NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nadchodzi mróz i to nie jest żart. Termometry w Polsce wskażą ujemne temperatury
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 26.07.2023 22:37

Nadchodzi mróz i to nie jest żart. Termometry w Polsce wskażą ujemne temperatury

przymrozki mapa
ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS; imgw

Lipcowa pogoda zainspirowała się kwietniem i postanowiła poprzeplatać trochę zimy, a trochę lata. Środa obfitowała w deszcze, a w górach spadł nawet śnieg. Noc będzie kolejnym zaskoczeniem. Będą miejsca, gdzie temperatura spadnie poniżej zera.

Prognoza pogody: deszcz i ochłodzenie zaskoczyły Polaków

Pogoda w środę 26 lipca zaskoczyła wszystkich. Osoby przebywające na urlopach mogły nie być zadowolone z chmur i deszczu, ale wszyscy ogrodnicy czekający na opady nie mogli opamiętać się z radości. Okazuje się jednak, że ludowa prawda ponownie trafna.

26 lipca obchodzone są imieniny Anny oraz Hanny. Dawniej mawiało się, że “po Hanny, zimne wieczory i ranki”. Noce ze środy na czwartek oraz z czwartku na piątek udowodnią, że to powiedzenie nadal jest aktualne. Mogą czekać nas nawet przymrozki.

Ewa Błaszczyk potwierdziła nowe informacje o córce. Doniesienia ze szpitala okazały się prawdą

Przymrozki w lipcu, tego jeszcze nie grali

Środowe opady deszczu już były zapowiedzią zmiany wakacyjnej aury. Temperatura odczuwalnie spadła i wychodząc wieczorem z domu, warto było mieć na sobie bluzę. To jednak nie koniec przykrych wiadomości dla wszystkich kochających upał.

Już 26 lipca w Tatrach wraz z deszczem przelotnie spadał śnieg. Na chwilę pokrywa śnieżna wzrosła o około 5 cm. Pogoda przygotowała jednak więcej. W nocy ze środy na czwartek deszcze nadal będą przesuwać się nad Polską. Mimo wakacji temperatura spadnie do 9 stopni Celsjusza. Temperatura odczuwalna będzie jeszcze niższa za sprawą silnego wiatru. W Karpatach oraz w Sudetach wiać będzie do nawet 60 km/h.

Zanim w piątek zachodnia Polska znów rozgrzeje się upałami… w nocy czekają nas przymrozki. W Wysokich Tatrach termometry pokażą wskazania poniżej zera. Wszystkie regiony górskie będą targane przeraźliwym jak na lipiec zimnem. Turyści przebywający w tym regionie powinni przygotować się na to, że przydadzą im się długie spodnie i czapka.

Prognoza pogody na weekend: będą burze i deszcz

Jaka pogoda czeka nas w weekend 29-30.07? Niestety meteorolodzy IMGW wskazują, iż na zachodzie pojawią się burze. - Przelotny deszcz spodziewany jest niemal w całym kraju. Wciąż będzie gorąco, od 23°C, 27°C na północy do 32°C w centrum - dodają synoptycy w prognozie pogody na sobotę 29 lipca.

Niedziela nadal będzie burzowa. Zamiast na zachodzie, wyładowania pojawią się nad wschodnimi krańcami kraju. Ponownie w całym kraju może spaść deszcz. Temperatura ponownie spadnie. - Zrobi się nieco chłodniej. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 22°C nad morzem do 28°C, w centrum i na południu - czytamy w prognozie IMGW.

Źródło: imgw, se.pl

Tagi: IMGW Pogoda