Goniec.pl
Jajka z supermarketu

Pixabay.com pasja1000

Kupiła jajka w sklepie. Po 30 dniach wykluła się kaczka

8 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Kobieta postanowiła przeprowadzić ciekawy eksperyment. W tym celu wybrała się do supermarketu i kupiła kacze jajka, a po 30 dniach przecierała oczy ze zdumienia. Adele nie spodziewała się, że pod jej dachem już wkrótce zamieszka pisklę.

Wśród jajek kupionych w supermarkecie Adele odnalazła jedno, które było zapłodnione. Kobieta włożyła je do przygotowanego wcześniej inkubatora i troskliwie doglądała go przez następny miesiąc. Pewnego dnia z zaskoczeniem stwierdziła, że jajko ma popękaną skorupkę.

Z jajka z supermarketu wykluło się pisklę

Gdy Adele Phillips usłyszała, że z jajek kupionych w supermarkecie może wykluć się pisklę, postanowiła samodzielnie sprawdzić tę informację. Kobieta niewiele myśląc ruszyła do pobliskiego dyskontu marki Morissons i zakupiła opakowanie ekologicznych kaczych jaj, pochodzących od drobiu z wolnego wybiegu.

Brytyjka dowiedziała się wcześniej, w jaki sposób sprawdzić, czy jajko jest zapłodnione. Okazuje się, że wystarczy przyjrzeć się mu pod lampą i poszukać żyłki pod skorupką. Adele dokładnie obejrzała jajka i w jednym z nich dostrzegła małą żyłkę.

Następnie Adele umieściła wybrane jajko w przygotowanym inkubatorze i troskliwie go doglądała. Przez kolejne 30 dni Brytyjka kilka razy dziennie obracała jajko, a także pilnowała, by miało odpowiednią temperaturę. 

[EMBED-243]

Ostatniego dnia przewidzianej inkubacji Adele z zaskoczeniem odkryła, że jajko jest pęknięte, a z rysy wystaje mały dzióbek. Ten widok wprawił ją w osłupienie, a jednocześnie wywołał ogromną radość. Na ostateczne wyklucie się pisklęcia przyszło Brytyjce jeszcze chwilę poczekać.

Pisklę przebiło skorupkę i ujrzało światło dzienne dopiero po 48 godzinach. Adele nie kryła ekscytacji, bowiem jej eksperyment zakończył się pełnym sukcesem i powitała kaczkę z ogromną radością.

Zwierzak otrzymał imię Braddock Morris. Pierwszy człon jest nawiązaniem do rasy kaczki, czyli barddock white, a drugi do nazwy sklepu, w którym Adele kupiła szczęśliwe jajko.

Początkowo Brytyjka planowała oddać kaczkę, jednak szybko się do niej przywiązała. Braddock Morris zadomowił się w nowym domu, a Adele zorganizowała mu nawet towarzystwo, w postaci kolejnego pisklaka.

Teraz kobieta i jej mąż myślą o zbudowaniu przy domu małego stawu, gdzie Braddock Morris i jego rodzeństwo mogliby zamieszkać na stałe i spokojnie żyć.

  • Zenek Martyniuk w żałobie. Stracił teściową

  • Ministerstwo zdrowia potwierdziło pierwszy przywilej dla zaszczepionych

  • Widz obraził dziennikarzy TVP Info

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >