Goniec.pl

LVMPD/Twiter

O krok od tragedii. Wyciągnęli kierowcę z auta chwilę przed wybuchem

3 Lutego 2023

Autor tekstu:

Zuzanna Ptaszyńska

W Las Vegas miał miejsce wypadek z udziałem BMW. Z niewyjaśnionych przyczyn kierujący zjechał na wąski pas oddzielający jezdnie i rozbił się, a finalnie stracił przytomność. Funkcjonariusz policji i przypadkowy przechodzień zdołali wynieść kierowcę z pojazdu dosłownie moment przed wybuchem auta.

Zdarzenie niczym z filmu akcji na ulicy Las Vegas

Na nagraniu widać, jak policjant Derek Stebbins oraz turysta z Kentucky Justin Mouser próbują wydostać kierującego z pojazdu niedaleko skrzyżowania Las Vegas Boulevard z Siegfried and Roy Drive. Z niewyjaśnionych przyczyn mężczyzna kierowca na wąski pas oddzielający jezdnie i rozbił się . Media spekulują, że był pod wpływem alkoholu.

Mężczyźni najpierw zajrzeli do środka przez drzwi od strony pasażera, potem okazało się, że drzwi kierowcy były zamknięte, więc otworzyli je od środka. Potem po raz kolejny zamienili się miejscami i to przechodzień zajął się drzwiami kierowcy, podczas gdy policjant wszedł do samochodu, aby odpiąć pas bezpieczeństwa kierującego.

Wreszcie obaj mężczyźni znaleźli się przy otwartych drzwiach i wspólnymi siłami zaczęli wyciągać nieprzytomnego kierowcę. Dokładnie w tym momencie auto wybuchło, choć wskazywał na to już wcześniej unoszący się dym. Kierowca BMW trafił do szpitala. Nie wiadomo czy był nieprzytomny na skutek zdarzenia, czy może utrata przytomności była tego zdarzenia przyczyną. Do placówki medycznej "prewencyjnie" trafił również funkcjonariusz policji.

Opieki medycznej nie potrzebował za to przechodzień. Departament policji okrzyknął Justina Mousera bohaterem, którego szybka reakcja i znalezienie się we właściwym miejscu we właściwym czasie uratowały życie kierowcy.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Los Angeles Metropolitan Police Department

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Koszalin. Została zamknięta w sklepie, nie mogła się wydostać. Na miejsce wezwano służby
Czytaj więcej >

Wiadomości

Siedlce. Martwy 74-latek znaleziony w łazience. Służby nie mają wątpliwości co do przyczyny zgonu
Czytaj więcej >

Życie

Od poniedziałku w Lidlu festiwal okazji. Takich cen nie widzieliśmy już dawno
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mariusz Błaszczak wypalił u Rydzyka o Janie Pawle II. Kontrowersyjne słowa
Czytaj więcej >

Wiadomości

Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Policja publikuje wizerunki i prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć
Czytaj więcej >
Zuzanna Ptaszyńska

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauki o polityce i administracji - stosunki międzynarodowe. Zarówno hobbystycznie, jak i naukowo zajmuję się Zjednoczonym Królestwem, interesuję się też historią popkultury oraz współczesnym kinem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]