Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Marta Kielczyk zniknęła z ekranu. Była gwiazda "Wiadomości" ma już nowe zajęcie
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 25.05.2024 09:37

Marta Kielczyk zniknęła z ekranu. Była gwiazda "Wiadomości" ma już nowe zajęcie

Marta Kielczyk
Fot. "Wiadomości" TVP

Marta Kielczyk była jedną z bardziej rozpoznawalnych twarzy propagandy TVP za czasów rządów Zjednoczonej Prawicy. Gdy w Polsce zmienił się rząd, dziennikarka straciła pracę w publicznym medium i na dobre zniknęła z ekranów. O tym, jak się miewa na bieżąco informuje jednak swoich fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jak wynika z jej najnowszego wpisu, nie narzeka na nudę i spełnia się w innej, nieco zaskakującej roli.

Marta Kielczyk zniknęła z telewizji

Marta Kielczyk pracowała w Telewizji Polskiej przez prawie 25 lat. W porównaniu z redakcyjnymi kolegami, ona sama nie miała bagażu doświadczeń z innych mediów i wiernie trwała u boku TVP. Niestety, ostatnie lata jej pracy dla publicznego nadawcy oceniane były bardzo różnie, w tym także bardzo krytycznie przez orędowników wolnych mediów. Nic więc dziwnego, że gdy w TVP ruszyła kadrowa miotła, dotknęła ona także i tej gwiazdy “Wiadomości”.

Dla fanów serwisu prowadzonego również przez m.in. Danutę Holecką i Michała Adamczyka, rozstanie z jedną z ich ulubienic było wielkim rozczarowaniem. Wiele osób liczyło, że Kielczyk podzieli los innych “dziennikarzy” dawnej TVP i szybko znajdzie zatrudnienie w Telewizji Republika. Ona jednak na dobre wycofała się z życia medialnego, przynajmniej jak do tej pory. Zamiast tego, spełnia się w innych pasjach.

Kupił paprykę w Biedronce i zważył ją w domu. Sieć musiała się tłumaczyć

Była gwiazda "Wiadomości" poświęca się innej pasji

Jak w marcu poinformowało kierownictwo TVP, współpraca z Martą Kielczyk zakończyła się na mocy porozumienia stron. Od tamtej pory była “twarz” publicznego medium ma mnóstwo czasu, ale nie oznacza to wcale, że się nudzi.

Gwiazda zamieściła w ostatnim czasie wyjątkowe nagranie na Instagramie, w którym pokazała swoją drugą, nieznaną wcześniej stronę. Okazało się wówczas, że redaktorka uwielbia spędzać czas przy mikrofonie i muzyce, a dokładniej mówiąc - śpiewać.

Są takie dni, że człowiek po prostu musi. Wtedy wychodzi z niego ta druga. Bliźniaczka. Są plusy przy dzieleniu wszystkiego na pół. Zwłaszcza w takie dni - napisała pod nagraniem, na którym prezentuje swoje wokalne możliwości.

Fani zachwyceni popisami wokalnymi Marty Kielczyk

Fani Marty Kielczyk, wśród których znaleźli się przede wszystkim mężczyźni, nie kryli zachwytu nad jej popisami i z żalem wspominali czasy, kiedy to mogli spotykać się z nią wieczorem przy okazji oglądania “Wiadomości”.

Nasza zdolna pani redaktor; Wspaniałe; Ale ślicznie, pani Marto; Tęsknimy - komentowali.

Warto zauważyć jednak, że Marta Kielczyk wystąpiła już kiedyś w programie “Jaka to melodia?”, śpiewając piosenkę “Bombonierka” i nagrała dla TVP bożonarodzeniowy klip z kolędami. Być może przed nią kariera piosenkarki, gdyż na zatrudnienie w innych mediach niż te skrajnie prawicowe może być obecnie bardzo trudno.

To dla mnie niezwykle przykre, ponieważ Marta to osoba o wielkim potencjale, który został zmarnowany w służbie propagandy jednej partii. A w tym zawodzie twarz ma się jedną - ocenił jakiś czas temu Jarosław Kulczycki w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Źródło: WP