Goniec.pl

(zdj. wykadrowane) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Marek Plura nie żyje. Senator KO miał 52 lata

21 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Nie żyje senator Marek Plura. 52-letni polityk przebywał szpitalu, a jego stan był ciężki. - Aktywnie działał na rzecz osób z niepełnosprawnościami, z oddaniem pracował dla Śląska - napisał w żałobnym poście Senat RP.

Nie żyje senator Marek Plura

Senator KO Marek Plura nie żyje. Polityk miał w chwili śmierci 52 lata. Ostatnio do mediów dotarła wiadomość o złym stanie zdrowia senatora oraz jego pilnej hospitalizacji.

Marek Plura trafił do szpitala w związku z powikłaniami grypowymi . Senior KO przegrał walkę z chorobą. Wiadomość o jego śmierci przekazał Senat RP.

- W wieku 52 lat zmarł Senator RP Marek Plura. Piastował mandat senatora X kadencji z okręgu katowickiego. Był posłem na Sejm VI i VII kadencji, posłem do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. Aktywnie działał na rzecz osób z niepełnosprawnościami, z oddaniem pracował dla Śląska - czytamy w poście Senatu RP.

Senator KO Marek Plura nigdy się nie poddawał

Marek Plura od urodzenia zmagał się z zanikiem mięśni. Senator KO nie pozwolił, by choroba go ograniczyła i mimo konieczności poruszania się na wózku ciągle angażował się w nowe projekty.

W latach 2007-2014 r. Marek Plura pełnił mandat poselski. W 2019 r. został senatorem Koalicji Obywatelskiej. Dodatkowo w latach 2014-2019 zmarły senator KO zasiadał w Europarlamencie.

Polityk działał na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Ważna była również dla niego kwestia małej ojczyzny. Urodzony w Raciborzu Marek Plura był silnie związany ze Śląskiem.

- Odszedł Marek Plura — wybitny raciborzanin i Ślązak, człowiek wielkiego serca, psychoterapeuta i przyjaciel ludzi - czytamy w pożegnaniu opublikowanym przez śląskie struktury PO. - Odpoczywaj w pokoju, Drogi Przyjacielu - dodali na koniec.

Politycy żegnają senatora Marka Plurę

Po przekazaniu wiadomości, że senator KO Marek Plura nie żyje, w sieci pojawiła się rzeka bólu i żałoby. 52-letniego polityka pożegnał marszałek Tomasz Grodzki.

- Jestem głęboko poruszony śmiercią Senatora Marka Plury. Jego zaangażowanie na rzecz osób z niepełnosprawnościami było niezwykłe, Jego miłość do Śląska głęboka. Zarażał optymizmem, pracowitością i oddaniem, był wzorem, jak pięknie żyć mimo przeciwności losu. Spoczywaj w pokoju! - napisał Tomasz Grodzki.

Smutku związanego z odejściem Marka Plury nie krył również były szef NIK Krzysztof Kwiatkowski. - Marku, całym swoim życiem udowadniałeś, że można być wspaniałym człowiekiem, niezależnie od fizycznych ograniczeń.Twoje serce tych ograniczeń pomocy dla innych nie znało - napisał senator.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, Onet.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Życie

Od poniedziałku w Lidlu festiwal okazji. Takich cen nie widzieliśmy już dawno
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mariusz Błaszczak wypalił u Rydzyka o Janie Pawle II. Kontrowersyjne słowa
Czytaj więcej >

Wiadomości

Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Policja publikuje wizerunki i prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć
Czytaj więcej >

Polska

Pierwsze prognozy pogody na Wielkanoc. Warto wiedzieć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mateusz Ujma poszukiwany. 29-latek może poruszać się rowerem
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]