Goniec.pl
Michał Dworczyk

Piotr Molecki/East News

Michał Dworczyk poinformował o naprawieniu usterki systemu. Wznowiono zapisy na szczepienia dla kolejnej grupy

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Michał Dworczyk, pełnomocnik Kancelarii Premiera Rady Ministrów ds. szczepień poinformował za pomocą Twittera z czwartku na piątek w nocy, że rejestracja internetowa oraz SMS-owa na szczepienia została wznowiona. W czwartek, 1 kwietnia podano infor

Rejestracja na szczepienia osób w wieku 40-59 lat ma rozpocząć się na początku kwietnia. To efekt nowych elementów rządu, które weszły w skład narodowego programu szczepień na drugi kwartał 2021 roku. Po zaszczepieniu większości osób powyżej 60. roku życia przyszedł czas na kolejną grupę.

Nowe plany ogólnopolskiego programu szczepień

W środę na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki wraz z Michałem Dworczykiem, pełnomocnikiem rządu ds. szczepień ogłosili plany na dalszą część roku. Jednym z punktów jest rozszerzenie grup osób, które będą mogły zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19.

Wraz z początkiem kwietnia możliwość zapisania się na szczepienie otrzymać miały osoby między 40. a 59. rokiem życia, które wyraziły chęć szczepienia w styczniu tego roku. To "próba generalna" przed rozpoczęciem kolejnego etapu programu szczepień.

W czwartek rano Michał Dworczyk poinformował na antenie RMF FM, że ciągle otwarta jest rejestracja osób powyżej 60. roku, ale ostatnio zwolniła, dlatego rząd zdecydował się na uruchomienie kolejnej części programu - tym razem dla osób 40-60, które wyraziły gotowość do zaszczepienia w styczniu.

Błąd w systemie rejestracji na szczepienia

Jeszcze tego samego dnia, czyli w czwartek,1 kwietnia na specjalnej konferencji prasowej Dworczyk przyznał, że zapisy tej grupy zostały wstrzymane ze względu na usterkę systemu. Część osób między 40. a 59. roku po rejestracji otrzymała kwietniowe terminy szczepień.

Według harmonogramu, które przygotował rząd ta część programu szczepień miała wystartować dopiero na początku maja, zatem wyraźnie widać było, że wystąpił błąd w systemie. Właśnie z tego powodu na kilka godzin wyłączono możliwość zapisu na szczepienia, a sprawa była wyjaśniana.

Rejestracja została wstrzymana, ale osoby, które omyłkowo zapisały się na kwietniowe terminy nie będą pozostawione same sobie - do wszystkich dzwonić będą konsultanci lub automat, aby zaproponować nowy termin szczepienia w drugiej połowie maja.

Michał Dworczyk wydał komunikat o wznowieniu zapisów

Na szczęście usterka została zlokalizowana i naprawiona. Pełnomocnik rządu poinformował w nocy z czwartku na piątek za pośrednictwem Twittera o tym, że e-rejestracja została ponownie uruchomiona: - E-rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 wznowiona. Internetowe Konto Pacjenta dostępne w pełnym zakresie pod adresem pacjent.gov.pl

Centrum Informacyjne rządu poinformowało za pośrednictwem profilu #SzczepimySie, że bez zakłóceń działają obecnie również zapisy za pośrednictwem SMS. Podano, że wprowadzono już niezbędną korektę do systemu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Policja wydała ważny apel do Polaków. Wiele osób w ostatnich dniach łamie przepisy, sypią się mandaty

  • Nowe obostrzenia w kościołach? Profesor Horban zabrał głos

  • Adam Niedzielski potwierdził fatalną sytuację na Śląsku

Źródło: Twitter, pacjent.gov.pl

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >