Goniec.pl
Minister zdrowia

Piotr Molecki/East News

Adam Niedzielski potwierdził fatalną sytuację na Śląsku

1 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Przybyłowski

Udostępnij:

Trzecia fala epidemii koronawirusa w Polsce cały czas postępuje, a z najgorszą sytuacją mamy do czynienia na Śląska. Minister zdrowia potwierdził właśnie w programie "Rozmowa Piaseckiego" na antenie TVN24, że system opieki zdrowotnej jest tam

Sytuacja na południu naszego kraju zaczyna niestety na poważnie wymykać się spod kontroli. Już od kilku dni było wiadomo, że nie obędzie się bez pomocy ze strony państwa.

Wczoraj, od razu po zakończeniu obrad zespołu zarządzania kryzysowego w Katowicach, minister zdrowia poinformował, że do końca tego tygodnia ma dojść do relokacji ok. 170 pacjentów ze śląskich szpitali. Całą akcję mają wspomóc helikoptery LPR, a w gotowości jest również transport wojskowy.

Adam Niedzielski skomentował również sytuację dzisiaj podczas rozmowy z Konradem Piaseckim. Niestety, minister jasno zaznaczył, że skoordynowana akcja jest niezbędna, żeby ratować lokalną służbę zdrowia przed upadkiem.

- Pewna wydolność systemu opieki zdrowotnej dochodzi do granic możliwości na Śląsku, to oznacza, że państwo musi pomóc takiemu regionowi - powiedział w rozmowie z Konradem Piaseckim.

Przypomnijmy, że już wczoraj usłyszeliśmy również z ust ministra zapewnienia dotyczące wdrożenia specjalnego programu szczepień na Śląsku. Na ten moment nie wiadomo jednak, jak miałoby to wyglądać.

Minister zdrowia odniósł się również do tematu 4 fali koronawirusa, o której od kilku dni mówi się w mediach. W rozmowie na antenie TVN24 powiedział, że owszem, kolejna fala zachorowań na COVID-19 dojdzie do naszego kraju, jednak powinna być ona zdecydowanie mniej liczna niż obecna.

[EMBED-242]

Do tematu kolejnej fali epidemii odniósł się również minister finansów. Podczas wczorajszej rozmowy z portalem money.pl zaznaczył, że raczej nie ma co się nastawiać na szybkie zdjęcie obecnie obowiązujących obostrzeń.

Tadeusz Kościński wskazuje, że mobilność obywateli podczas świąt wielkanocnych będzie skutkowała ponownym wzrostem zakażeń. Jego zdaniem do kolejnego skoku może dojść na dwa tygodnie po Wielkanocy. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Minister ujawnił kiedy ma uderzyć czwarta fala koronawirusa

  • Nie żyje Olgierd Buczek

  • Mateusz Morawiecki podjął decyzję ws. szpitali tymczasowych

Źródło: „Rozmowa Piaseckiego” TVN24

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >