Goniec.pl > Bank

Bank

bank

None
18.09.2023 13:47 Lepiej wypłać pieniądze, ING Bank Śląski wydał komunikat. Szykują się utrudnienia

Ogromne utrudnienia w jednym z największych banków w Polsce. Klienci powinni się już teraz przygotować na to, że nie będą mogli skorzystać z części usług. Daty utrudnień są dwie i jedna z nich przypada już na noc z wtorku (19.09) na środę (20.09).

karta
13.09.2023 16:20 Zmiany w kartach płatniczych. Tego elementu możesz już nie znaleźć na karcie

Na kartach kredytowych i płatniczych, których używamy niemal codziennie, od zawsze widnieją takie elementy jak podpis, kod weryfikacyjny czy pasek magnetyczny. Teraz jednak to się zmienia, a karty wydawane są bardzo często bez jednego z wyżej wymienionych elementów. Co jest tego powodem?

dokumenty
11.09.2023 13:01 Ten relikt z czasów PRL dziś jest wart fortunę. Sprawdź, czy jesteś w jego posiadaniu

Wszyscy żyjący w czasach PRL z całą pewnością pamiętają długie kolejki do sklepów czy zakupy na kartki. Symbolami tych czasów stały się jednak również kultowe przedmioty, które wręcz od razu kojarzą nam się z tamtym okresem. Jeden z nich - choć mogłoby się wydawać, że dzisiaj zupełnie bezwartościowy - w rzeczywistości może wielu zaskoczyć. O czym mowa?

Bankomat
08.09.2023 17:40 Duże utrudnienia dla klientów popularnego w Polsce banku. Nie da się zapłacić

Popularny bank szykuje długą przerwę techniczną. W nadchodzący weekend (9-10.09) klienci trzech innych instytucji również muszą liczyć się z utrudnieniami w związku z prowadzonymi pracami serwisowymi.

gotówka
04.09.2023 20:46 Obudził się z 2 mln długu na koncie. "Co z Tobą nie tak Polsko?"

Pan Karol opisał na swoim koncie na Facebooku bardzo niecodzienną historię, która mu się przydarzyła. Mężczyzna przeżył duży szok, wchodząc na swoje konto bankowe i widząc tam… blisko 2 miliony złotych długu. Szkopuł w tym, że nie jest on właścicielem tego zadłużenia. Pan Karol postanowił wyjaśnić całą sprawę i nagłośnić sytuację w mediach.

Dowód osobisty
03.09.2023 20:06 Wielkie ułatwienie w bankach. Nie trzeba mieć przy sobie dowodu osobistego

Jak poinformował pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. aplikacji mObywatel, od 1 września można legitymować się mDowodem w bankach i innych instytucjach finansowych. Nie powinno już dochodzić do odmowy uznania e-dokumentu.

bankomat
16.08.2023 15:17 Ważne zmiany dotyczące systemu bankomatowego w Polsce. Start już we wrześniu

Już 23 września bankomaty w całej Polsce zyskają bardzo ważną funkcję. Zmiany mają wejść w życie na podstawie rozporządzenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a ich główny cel to poprawa bezpieczeństwa przy potencjalnej próbie kradzieży banknotów. O co dokładnie chodzi?

policja
23.07.2023 22:55 Nowy sposób oszustów na kradzieże. Metoda "na pracownika banku". Bądź ostrożny

Strzelińska policja prowadzi kolejne postępowanie dotyczące oszustw popełnianych metodą "na pracownika banku", w których oszust wykorzystuje aplikacji "zdalny pulpit". Warto być ostrożnym i pamiętać o zasadach, aby nie paść ofiarą złodzieja.

bankomat
12.07.2023 16:49 Nadchodzi nowy wygląd banknotów. Niewykluczone, że pojawi się na nich… kaczka

Europejski Bank Centralny zapowiedział, że wraz z aktualizacją zabezpieczeń w banknotach euro chce także nieco odświeżyć ich wygląd. Co ciekawe, wpływ na nowy design pieniędzy będą mieli także internauci, którzy wskażą w internetowym głosowaniu najciekawszy ich zdaniem motyw. Wśród podanych przykładów, które mogą zastąpić obecne motywy architektoniczne, widnieją choćby europejskie ptaki. Jako wzór podano sowę, czyli symbol mądrości, ale może okazać się, że trafi tam i… kaczka.

bankomat
05.06.2023 19:21 Banki podnoszą opłaty. Miliony Polaków dostaną po kieszeniach

W związku ze wzrostem bankowych kosztów operacyjnych bank ING podnosi opłaty. Przełoży się to bezpośrednio na finanse 4,4 miliona klientów indywidualnych oraz około 500 tys. klientów korporacyjnych. Które opłaty pójdą w górę?

