Goniec.pl

TOMASZ MATUSZKIEWICZ/AGENCJA SE/East News (zdj. ilustracyjne)

Mieszkańcy boją się leczyć w swojej przychodni. Skandal, co robi lekarz

5 Marca 2023

Autor tekstu:

Eryk Błaszak

- Lekarz nie odróżnia, czyją ma kartę przed sobą - usłyszeli dziennikarze “Interwencji” Polsatu, którzy przybyli do miejscowości Jeruzal w woj. mazowieckim po tym, gdy zostali powiadomieni o działalności tamtejszej niepublicznej przychodni. Swój głos sprzeciwu wyrażają niezadowoleni pacjenci, którzy opowiedzieli o natywnych doświadczeniach z placówką. Władze gminy podjęły decyzję o zakończeniu współpracy z przychodnią, jednak jej zarządca nie chce opuścić budynku. 

 

Jeruzal. Mieszkańcy mają dość przychodni

Choć Jeruzal położony w woj. mazowieckim liczy zaledwie 300 mieszkańców, to wieś może się pochwalić własnym kościołem, szkołą, czy niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej. I to właśnie ten ostatni stał się w mijających tygodniach zarzewiem miejscowego konfliktu.

Mieszkańcy bowiem mają dość sposobu funkcjonowania wspomnianego ośrodka zdrowia, który ich zdaniem nie wywiązuje się ze swoich obowiązków względem pacjentów. Według mieszkańców placówka zatrudnia niekompetentnego lekarza, którego etyka pracy pozostawia wiele do życzenia. 

- Lekarz nie odróżnia, czyją ma kartę przed sobą. Wszedłem do niego, miał innej pani kartę, ze mną rozmawia, pisze wszystko w tej karcie. Dopiero pielęgniarka wpadła, wyrwała mu tę kartę, przyniosła mu moją i podstawiła. I siedzi z taką lupą wielką. Nie wiem, po co mu ta lupa, skoro i tak nie widzi - opowiadał w rozmowie z dziennikarzem “Interwencji” Polsatu jeden z mieszkańców wsi. 

złotówka

1500zł za każdą złotówkę? Koniecznie przeszukaj portfel, możesz się wzbogacić

CZYTAJ DALEJ

Mieszkańcy mają dość przychodni. "Głupich z ludzi robią!"

Podobnymi historiami podzielili się inni mieszkańcy gminy, którzy mieli okazję doświadczyć “opieki” ze strony przychodni. Jak opowiadała jedna z pacjentek, tuż po przebytej operacji biodra, w wyniku której miała ograniczony zakres poruszania się, zadzwoniła do przychodni z prośbą o zdjęcie szwów i wymianę opatrunku. 

Kobieta w słuchawce poleciła pacjentce zadzwonić nazajutrz, ponieważ w tamtej chwili nie było żadnej pielęgniarki. Kiedy zadzwoniła na następny dzień, usłyszała z kolei, iż pielęgniarka była wczoraj. - Normalnie głupich z ludzi robią! Jak tak można? - komentowała pani Bogusława. 

Nie mniej przykrą historią podzieliła się sołtys sąsiedniej wsi Płomieniec, która zwracała uwagę na pozbawione empatii zachowanie tamtejszego lekarza. 

- Kobieta leżała z cewnikiem miesiąc. Moja teściowa przyszła prosić, żeby cewnik został wymieniony albo w ogóle wyjęty (…), to lekarz powiedział, że jeśli miesiąc cewnik jest w osobie, to trzeba szykować kwiaty i kopać grób, bo kobieta po miesiącu umrze – wspominała sołtys. 

Gmina podejmuje interwencję. Zarządca nie chce opuścić budynku

W ramach swojego protestu placówkę opuściła nawet szanowna przez mieszkańców pani Anna, która przez ponad trzydzieści lat była pielęgniarką przychodni w Jeruzalu. Jak przyznała sama zainteresowana, jej decyzja była spowodowana poczuciem wstydu, jaki jej towarzyszył przy wykonywaniu swoich obowiązków służbowych. 

- Było mi wstyd, jak przyszedł pacjent, jak miałam zmienić opatrunek, a nie miałam czym. Musiałam się tłumaczyć, że nie mam z czego zrobić opatrunku, że nie mam czym szwów zdjąć, to było dla mnie upokarzające - komentowała dla stacji pielęgniarka. 

Na wniosek mieszkańców interwencję w tej sprawie podjęli włodarze gminy, którzy już w ubiegłym roku wypowiedzieli przychodni umowę. Jak przekazał burmistrz gminy Mrozy, Dariusz Jaszczuk, pierwszego sierpnia miejscowe władze udały się do przychodni w celu odbioru lokalu. 

- Na spotkaniu był osobiście obecny właściciel ze swoim radcą prawnym. Złożyli oświadczenie do protokołu, że nie zamierzają nam tego lokalu przekazać. Nie możemy zrobić nic na chwilę obecną z tego względu, że te sprawy są na etapie drogi sądowej - tłumaczył burmistrz. 

Jak ustalili dziennikarze Polsatu, to nie pierwszy raz, kiedy przedstawiciele placówki nie respektują wypowiedzianej umowy. Z podobną historią mierzyli się kilka lat temu mieszkańcy gminy Szulborze Wielkie, którzy pozbyli się kłopotliwego najemcy dopiero po interwencji komornika. 

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca: https://twitter.com/GoniecPL

Źródło: polsatnews.pl

Piotr Kaszewiak

Ile kosztuje wynajęcie mecenasa Kaszewiaka? Każdy może skorzystać z jego pomocy

CZYTAJ DALEJ
znicz

Nie żyje znany dziennikarz Andrzej Krystek. "Takie wiadomości przekazuje się najtrudniej"

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Nocny pożar w Tarnowie. 33 ewakuowanych, 11 osób poszkodowanych, w tym 4 dzieci
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ogromna wpadka TVP Info. Pokazali wpis Andrzeja Dudy, po chwili go usunęli
Czytaj więcej >

Wiadomości

Przedszkolanka zauważyła siniaki na ciele 5-latki. Matka i jej konkubent zostali aresztowani
Czytaj więcej >

Wiadomości

Opozycja już jest przekonana o sukcesie marszu 4 czerwca. "Największa manifestacja po 1989 roku"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Jak sprawdzić, czy nasze dane wyciekły? Ministerstwo zaliczyło wpadkę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Odwiedzili grób Kamilka z Częstochowy. Niebywałe, co zastali na cmentarzu
Czytaj więcej >
Eryk Błaszak

Między Mickiewiczem a Słowackim zasiadam na widowni spektaklu politycznego, by przekazywać dzieje polsko-polskiej miłości. Wszak nie ma większych proroków niż w kraju nad Wisłą.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Wiadomości

Wiadomości

Ada Rymaszewska

Pomorskie. Zwłoki kobiety dryfujące w Wiśle. Policja ustaliła tożsamość denatki
Czytaj więcej >
Polska

Agata Jaroszewska

Dlaczego nikt nie może znaleźć małżeństwa z Warszawy? Zaskakujące informacje
Czytaj więcej >
Polska

Bartłomiej Binaś

Zgierz. Śmiertelne zderzenie z radiowozem. Nie żyje jedna osoba, policjanci w szpitalu
Czytaj więcej >
Wiadomości

Agata Jaroszewska

Niespodziewane informacje o Jacku Jaworku. Prokuratura podjęła decyzję
Czytaj więcej >
Polska

Agata Jaroszewska

Nie żyje słynny polski ksiądz. Przez wiele lat był egzorcystą
Czytaj więcej >
Wiadomości

Agata Jaroszewska

Sanepid ostrzega przed popularnymi jajkami. Na skorupkach wykryto groźną bakterię
Czytaj więcej >