarówno hobbystycznie, jak i naukowo zajmuję się Zjednoczonym Królestwem, interesuję się też historią popkultury oraz współczesnym kinem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]