Goniec.pl

Polska Policja

Miał oszukać kontrahentów na ponad 9,5 mln zł. Przedsiębiorca został doprowadzony do prokuratury

4 Lutego 2023

Autor tekstu:

Zuzanna Ptaszyńska

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KWP w Lublinie zatrzymali 51-latka, który oskarżony jest o oszukanie kilkudziesięciu osób i podmiotów rolniczych. Prowadzona przez niego firma miała skupować od nich owoce i warzywa, jednak nie uiszczać opłat. Łączna kwota, z którą miał zalegać, to ponad 9,5 mln zł.

Miał oszukać rolników na ponad 9,5 mln zł

51-letni przedsiębiorca został tymczasowo aresztowany w związku z podejrzeniem o doprowadzenie wielu osób i podmiotów do niekorzystnego rozporządzenia "mieniem wielkiej wartości" poprzez zawieranie umów skupu owoców i warzyw, pomimo posiadanej wiedzy na temat niewypłacalności spółki. W Prokuraturze Okręgowej w Lublinie mężczyzna usłyszał 35 zarzutów.

Spółka, której prezesem był podejrzany, zajmowała się skupowaniem owoców i warzyw m.in. od rolników z województwa lubelskiego. Wiele wskazuje na to, że nie wywiązała się jednak z zapłaty za dostarczony towar. Wstępnie oszacowano, że za dostarczone przez osoby prywatne i inne podmioty rolnicze tylko od lipca 2021 roku do października 2022 roku nie wypłacono pokrzywdzonym łącznie ponad 9,5 mln zł.

Przedsiębiorcę zatrzymano w województwie łódzkim. Funkcjonariusze policji przeszukali siedziby kilku firm oraz prywatne mieszkania, zabezpieczając na poczet przyszłych kar ok. 40 tys. zł. Zatrzymany został w czwartek (2.02) doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Usłyszał 35 zarzutów dotyczących oszustw na szkodę osób i podmiotów rolniczych oraz został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za tego typu oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: KWP w Lublinie

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Koszalin. Została zamknięta w sklepie, nie mogła się wydostać. Na miejsce wezwano służby
Czytaj więcej >

Wiadomości

Siedlce. Martwy 74-latek znaleziony w łazience. Służby nie mają wątpliwości co do przyczyny zgonu
Czytaj więcej >

Życie

Od poniedziałku w Lidlu festiwal okazji. Takich cen nie widzieliśmy już dawno
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mariusz Błaszczak wypalił u Rydzyka o Janie Pawle II. Kontrowersyjne słowa
Czytaj więcej >

Wiadomości

Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Policja publikuje wizerunki i prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć
Czytaj więcej >
Zuzanna Ptaszyńska

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauki o polityce i administracji - stosunki międzynarodowe. Zarówno hobbystycznie, jak i naukowo zajmuję się Zjednoczonym Królestwem, interesuję się też historią popkultury oraz współczesnym kinem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]