Goniec.pl > Życie > Nawałnica w Tychach. Połamane drzewa i dziesiątki interwencji, IMGW pilnie ostrzega
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 24.07.2023 22:09

Nawałnica w Tychach. Połamane drzewa i dziesiątki interwencji, IMGW pilnie ostrzega

strażacy powalone drzewa
(zdjęcie ilustracyjne) ROBERT ZALEWSKI/East News

Pogoda już od poniedziałku przypomina swoją groźną stronę. W Tychach przeszła nawałnica, która łamała drzewa. Wiatr, deszcz i grad sprawiły, że ludzie musieli w popłochu chować się do domów i mieszkań. IMGW ostrzega, że to nie koniec wyładowań na dziś. Z Zachodu wkroczyła do Polski “strefa burz”.

Nad Tychami przeszła nawałnica

Nawałnica w Tychach przypomniała, że wakacyjna aura obfituje w groźne burze. Około godziny 18 nad miastem zrobiło się ciemno, a z nieba lunęły strugi deszczu. Wszystkiemu towarzyszył wyjątkowo silny wiatr.

- Tychy kilka chwil temu. Burza, która tam przeszła, miała dużą siłę - czytamy na profilu Sieci Obserwatorów Burz. Pod naporem wiatru padły drzewa.

Poznaliśmy prawdę o ukochanym Andrzeja "Piaska" Piasecznego? Artysta od dawna go ukrywa

W Tychach burza połamała drzewa

Nagrania z burzy w Tychach wywołują dreszcz. Widoczność jest drastycznie ograniczona, a silny deszcz sprawia, iż wszystko dookoła jest szare. Widać, jak gałęzie drzew stawiają opór podmuchom.

Nie wszystkie drzewa w Tychach dały jednak radę oprzeć się gwałtownej burzy, która przetoczyła się przez miasto. Strażacy wyjechali do dwóch powalonych konarów, które wylądowały na zaparkowanych pod nimi samochodami. - Mieliśmy też jedno zgłoszenie dotyczące uszkodzonego dachu budynku - przekazał dla WP oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach.

IMGW ostrzega, że to jeszcze nie koniec gwałtownych wyładowań. Noc z poniedziałku na wtorek w niektórych częściach kraju może obfitować w opady. Meteorolodzy poinformowali “strefie burz”, które przekroczyła zachodnią granicę.

IMGW ostrzega przed strefą burz, właśnie weszła do Polski

Tuż po godzinie 21 IMGW opublikowało na Twitterze ostrzeżenie dotyczące burz. Do wpisu dołączono zdjęcie mapy z widocznymi na niej skupiskami wyładowań atmosferycznych.

- Od południowego zachodu zbliża się do Pomorza, woj. lubuskiego i Wielkopolski strefa burz z opadami deszczu o natężeniu 15 mm/h i porywami wiatru do 70-80 km/h. Miejscami wystąpi grad. W miarę przemieszczania się na północny-wschód natężenie zjawisk burzowych będzie słabnąć - czytamy. W niemal całej Polsce obowiązują ostrzeżenia I i II stopnia przed burzami.

Źródło: wp.pl, goniec.pl

Tagi: Pogoda burza IMGW