Goniec.pl > Polska > Policja wydała ważny apel do Polaków. Wiele osób w ostatnich dniach łamie przepisy, sypią się mandaty
Damian Witoń
Damian Witoń 06.05.2021 16:26

Policja wydała ważny apel do Polaków. Wiele osób w ostatnich dniach łamie przepisy, sypią się mandaty

policja: apel
pixabay

Do Polski nadciągnęła piękna pogoda. Czekało na nią wiele osób, które zamierzają czerpać w pełni z fantastycznych warunków. Niestety bywa, że kłóci się to z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd, które mają na celu powstrzymanie trzeciej fali epidemii koronawirusa.

Policja poinformowała nas, że w ostatnich dniach bardzo wielu Polaków zdecydowało się spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Niestety w niektórych przypadkach wiązało się to z łamaniem obostrzeń i mandatami. Funkcjonariusze apelują o odpowiedzialność.

Piękna pogoda skłoniła Polaków do wyjścia z domów. Policja apeluje, aby zachować rozsądek i odpowiedzialność

Pogoda w ostatnich dniach zdecydowanie dopisała. W całym kraju było i nadal jest bardzo ciepło, co skłoniło Polaków do wyjścia z domów. Niestety niektórzy z nich postanowili spędzić wolny czas w towarzystwie wielu innych ludzi, co stwarzało duże zagrożenie epidemiczne. Policja apeluje, aby przestrzegać obecnych restrykcji.

W Poznaniu wiele osób zgromadziło się nad brzegiem Warty, który jest popularnym miejscem spotkań tamtejszych mieszkańców. Od zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu dowiedzieliśmy się, że faktycznie na przestrzeni ostatnich dni na rzeką przebywało wiele osób. Funkcjonariusze mieli więc dużo pracy. Kontrolowali, czy były przestrzegane obostrzenia związane z pandemią oraz pilnowali bezpieczeństwa. 

Co ciekawe najwięcej mandatów nad Wartą wcale nie zostało wystawionych za łamanie restrykcji dot. walki z koronawirusem, ale za śmiecenie. Dodatkowo okoliczni mieszkańcy skarżyli się policji również na to, że zakłócany jest ich spokój. Część wypoczywających nad rzeką ludzi, zachowywała się bowiem bardzo głośno. 

Wypowiedzi na temat sytuacji z ostatnich dni udzieliła nam także mł. aspirant Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Policjantka oznajmiła, że funkcjonariusze nie mogą Polakom zabronić spędzania czasu na zewnątrz i wcale nie chcieliby tego robić. Przypomina jednak, że pandemia wciąż trwa i dlatego należy stosować się do obostrzeń. Noszenie maseczek i zachowanie dystansu społecznego są tutaj kluczowe. 

Sytuację w Szczecinie wcześniej skomentował również oficer prasowy KMP sierż. szt. Paweł Pankau. Funkcjonariusz poinformował, że w ubiegły wtorek policja dokonała kilkudziesięciu interwencji na nadodrzańskich bulwarach i wystawiła wiele mandatów. Nie wszystkie dotyczyły jednak łamania obostrzeń. Wiele kar nałożono za spożywanie alkoholu w miejscu, gdzie jest to zabronione. 

Przypominamy, że obecnie osoby niestosujące się do restrykcji, narażają się na grzywnę w wysokości do 500 zł. Co jednak znacznie ważniejsze, narażają również zdrowie i życie innych osób, które jest bezcenne. Jeśli więc już zdecydujemy się spędzać czas na świeżym powietrzu, róbmy to z głową - odpowiedzialnie i rozsądnie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Własne, Wirtualna Polska, Policja

Tagi: policja