Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Śnieg zasypie Polskę. Padać będzie niemal przez całą niedzielę
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 03.12.2023 11:06

Śnieg zasypie Polskę. Padać będzie niemal przez całą niedzielę

Zima
Marek BAZAK/East News

Synoptycy ostrzegają – niemal przez całą niedzielę w Polsce mogą występować intensywne opady śniegu. Prognozowane są także opady marznącego deszczu powodującego gołoledź i trudne warunki na drogach. Może dojść do paraliżu. Zima zawitała w Polsce na dobre.

Śnieg zasypał w weekend całą Polskę

Niedziela 3 grudnia niemal w całym kraju będzie pochmurna, z możliwymi przejaśnieniami jedynie na północy Polski. Opady spodziewane na terenie całego kraju. Intensywny śnieg, a gdzieniegdzie możliwy także marznący deszcz, powodujący gołoledź.

Intensywniejsze opady mogą wystąpić na Wybrzeżu i Pomorzu. Tam przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść nawet do 10 cm. - W samej strefie nadmorskiej spadnie także deszcz ze śniegiem. Natomiast początkowo na krańcach południowo-wschodnich spodziewane są marznące opady powodujące gołoledź - podkreśla synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Zaskakujące słowa na koniec "Faktów" TVN. Diana Rudnik ujawniła, co się jutro stanie

Zima w Polsce. Intensywne opady śniegu w całym kraju

- Na przeważającym obszarze Polski, zwłaszcza na południowym wschodzie i wschodzie, występować będą niekorzystne warunki biometeorologiczne. Na zachodzie kraju w drugiej połowie dnia niekorzystny wpływ pogody na organizm człowieka przejściowo osłabnie do obojętnego - informuje IMGW.

Temperatura maksymalna w Polsce od - 6 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich do 3 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, gdzie będzie najcieplej. W nocy spodziewane są słabe opady śniegu, za to z chłodniejszymi temperaturami. Temperatura na południu kraju od -10 do -7 stopni Celsjusza.

Zima zagościła w naszym kraju na dobre. W przyszłym tygodniu opady śniegu jednak nie powinny być aż tak intensywne jak przy obecnie trwającym weekendzie. 

Śnieg zasypał Podkarpacie. Tysiące ludzi bez prądu

Na Podkarpaciu miejscami spadło nawet do pół metra śniegu. W innych częściach regionu do 30 centymetrów. Intensywne opady i śnieżyce w tym obszarze sprawiły, że ok. 7600 odbiorców nie ma prądu.

Strażacy tylko od wczoraj wyjeżdżali 182 razy do zgłoszeń dotyczących skutków intensywnych opadów śniegu. - Nasze działania polegały głównie na usuwaniu połamanych konarów, gałęzi oraz drzew, które runęły pod naporem ciężkiego śniegu na ulice, chodniki i linie energetyczne. Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w powiatach przemyskim, jarosławskim, bieszczadzkim - informuje Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie.