Goniec.pl
Tak wygląda codzienność ukraińskich żołnierzy, oto co robią w oczekiwaniu na atak Rosjan

Twitter.com/@ArmedForcesUkr

Na wojnę zabrał nie tylko broń. Poruszające nagranie ukraińskiego żołnierza z okopu

27 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Poruszające nagranie ukraińskich żołnierzy zostało opublikowane w sieci. Pokazuje codzienność mężczyzn i kobiet walczących w wojnie z Rosją. Schowani w okopach ludzie w gotowości do kolejnych walk na śmierć i życie starają się utrzymać namiastkę normalności. Jeden z żołnierzy na front zabrał... flet.

Kup Samsung S20FE w niższej cenie i otrzymaj słuchawki za 1 zł

- Nawet w okopach dusza ukraińska tęskni za pięknem! - napisały Siły Zbrojne Ukrainy pod filmem z frontu opublikowanym w niedzielę. Widać na nim grupę żołnierzy, którzy w środku dnia utrzymują swoje pozycje.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kaczyński: "Mamy przed sobą niełatwe lata", ale "Ukraina musi zwyciężyć"

CZYTAJ DALEJ

Siedzący w okopie mężczyźni korzystają z chwili spokoju. Łapią pierwsze wiosenne promienie słońca, a w tle słychać... muzykę. Jeden z żołnierzy postanowił umilić trudny czas swoim kolegom.

Kup najnowszy smartfon od Samsunga i odbierz słuchawki za 1 zł

Tak wygląda codzienność ukraińskich żołnierzy

Wojna w Ukrainie trwa już 32. dzień, a Rosja wciąż jest odpierana przez ukraińskie wojsko. Walki nie toczą się nieustannie, a większość sukcesów Władimira Putina związana jest z atakami z powietrza, w tym ostrzeliwaniem celów cywilnych. Ukraińcy nie tracą woli walki.

O niezłomnym duchu narodu świadczą niedzielne słowa Wołodomyra Zełenskiego, który usłyszeli nie tylko widzowie koncertu TVP "Save Ukraine #StopWar". Prezydent Ukrainy podkreślił, że mimo braku decyzji o zamknięciu nieba dla rosyjskich samolotów, to Ukraina nieustannie walczy o wolność swoją i całego świata.

O tym, że Ukraińcy w każdej minucie gotowi są walczyć o wolność swojej ojczyzny, świadczy również nagranie udostępnione przez Siły Zbrojne Ukrainy. Mimo trudów wojny jeden z żołnierzy postanowił zagrać na zabranym przez siebie flecie.

Melodia rozbrzmiała w wykopanym w ziemi okopie. Dookoła siedzieli mężczyźni w pełnym umundurowaniu i flagą Ukrainy. Mimo pozornego spokoju są oni gotowi do wzięcia broni do ręki w każdej sekundzie.

Rosyjscy żołnierze ofiarami rosyjskiej propagandy, są przekonywani o końcowej dacie wojny w Ukrainie

Wśród rosyjskich żołnierzy krąży propagandowa wiadomość o dacie końca wojny. To symboliczny dla Rosji dzień

CZYTAJ DALEJ

Namiastka normalności podczas wojny

Spokojne i błogie wręcz nagranie z frontu wojny w Ukrainie to jedynie pozory. Chwil wytchnienia ukraińscy żołnierze od ponad miesiąca mają wyjątkowo mało.

Gra na flecie i wygrzewanie się w wiosennym słońcu to nic innego, jak próba oderwania myśli od okrucieństw wojny. Dodatkowo to namiastka normalności i tęsknoty za życiem, które zmieniło się rankiem 24 lutego.

O tym, że codzienność wraz z pierwszymi rakietami, jakie spadły na Kijów, Charków i Dniepro przemieniła się zupełnie, przekonali się właśnie mieszkańcy stolicy Ukrainy. W kilka chwil podziemie metra, jakim dojeżdżały codziennie do szkoły i pracy tysiące mieszkańców Kijowa, zamieniły się w wielki schron pełen ludzi, zwierząt i zabieranego w pośpiechu dobytku.

Białoruski opozycjonista ujawnił bogactwo Aleksandra Łukaszenki

Takich bogactw zazdrościć mu może nawet Putin. Ujawnili, jak żyje Łukaszenka

Sciapan Puciła ujawnił majątek Aleksandra Łukaszenki. Przywódca Białorusi ma nie tylko szereg ociekających bogactwem rezydencji. Polityk posiada (stan na 2021 rok) również ekskluzywne i nowoczesne samochody o łącznej wartości około 4 mln euro. Kliknij "dalej" i zobacz bogactwo Aleksandra Łukaszenki.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Donald Tusk

Wiadomości

Opozycja razem czy osobno? Polacy zdecydowali

Czytaj więcej >
Myśleli, że nie żyje, a on był w areszcie. Sąsiedzi do dziś na widok pana Jarosława krzyczą "Cześć, nieboszczyk"

Wiadomości

Warszawa: Kilka miesięcy po pogrzebie do jej drzwi zapukał nieboszczyk. Zbladła i zaniemówiła

Czytaj więcej >
Kamil Bortniczuk

Wiadomości

Katolicka fundacja promuje sport. Gdzie podziały się rządowe pieniądze?

Czytaj więcej >
Antoni Macierewicz

Wiadomości

Szef klubu PiS wygryzie Macierewicza? Politycy ujawniają

Czytaj więcej >
Rzecznik PiS skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zniszczeniu tych ludzi". Niewiarygodne, kim się zasłonił

Wiadomości

Burza po słowach Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS nieudolnie broni prezesa

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Nie do wiary, do czego wezwała prezenterka

Wiadomości

Oburzające słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Prezenterka nawołuje do buntu

Czytaj więcej >