Goniec.pl
Waldemar B. w szpitalu

youtube.com koscierzyna24 Info

Były senator PiS w szpitalu. Wcześniej usłyszał zarzuty za zabicie psa

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

O Waldemarze B. zrobiło się głośno na przełomie marca i kwietnia. Wtedy to w internecie pojawił się film z psem ciągniętym za samochodem. Dziennikarskie śledztwo wykazało, że za kierownicą siedział były senator PiS. Polityk musiał gęsto się tłumaczyć, zaz

Sprawę nagłośniły największe polskie media, m.in. Onet, Interia, TVN24, ale również lokalne serwisy, w tym Kościerzyna24. Polityk został wręcz postawiony pod ścianą. Miał tłumaczyć się, że chciał tylko odprowadzić psa do domu, zapewniał także, że psami opiekuje się jak mało który właściciel.

Były senator dodał wpis ze szpitala

Nagranie, które zostało zarejestrowane przez innego uczestnika ruchu drogowego, trafiło na policję oraz do sieci. Widać na nim, jak mężczyzna przywiązuje psa do samochodu, a następnie rusza. Chociaż pies początkowo biegnie, to nie daje rady przy szybszej prędkości, zostaje więc wleczony.

Kiedy zatrzymano Waldemara B. i sprawdzono jego posesję, znaleziono tam ciało psa. Sekcja zwłok wykazała, że zwierzę musiało niewiarygodnie cierpieć - stwierdzono obrażenia wewnętrzne oraz głowy, a śmierć nastąpiła na skutek niewydolności. Na posesji znaleziono także innego psa, który został przekazany do schroniska.

Po nagłośnieniu sprawy, były senator zaczął gęsto się tłumaczyć. W rozmowie z Interią mówił o absurdzie całej sytuacji. Tak tłumaczył zdarzenie zarejestrowane na kamerze:

Były senator musiał tłumaczyć się policji i prokuraturze. Został wypuszczony na wolność, został zastosowany dozór policyjny. Ma również nie zbliżać się do świadków w sprawie. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem.

Mieszkańcy, którzy znają polityka, zaczęli wywieszać obraźliwe banery w okolicy. Zaczął bronić go proboszcz. Duchowny tłumaczył, że Waldemar B. nie miał wyjścia, ponieważ tak duży pies nie wsiadłby do samochodu. Waldemar B. miał wierzyć, że przywiązanie psa i doprowadzenie go w taki sposób do domu będzie najlepszy. Ksiądz podejrzewa, że wzmożony ruch na drodze czy trąbienie aut mogło doprowadzić do zawału serca u czworonoga.

Wczoraj rano Waldemar B. opublikował zdjęcie ze szpitala z podpisem: „WSZYSTKO W RĘKACH PANA BOGA ! Mam nadzieję, że pozwoli mi przeżyć. Wbrew woli niemieckich mediów i lewackich troli opętanych przez diabła, którzy wylewają na mnie kubły pomyj”. Pod postem zaroiło się od komentarzy nawiązujących do psa.

- Życzę Panu podobnego losu, jaki spotkał psa, którego Pan ciągnął za autem jak śmiecia. Nie pozdrawiam, karma jest powolna i okrutna - napisał internauta.

- Karma do nas wraca... Mam nadzieję, że zdrowia będzie na tyle, aby odsiedzieć wyrok - pisze jedna z kobiet.

- Chyba raczej w rękach lekarzy, a nie Boga. A jak w rękach Boga, to może lepiej się położyć na łóżku w kościele? Poza tym fajne serduszko WOŚP na górze - skomentowała kolejna osoba.

Fot. screen facebook.com/Waldemar B.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje kultowa dziennikarka TVP Blanka Danilewicz

  • Minister zdrowia ogłosił zmiany w obostrzeniach

  • Kardynał Kazimierz Nycz opuścił szpital

Klaudia Bochenek

Jestem na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami na świecie i w social mediach. W przeszłości zajmowałam się redagowaniem eventowych materiałów prasowych. Poza pracą w redakcji wolny czas poświęcam eksploracji internetu, kryminalistyce i żeglarstwu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >
Monika Bawaj

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Zaginęła 15-letnia Monika Bawaj. Policja prosi o pomoc

Czytaj więcej >
Dariusz Ś.

Wiadomości

Radny Nowoczesnej znęcał się nad żoną. Nie pójdzie do więzienia

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Kontrowersyjny projekt zmian kar dla pijanych kierowców. W grze konfiskata pojazdu

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent: rząd chciał, żeby stan wyjątkowy trwał trzy miesiące

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poznań: Pomimo reanimacji zmarł 2,5-latek, który wypadł z okna

Czytaj więcej >