NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Lech Wałęsa pochwalił się tortem urodzinowym. Niespodziewany widok
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 26.09.2023 22:27

Lech Wałęsa pochwalił się tortem urodzinowym. Niespodziewany widok

Facebook
Lech Wałęsa/Facebook

Były prezydent Lech Wałęsa kończy 80 lat. Z tej okazji otrzymał niecodzienny “tort”, którego zdjęciami podzielił się w mediach społecznościowych. Były przywódca “Solidarności” rozbawił internautów.

Lech Wałęsa chętnie korzysta z mediów społecznościowych

Lecha Wałęsy nikomu nie trzeba przedstawiać. Były lider “Solidarności” uhonorowany w 1983 roku Pokojową Nagrodą Nobla i prezydent RP w latach 1990-1995 jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, dzięki czemu zapewnił sobie rozpoznawalność także wśród najmłodszych grup internautów.

Szerokim echem zawsze odbijają się pomysłowe zdjęcia, które były polityk wrzuca do sieci. Wiele z nich pochodzi z sanatoriów i uzdrowisk, do których Wałęsa chętnie się udaje. Na przykład w lipcu internet obiegły zdjęcia byłego prezydenta… w wannie wypełnionej alkoholem. - To nie mój pomysł, konserwacja zwłok w winie - podpisał zdjęcie Lech Wałęsa.

Agnieszka Holland ma ochronę. Po premierze "Zielonej granicy" pilnują jej całą dobę

Były prezydent podzielił się zdjęciami "tortu" urodzinowego

Tym razem noblista pochwalił się zdjęciem “tortu”. Lech Wałęsa obchodzi 80. urodziny i z tej okazji otrzymał podczas pobytu w jednym z ośrodku na terenie Lądka-Zdroju. Były polityk otrzymał wielkiego schabowego, w którego zostały wbite dwie świeczki z "ósemką" i “zerem”.

- Poranek przedurodzinowy w Lądku Zdroju - Alhambra i tort schabowy - napisał Wałęsa, czym wywołał falę pozytywnych komentarzy. Internauci przy okazji życzyli byłemu prezydentowi wszystkiego dobrego i stu lat w zdrowiu.

Ile wynosi emerytura Lecha Wałęsy?

W rozmowie z portalem Goniec.pl Lech Wałęsa zdradził m.in., ile wynosi jego świadczenie emerytalne. Były prezydent od niemal 15 lat posiada prawo do otrzymywania tych pieniędzy. 

- Zarobiłem emeryturą gdzieś około 100 tysięcy, a za moje wyjazdy zagraniczne zapłaciłem około 400 tysięcy podatku. Taki mam biznes. Przecież ja robię dla Polski, z patriotyzmu, dobre imię głoszę, a ode mnie wzięli ponad 400 tysięcy podatku za moją krwawicę - tłumaczył laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Dokładna suma, którą otrzymuje co miesiąc z tytułu prezydenckiej emerytury, wynosi 11 tys. zł.

Źródło: Lech Wałęsa/Facebook, Goniec.pl