Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Nagranie z warszawskiego metra wprawiło Amerykanów w zdumienie. "Szkoda, że nie mieszkam w Polsce"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 03.12.2023 11:38

Nagranie z warszawskiego metra wprawiło Amerykanów w zdumienie. "Szkoda, że nie mieszkam w Polsce"

Metro
Pawel Wodzynski/East News

W internecie furorę robi nagranie z warszawskiego metra, które wykonał pewien Amerykanin. Na pozór zwykły dzień w komunikacji miejskiej odbił się szerokim echem za granicą. Wideo odtworzono w mediach społecznościowych już ponad 11 milionów razy. Polacy zastanawiają się jednak, co tak zszokowało sąsiadów zza oceanu?

Warszawskie metro zadziwiło Amerykanina

Każdego dnia warszawskie metro oblegane jest przez mieszkańców, którzy wybierają ten środek komunikacji na podróż do pracy czy szkoły. Otwarte w 1995 r. cieszy się ogromną popularnością i wygodą. Druga linia metra powstała w 2008 r., z kolei budowę linii M2 rozpoczęto w 2010 r., a jej pierwszy odcinek oddano do użytku w 2015 r.

Metro chwalone jest przez mieszkańców stolicy głównie za swoją wygodę i szybkość, a także komfortowe warunki podróży. Kilka miesięcy temu przekonał się o tym także pewien Amerykanin, który będąc w Polsce, nie mógł nadziwić się stanem naszej kolei i nagrał film, który zamieścił w mediach społecznościowych. Wideo stało się hitem, jednak Polscy zastanawiają się co w nim takiego zadziwiającego?

Śnieg zasypie Polskę. Padać będzie niemal przez całą niedzielę

Nagranie z warszawskiego metra hitem w sieci

Pewien Amerykanin opublikował w maju br. w mediach społecznościowych film z warszawskiego metra. Do tej pory zobaczyło go już ponad 11 mln osób. "Metro w Polsce" - podpisał nagranie autor.

Polacy oglądający krótki filmik nie widzą w nim nic nadzwyczajnego. Zwykły dzień w metrze -  ktoś czyta książkę, ktoś przegląda telefon. Kolej nie jest przepełniona pasażerami, prawdopodobnie nagranie wykonanie nie jest w godzinach szczytu.

Pod filmem pojawiło się mnóstwo komentarzy od zagranicznych użytkowników, głównie amerykanów, którzy nie ukrywają, że zazdroszczą Polsce tak spokojnego środka transportu. "Czy trudna jest nauka języka polskiego?" - ironizuje jeden z komentujących, sugerując przeprowadzkę do naszego kraju. "Szkoda, że nie mieszkam w Polsce", "Tak dużo ludzi czyta książki", "Spokojnie i kulturalnie" - to kilka innych komentarzy. 

Dlaczego warszawskie metro zrobiło takie wrażenie?

Wideo, które zyskało na popularności, było również szeroko komentowane przez Polaków, którzy zastanawiają się, co tak poruszyło Amerykanów. Podkreślają, że na filmie widać zwykły dzień w komunikacji miejskiej. "Nie rozumiem, to normalny dzień w metrze?" - komentują.

Niektórzy, aby uzmysłowić jak sytuacja z metrem i komunikacją miejską wygląda w USA, udostępnili nagrania z nowojorskiej kolei. Widać, że korzystanie z publicznego transportu w Stanach Zjednoczonych bywa bardzo niebezpieczne i znacznie mniej komfortowe niż w Polsce. - Wyobraźcie sobie, że nikt z nich nie nosi broni przy sobie - czytamy między innymi.

Źródło: Goniec/Fakt

Tagi: metro Warszawa