Goniec.pl > Wiadomości > Mężczyzna potrącił kobietę na pasach. Zawiózł ją do szpitala i rozpłynął się w powietrzu
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 28.05.2023 13:03

Mężczyzna potrącił kobietę na pasach. Zawiózł ją do szpitala i rozpłynął się w powietrzu

policja mężczyzna
KMP Poznań

Policja z Poznania apeluje o pomoc. Poznajesz tego mężczyznę? Poszukują go śledczy. Potrącił pieszą przechodzącą przez pasy. Następnie  zwiózł poszkodowaną do szpitala, po czym… uciekł. Nikt nie wie, kim jest.

Policja z całego kraju poszukuje tajemniczego mężczyzny

Policja z Poznania opublikowała kilka zdjęć z monitoringu. Widać na nim młodego mężczyznę w czapce z daszkiem w szarej bluzie i ciemnej kurtce. To poszukiwany kierowca, który od lutego ukrywa się przed policjantami.

15 lutego około godziny 5 nad ranem mężczyzna widoczny na policyjnych zdjęciach potrącił pieszą. Kobieta przechodziła przez przejście na pieszych, gdy nagle wjechał w nią samochód. Kolejne kroki poszukiwanego były niestandardowe.

Polsat Superhit Festiwal 2023. Michał Szpak zaskoczył Polaków. Ten występ przejdzie do historii

Potracił pieszą i zawiózł ją do szpitala, ale potem uciekł

Kiedy na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej doszło do potrącenia pieszej, na miejscu nie pojawiła się karetka pogotowia ani policja. Mężczyzna poszukiwany przez policję zaprosił poszkodowaną do swojego auta.

- Zawiózł ją do szpitala HCP w Poznaniu - przekazała Małgorzata Meloch z KMP Poznań. Po tym, jak potrącona piesza trafiła pod opiekę lekarzy, mężczyzna odjechał. Nie chciał ponieść odpowiedzialności za swoje czyny i zwyczajnie uciekł. Policjanci liczą, że publikacja zdjęć pomoże w ustaleniu personaliów poszukiwanego. Przekazano również, jakim autem poruszał się mężczyzna.

Poznajesz go? Natychmiast zadzwoń na policję

- Policjanci zabezpieczyli nagranie z kamer monitoringu, które zarejestrowały wizerunek mężczyzny, mogącego mieć związek z tym zdarzeniem - dodała Małgorzata Meloch. Poszukiwany mężczyzna poruszał się samochodem marki Nissan Micra. Dach był czarny, ale większość samochodu jest koloru srebrnego.

Poznajesz tego mężczyznę? Nie trać czasu i czym prędzej zgłoś się do poznańskich policjantów pracujących nad wyjaśnieniem sprawy. Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogą dzwonić pod numer telefonu 47 77 144 35 lub 47 77 157 82/83.