Goniec.pl > Polityka > Mateusz Morawiecki potwierdził na miejscu: nie żyje sześć osób. Dramat w Zofiówce
Patryk Przybyłowski
Patryk Przybyłowski 25.04.2022 09:45

Mateusz Morawiecki potwierdził na miejscu: nie żyje sześć osób. Dramat w Zofiówce

Z ostatniej chwili czarne
Goniec.pl Z ostatniej chwili czarne

Przed kilkoma minutami premier Mateusz Morawiecki poinformował, że zwiększył się bilans ofiar śmiertelnych ostatnich wydarzeń w kopalni Zofiówka. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń zmarło już 6 górników.

Mateusz Morawiecki zjawił się dzisiaj z samego rana w kopalni Zofiówka, na której terenie w sobotę nad ranem doszło do tragedii. O godzinie 3:40 doszło do wstrząsu na poziomie 900 metrów. W pobliżu przebywało wówczas 52 pracowników kopalni, z czego 42 udało się uciec o własnych siłach.

Natychmiast rozpoczęły się poszukiwania pozostałych 10 górników. W sobotę, w późnych godzinach wieczornych, Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała, że udało się dotrzeć do czterech z nich. Niestety, żaden górnik nie dawał oznak życia.

Mateusz Morawiecki w Zofiówce. Nie żyje kolejnych dwóch górników

Do dzisiejszego poranka JSW potwierdziła śmierć 4 pracowników kopalni. Premier Mateusz Morawiecki, podczas briefingu prasowego oznajmił, że łączna liczba ofiar śmiertelnych na ten moment wzrosła aż do 6 osób.

W obliczu dwóch bardzo niebezpiecznych i śmiertelnych zdarzeń w polskich kopalniach na przestrzeni kilku dni premier zdecydował o dodatkowej kontroli procedur we wszystkich kopalniach.

- Zleciłem dokładny, skrupulatny przegląd wszystkich procedur górniczych związanych z ratownictwem górniczym, także tych, które wiążą się z dopuszczalnymi warunkami prowadzenia prac dla górników - oznajmił Mateusz Morawiecki na terenie Zofiówki.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl