Goniec.pl
Okno życia

Marek BAZAK/East News

Łódź: Zostawiła dziecko w oknie życia. Teraz chce odzyskać syna

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Udostępnij:

W oknie życia prowadzonym przez siostry urszulanki w Łodzi w Poniedziałek Wielkanocny zadzwonił alarm. To oznaczało, że ktoś skorzystał z okna. Okazuje się, że teraz kobieta chce odzyskać dziecko, które zostawiła. Sprawa nie jest oczywista i najpra

Do łódzkiego okna życia w domu sióstr urszulanek w Łodzi dziecko trafiło w wielkanocny poniedziałek. Chłopiec został ochrzczony oraz trafił na badania do szpitala. Siostry zostały poinformowane, że zgłosiła się kobieta, która twierdzi, że jest matką dziecko.

Sprawa będzie miała swój finał przed sądem. Jak przekazał w Radiu Łódź dyrektor Archidiecezjalnego Ośrodka Adopcyjnego, to właśnie sąd musi zweryfikować i sprawdzić, czy dziecko może powrócić do rodziców.

Dziecko w oknie życia

O pozostawionym w łódzkim oknie życia dziecku dowiedzieliśmy się ze strony Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Jak przekazali przedstawiciele organizacji, do zajścia doszło w wielkanocny poniedziałek, 5 kwietnia. Dziecko zostało oddane do okna życia w domu sióstr urszulanek w Łodzi. Caritas przekazuje, że chłopiec został włożony do nosidełka o 18.25.

Dziecko miało około 5 miesięcy, zdradziła w rozmowie z Onetem siostra Anna Baranowska, pielęgniarka w domu Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego w Łodzi. Siostra relacjonuje, że dziecko było starannie ubrane, a na widok sióstr uśmiechał się i gaworzył. 

Siostry przeprowadziły katolicki rytuał chrztu z wody. Mały chłopiec otrzymał imię Antoni. Następnie chłopiec trafił do szpitala na badania, a na miejsce została wezwana policja, by sporządzić protokół ze zdarzenia - zgodnie z procedurami. Na dalszą adopcję Antoni miał czekać w tymczasowej rodzinie zastępczej.

Fakty się zgadzają

Jak słyszmy w Radiu Łódź, kilka dni po zajściu do  Archidiecezjalnego Ośrodka Adopcyjnego w Łodzi zgłosiła się kobieta, która oznajmiła, że jest matką chłopca i chce go odzyskać. Dyrektorka ośrodka, Magdalena Lesiak, poinformowała, że zweryfikowana została tożsamość kobiety. Dyrektorka wskazuje, że było to konieczne, ponieważ do ośrodka każdy mógłby zadzwonić i powiedzieć - jestem rodzicem tego dziecka - relacjonuje Lesiak.

Kobieta podczas rozmowy miała podawać informacje, które uwiarygodniały jej wersję. Następnego dnia doszło do spotkania kobiety oraz dyrektorki. Lesiak wyjawiła, że rozmowa trwała długo, a w jej trakcie kobieta przedstawiła dokumenty, które potwierdzały to, że jest biologiczną matką chłopca.

Matka chłopca została poinformowana, że o dalszych krokach zadecyduje sąd. - Sąd musi zdecydować, a przede wszystkim chwilę wcześniej sprawdzić, czy to dziecko może wrócić. Właśnie do tych rodziców. Bo jeżeli taka sytuacja zaistniała, że rodzice włożyli je do okna życia, no to coś nimi kierowało, coś się wydarzyło. Trzeba ocenić, czy przeszkoda w opiece nad dzieckiem zniknęła. Czy w tej chwili będzie to już bezpieczne i stabilne środowisko - mówiła Lesiak w Radiu Łódź.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje aktorka Ewa Wawrzoń

  • Były senator PiS w szpitalu. Wcześniej usłyszał zarzuty za zabicie psa

  • Prof. Parczewski twierdzi, że nie ma sensu nosić maseczek na zewnątrz

Oktawian GóralAutor

Humanista, człowiek wielu pasji. W dziennikarstwie stawia swoje pierwsze kroki. Najchętniej podejmuje się tematyki społecznej, politycznej oraz związanej z ekonomią. Znaczną część życia poświęcił na pracy w branży turystycznej, które

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Msza

Wiadomości

Zaczęło się dziś rano. Liczenie wiernych w kościołach w całej Polsce

Czytaj więcej >
Straż pożarna wypadek

Wiadomości

Warmińsko-mazurskie: Śmiertelny wypadek drogowy pod Olsztynem. Kierowca zginął na miejscu

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Podlasie: We wsi Dubiny odnaleziono zwłoki niemowlęcia. Trwa ustalanie przyczyn tragedii

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Dolny Śląsk: Poszedł na grzyby i nie wrócił. W lesie znaleziono zwłoki 76-letniego mężczyzny

Czytaj więcej >
Sejm

Wiadomości

PiS wnosi o zmianę regulaminu Sejmu. Członkowie opozycji: "Boi się, że przegra głosowanie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ks. Isakowicz-Zaleski zdradził kulisy działalności o. Rydzyka. Dochodziło do nadużyć

Czytaj więcej >