pieniądze
05.06.2023 17:48 Planujesz przelew w Boże Ciało? Jeśli się nie pospieszysz, zostanie tylko gotówka

W tym roku święto Bożego Ciała przypada na czwartek, 8 czerwca. Ustawowo, ten dzień jest wolny od pracy. W związku z tym system, rozliczeniowy Elixir, obsługujący przelewy międzybankowe, nie będzie funkcjonował. Warto pomyśleć o niezbędnych transakcjach wcześniej. 

oszustwo, telefon
10.05.2023 18:09 Oddała telefon do naprawy, straciła duże pieniądze. Policja apeluje o ostrożność

Przestępcy ciągle rozszerzają wachlarz internetowych i mobilnych oszustw. Nieustannie słyszymy o przypadkach czyszczenia kont po kliknięciu w podejrzany link. Tym razem na policję zgłosiła się kobieta, która została okradziona na kwotę rzędu 400 tys. zł po tym, jak oddała telefon do naprawy.

Bankomat
26.04.2023 15:55 To ostatni moment na pilne przelewy. Banki będą zamknięte w majówkę

Majówka w tym roku wypada na początku tygodnia. Oznacza to, że banki nie będą czynne przez 5 dni. Jeżeli zamierzamy wykonać przelew i chcemy, żeby doszedł do odbiorcy jeszcze przed świętami, mamy mało czasu. Krajowa Izba Rozliczeniowa rozwiała wątpliwości.

bankomat
20.04.2023 22:15 Największy bank w Polsce zapowiada długą przerwę w dostępie do usług. Spore utrudnienia

Klienci największego banku w Polsce, PKO BP muszą uzbroić się w cierpliwość, oraz zawczasu załatwić planowane operacje z wykorzystaniem mobilnych serwisów. Już w piątek rozpoczną się duże prace serwisowe. Przez ponad dobę "niedostępne będą niektóre funkcje w serwisie iPKO i iPKO biznes, aplikacji IKO i iPKO biznes mobile oraz serwisie telefonicznym" - dowiadujemy się.

Glapiński: bank nadal nie zakończył cyklu podwyżek stóp procentowych i jest gotowy na każdą ewentualność
16.04.2023 11:43 NBP dostał jednoznaczną rekomendację. Portfele tysięcy Polaków boleśnie to odczują

Międzynarodowy Fundusz Walutowy sugeruje bankom centralnym, aby w najbliższych miesiącach nie myślały o obniżkach stóp procentowych. To jasna rekomendacja dla NBP. Problem polega na tym, że uderzy to po kieszeniach kredytobiorców.

None
10.04.2023 19:23 USA: Strzelanina w banku. Zginęło co najmniej 5 osób

Policja w Louisville w stanie Kentucky (USA) przekazała, że napastnik i co najmniej 4 inne osoby zginęły w strzelaninie w banku w tym mieście. 8 kolejnych osób, w tym dwóch policjantów, zostało zabranych do lokalnych szpitali.

None
02.04.2023 12:35 Duży bank pilnie ostrzega klientów. "Wyłudzają poświadczenia logowania"

Klienci kolejnego dużego banku padli ofiarą cyberprzestępców. Oszuści wysyłają fałszywe linki i preparują strony internetowe, aby wyłudzić dane lub ukraść pieniądze. Tym razem uderzyli w klientów Banku Pekao S.A.

None
01.04.2023 11:09 Nie wypłacisz pieniędzy, nie zapłacisz kartą. Lepiej wypłacić gotówkę

Klienci czterech banków mieli lub dopiero będą mieli w najbliższych dniach problemy z korzystaniem z niektórych usług. Warto o tym pamiętać szczególnie w intensywnym okresie przedświątecznym. Prace techniczne zaplanowano w: Toyota Banku, Credit Agricole, Banku Pocztowym i mBanku.

Wielka awaria w Banku Millenium, klienci zostali bez pieniędzy
20.03.2023 14:50 Wielka awaria w znanym banku, Polacy są zaniepokojeni. Klienci zostali odcięci od swoich pieniędzy

Wielka awaria w Banku Millenium. Tuż po godzinie 13 bank oficjalnie potwierdził, że klienci zostali odcięci od kluczowych funkcji. Nie działała aplikacja mobilna oraz bankowość internetowa. Kto nie miał pieniędzy w gotówce, ten nie mógł zrobić praktycznie nic.

telefon
19.03.2023 22:05 Nowy pomysł cyberprzestępców na oszustwo. Popularny bank ostrzega przed niebezpiecznymi SMS-ami

Cyberprzestępcy wymyślają coraz to nowsze metody, by dobrać się do oszczędności nieświadomych Polaków. W ostatnim czasie uaktywnili się oszuści, którzy rozsyłają wiadomości SMS z linkiem do środków, które ktoś rzekomo przekazał za pomocą blika. Popularny bank ostrzega tego typu próbami.

