Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Mateusz Morawiecki opublikował zdjęcie z córką. Nie krył dumy, "Ojcostwo to wspaniała sprawa"
Maria Glinka
Maria Glinka 20.06.2022 13:39

Mateusz Morawiecki opublikował zdjęcie z córką. Nie krył dumy, "Ojcostwo to wspaniała sprawa"

Mateusz Morawiecki
Flickr/Kancelaria Premiera, https://creativecommons.org/publicdomain/mark/1.0/

Premier Mateusz Morawiecki postanowił podzielić się z użytkownikami Facebooka ważnym wydarzeniem z życia prywatnego. Umieścił zdjęcie z córką Magdaleną, która wzięła udział w spektaklu w warszawskim teatrze Roma. We wpisie stwierdził, że "ojcostwo to wspaniała sprawa".

Niewykluczone, że w ten sposób premier chce odciągnąć uwagę od najnowszego oświadczenia majątkowego, które wzbudziło ogromne kontrowersje w związku z zakupem obligacji skarbowych. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Morawiecki chwali się sukcesem córki na Facebooku. "Jestem dziś najbardziej dumnym z ojców"

W niedzielny wieczór premier Mateusz Morawiecki opublikował post na Facebooku, który zdecydowanie różni się od ostatnich wpisów. Tym razem postanowił bowiem podzielić się szczegółami z życia prywatnego. W poście wskazał, że miniona niedziela była "wyjątkowym dniem" dla całej jego rodziny. Okazuje się, że córka premiera - Magda, wystąpiła w musicalu Station w Teatrze Roma.

"Ojcostwo to wspaniała sprawa. Zwłaszcza w takich momentach. Jestem dziś najszczęśliwszym i najbardziej dumnym z ojców", czytamy w poście.

Do wpisu Morawiecki dołączył fotografię z córką. "Jeśli nie znajdę na koniec tygodnia czasu dla moich Bliskich to uznaję go za zmarnowany", czytamy.

Można się było spodziewać, że nowe zdjęcie wywoła falę negatywnych reakcji. Jednak komentarze zamieszczone pod postem wskazują, że internauci przyjęli go z dużym zainteresowaniem. Wiele osób gratuluje premierowi "pięknej artystki". Głos zabrała m.in. posłanka PiS Agata Wojtyszek, która przyznała, że "dzieci to wielki skarb". "Gratuluję sukcesów i radości, które dają nam nasze największe skarby", czytamy w komentarzu polityczki.

Niedzielny wpis to jedno z najbardziej osobistych wyznań szefa rządu w ostatnim czasie. W listopadzie 2021 r. udostępnił zdjęcie z czasów studenckich, na którym ma wąsa. W ten sposób przyłączył się do akcji w mediach społecznościowych "Movemeber", której celem jest zwracanie uwagi na zdrowie mężczyzn.

Rodzina Morawieckiego

Premier rzadko pokazuje się od prywatnej strony. Niewiele wiadomo o szczegółach dotyczących jego rodziny. Żonę Iwonę poznał w szkole podstawowej. Para wzięła ślub tuż po zakończeniu studiów.

Morawieccy doczekali się czworga dzieci. Najstarsza Aleksandra kończy studia na kierunku finanse i zarządzenie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Młodszy o rok Jeremiasz wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie studiował międzynarodowe stosunki gospodarcze na London School of Economics.

Premier ma także dwoje młodszych dzieci - siedmioletniego Ignacego i sześcioletnią Magdalenę.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, wp.pl