Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Mazowsze. 32-latek zabił swoją teściową. To jej ciało znaleziono w sobotę w lesie
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 16.01.2022 13:31

Mazowsze. 32-latek zabił swoją teściową. To jej ciało znaleziono w sobotę w lesie

las policja
policja.pl

W sobotę, 15 stycznia, w miejscowości Grabszczyzna w powiecie wołomińskim znaleziono ciało kobiety w lesie. Makabrycznego odkrycia dokonały dwie kobiety, które tamtędy spacerowały. Policja ujawniła szokującego szczegóły zdarzenia. Znalezione ciało należy do poszukiwanej 67-latki spod Wyszkowa. Kobietę zabił jej 32-letni zięć.

Wczoraj, około godziny 12.30 spacerujące po lesie w miejscowości Grabszczyzna (gmina Strachówka, powiat wołomiński) dwie kobiety natknęły się na  ludzkie zwłoki. Było to ciało poszukiwanej 67-latki spod Wyszkowa<<<WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ>>>

- Policjanci zabezpieczyli miejsce. Kryminalni pod nadzorem prokuratora wykonali czynności procesowe. Ciało kobiety zostało przetransportowane do prosektorium celem wykonania sekcji zwłok, która dokładnie wyjaśni przyczynę zgonu - przekazał w rozmowie z Goniec.pl kom. Damian Wroczyński z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Jak dodaje w rozmowie z naszą redakcją - ciało znalezione w sobotę należy do poszukiwanej 67-latki, którą zamordował w grudniu ub. roku jej zięć. Policjanci do ostatniego dnia poszukiwań byli w pełni zaangażowani w działania, które  prowadzone były na terenie powiatu wyszkowskiego, węgrowskiego, wołomińskiego, mińskiego oraz m. st. Warszawy.

- Każdego dnia dokładnie analizowana była trasa którą mógł przejechać 32-letni zięć Ireny K., a następnie przeszukiwany do niej przyległy teren. Przez te wszystkie dni wykorzystywano nowoczesny sprzęt. Z powietrza obszar przeczesywał policyjny helikopter oraz bezzałogowe statki powietrzne. Pobliskie rzeki i zbiorniki wodne sprawdzane były przez nurków KP PSP w Wyszkowie - dodaje oficer prasowy KPP w Wyszkowie.

W działania od samego początku zaangażowani byli  również strażacy OSP, żołnierze WOT, funkcjonariusze Straży Leśnej, leśnicy oraz policyjne psy tropiące.

Zabójstwo pod Wyszkowem

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce, do zdarzenia doszło w dniu 18 grudnia 2021r. w miejscowości L. powiat wyszkowski. Około godziny 21.10 policję o zaginięciu matki powiadomiła córka Magdalena B., która po powrocie do domu zastała zamknięty dom. Kiedy weszła do środka nie było w nim ani męża, ani matki. Próbowała skontaktować się z nimi, ale telefony nie były aktywne. W garażu nie było też samochodu. We wnętrzu domu na podłodze w pokoju oraz kuchni zauważyła krople krwi, linę holowniczą oraz taśmę izolacyjną.

Funkcjonariusze policji z KPP w Wyszkowie natychmiast podjęli akcję poszukiwawczą. W trakcie penetracji terenu zabezpieczyli kobiecą odzież oraz klucze od domu. W godzinach popołudniowych w dniu 19 grudnia 2021r. na terenie Warszawy został zatrzymany Damian B. Wtedy ciało ofiary nie zostało odnalezione.

- Damianowi B. przedstawiono zarzut zbrodni zabójstwa Ireny K., której dopuścił się w dniu 18 grudnia 2021r. w (…), w ten sposób że działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia uderzał ją pięścią w twarz i doprowadził do upadku, a następnie dusił, co skutkowało jej zgonem - poinformowała prokurator Elżbieta Edyta Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Jak dodaje, podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Wobec podejrzanego został zastosowany izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Damianowi B. grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Warszawy lub Mazowsza, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec.pl