Bank Millennium
10.03.2023 22:30 Popularny bank ostrzega Polaków przed zagrożeniem. Chodzi o zwrot z podatku

Wraz z postępującym procesem cyfryzacji, przestępcy dostosowują swoje metody działania, by w podstępny sposób pozbawić Polaków ich oszczędności. Okazję do wzmożonej aktywności cyberprzestępców jest coroczne rozliczanie PIT-u. Bank Millennium przestrzega przed nowym zagrożeniem. Warto wiedzieć.

Mężczyzna znalazł w pojemnikach ponad 250 tys. zł.
26.02.2023 13:28 Remontował dom, gdy nagle dokonał zaskakującego odkrycia. Od razu ruszył do banku

Pewien mężczyzna z Hiszpanii, który w trakcie remontu nowo zakupionej posiadłości natknął się na tajemnicze opakowania, może mówić o ogromnym szczęściu. Jak się okazało, skrywały one niemałą sumę, ponieważ chodzi o banknoty o wartości ponad 250 tys. zł. Czar znaleziska prysł jednak w momencie udania się mężczyzny do banku. 

atm-g9d965927e 1920
06.02.2023 19:16 10 zł za wypłatę z bankomatu? Fatalne wieści dla klientów czołowych banków

Koszty usług bankowych rosną. Prowizja za wypłatę z bankomatu może kosztować aż 10 złotych. Prawdziwym ciosem będą jednak sumy należne za zadłużenie na kartach kredytowych. Nowe tabele opłat mogą zadziwić.

pieniądze-banknoty-biznesinfo-iberion
04.02.2023 14:59 Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Uwaga na oszustwa kierowane przeciwko klientom PKO Banku Polskiego. Cyberprzestępcy wysyłają falsyfikaty maili z wyciągiem okresowym. W załączonym, spakowanym pliku znajduje się tak naprawdę złośliwe oprogramowanie, którego celem jest zabranie pieniędzy z kont ofiar.

office-ga08f33402 1920
23.12.2022 16:53 Wielka awaria tuż przed świętami. Polacy nie mogli zrobić zakupów niezależnie od banku

System bankowości internetowej BLIK nie działa. Oparty o Elixir system płatności mobilnych blokuje dokonywanie transakcji. Pojawiają się doniesienia o utracie środków z kont bankowych. Pomimo informacji podanych na oficjalnym profilu na Twitterze, problem nadal miejscowo występuje.

bankomat-kobieta-wypłata pieniędzy-euronet-biznesinfo
20.12.2022 13:00 Jak działają banki w Boże Narodzenie i Sylwestra? Szykują się utrudnienia

Boże Narodzenie i Nowy Rok będą dniami, w które standardowe przelewy nie będą realizowane. W Wigilię i Sylwestra bankowy system Elixir będzie działać krócej. Co jeszcze trzeba wiedzieć o funkcjonowaniu banków w okresie świątecznym?

Przerwa serwisowa w największych bankach, mamy listę
02.12.2022 16:45 Prace serwisowe w bankach w weekend. Na liście największe polski banki, lepiej się przygotować

Weekend upłynie pod znakiem prac serwisowych w bankach. Aż 10 banków poinformowało, że od 3 do 4 grudnia klienci muszą przygotować się na utrudnienia w działaniu bankowości. Prace serwisowe planują m.in. ING Bank Śląski, Pekao, Alior Bank i mBank. Lista jest jednak dłuższa.Prace serwisowe w bankach w rozpoczynający się weekend skutecznie utrudnią przedświąteczne zakupy. Klienci muszą przygotować się na zablokowanie części bankowości mobilnej, a nawet korzystanie z funkcji Blik, płacenie za autostrady, czy nawet płacenia kartą.Lista banków planujących prace serwisowe w weekend jest długa. Obejmuje aż 10 odrębnych banków. Przerwę w działaniu zapowiadają: Alior Bank, Bank BPS, Bank Pekao, Bank Pocztowy, BNP Paribas Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank, Toyota Bank, a także VeloBank.

pixabay, jarmoluk
29.10.2022 14:39 Przerwy techniczne w największych polskich bankach. Sprawdź, kiedy nie zrealizujesz przelewu

Ważna informacja dla posiadaczy kont bankowych. W weekend 29-30 października 2022 roku banki zaplanowały przerwę techniczną. W tym czasie klienci mogą mieć kłopot z realizacją przelewów, wypłatą gotówki, płatnościami BLIK, a także bankowością Internetową.

  • 1
  • 2