Goniec.pl

Facebook.com/SluzbyPolskie

Lubin: Wóz strażacki zderzył się z osobówką. Dwie osoby ranne, wezwano śmigłowiec LPR

24 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Samochód strażacki zderzył się z osobowym, pojazd przewrócił się na bok i zablokował jezdnię. Do zdarzenia doszło w Lubinie na Dolnym Śląsku. Cudem nikt nie zginął. Nie obyło się jednak bez rannych. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR.

Niecodzienny widok groźnego wypadku z udziałem straży pożarnej. W niedzielę w Lubinie na Dolnym Śląsku samochód osobowy zderzył się ze średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym.

Około 20 tonowy wóz strażacki w wyniku wypadku przewrócił się na bok. Zazwyczaj to strażacy pędzą na ratunek, ale tym razem to oni potrzebowali pomocy.

Lubin: wypadek z udziałem wozu strażackiego, są ranni

Wypadek wozu strażackiego w Lubinie. Profil "Polskie Służby " podał, że do zdarzenia doszło na ul. Paderewskiego. Skrzyżowanie było całkowicie sparaliżowane.

Okoliczności zdarzenia będą jeszcze wyjaśniane, ale wstępne ustalenia policji wskazują, że to samochód osobowy, który wbił się w wóz strażacki, odpowiedzialny jest za wypadek.

Portal zmiedzi.pl podaje, że "osobówka z impetem" wjechała w przejeżdżający skrzyżowaniem ul. Paderewskiego z drogą krajową numer 3 wóz. - Pojazd przewrócił się na bok i zatarasował drogę - czytamy w informacji na temat wypadku.

- W wypadku poszkodowane zostały dwie osoby - podała Sylwia Serafin, rzeczniczka prasowa KPP Lubin. W rozmowie z serwisem zmiedzi.pl potwierdziła, że jedna z rannych osób to strażak.

Konieczne było wezwanie posiłków

Ranny został strażak kierujący wozem gaśniczym. Pojazd po zderzeniu przewrócił się na jezdnię, a drzwi kierowcy dotknęły asfaltu. Nie wiadomo, w jakim stanie jest funkcjonariusz.

Drugi ranny jechał autem osobowym. Rzeczniczka prasowa KPP Lubin nie uściśliła jednak, czy był to kierowca, czy pasażer. Sytuacja była na tyle trudna, że na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z wozu strażackiego zaczęło się lać

Kiedy udzielono pomocy medycznej poszkodowanym biorącym udział w wypadku, szybko ujawniono, że konieczne jest natychmiastowe zajęcie się przewróconym wozem strażackim. Droga została całkowicie zablokowana.

Z przewróconego wozu gaśniczego zaczęło wyciekać paliwo. Strażacy wezwani do akcji natychmiast ruszyli do jego zbierania. Jest to kluczowe z punktu widzenia nie tylko bezpieczeństwa na jezdni, ale również ze względu na możliwe zanieczyszczenie przydrożnej gleby.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wp.pl, polskie służby

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Koszalin. Została zamknięta w sklepie, nie mogła się wydostać. Na miejsce wezwano służby
Czytaj więcej >

Wiadomości

Siedlce. Martwy 74-latek znaleziony w łazience. Służby nie mają wątpliwości co do przyczyny zgonu
Czytaj więcej >

Życie

Od poniedziałku w Lidlu festiwal okazji. Takich cen nie widzieliśmy już dawno
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mariusz Błaszczak wypalił u Rydzyka o Janie Pawle II. Kontrowersyjne słowa
Czytaj więcej >

Wiadomości

Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Policja publikuje wizerunki i prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]