Goniec.pl > Wiadomości > Księżna Kate została zapytana o pierścionek zaręczynowy. Wzruszające słowa o księżnej Dianie
Irmina Jach
Irmina Jach 30.04.2023 18:09

Księżna Kate została zapytana o pierścionek zaręczynowy. Wzruszające słowa o księżnej Dianie

Księżna Kate księżna Diana
Tim Rooke/Tom Nicholson/Rex Features/EAST NEWS

Księżna Kate podczas wizyty w Walii zwyczajowo spotkała się z Brytyjczykami. Przechadzając się wśród tłumu, nie szczędziła poddanym ciepłych słów i odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Jedna z osób zwróciła uwagę na pierścionek, który od wielu lat zdobi palec żony księcia Williama. Odpowiedź Kate wzrusza do łez.

Księżna Kate to idealna przyszła królowa?

Księżna Kate i książę William niewątpliwie zmienili wizerunek brytyjskiej monarchii. Ich historia miłosna przypomina opowieść rodem z księgi z baśniami — piękna dziewczyna, wywodząca się z klasy średniej, rozkochała w sobie następcę tronu i wprowadza się do okazałego pałacu. Gdy w 2011 roku para stanęła na ślubnym kobiercu, transmisję z wydarzenia śledził cały świat.

Księżna Kate, obecnie mama trójki słodkich maluchów, świetnie odnalazła się na dworze królewskim. Żona księcia Williama uznawana jest za ikonę stylu i idealną przyszłą królową. Perfekcjonizmem i zamiłowaniem do klasyki zdecydowanie przypomina królową Elżbietę II. Daleko jej do charakternych i nieco chaotycznych księżnych Diany i Meghan. Nie można zapomnieć jednak, że z nieżyjącą teściową łączy ją pewien bardzo kosztowny przedmiot.

Meghan Markle w ogniu krytyki. Siostra żony księcia Harry'ego zabrała głos

Księżna Kate wspomina księżną Dianę

Podczas spotkania z Brytyjczykami księżna Kate została zapytana o historię pierścionka zaręczynowego, który otrzymała od księcia Williama w 2010 roku. Nie jest tajemnicą, że ozdoba z szafirem i brylantami należała wcześniej do księżnej Diany. Jego wartość wycenia się obecnie na 300 tys. funtów. Oznacza to, że jest trzy razy droższy niż pierścionek zaręczynowy królowej Elżbiety II.

- To ten sam pierścionek. I ma dokładnie ten sam rozmiar, jestem zaszczycona, że ​​mogę go nosić — ujawniła wyraźnie wzruszona księżna Kate. Żona księcia Williama wraz z poddanymi wspominała również nieżyjącą teściową. - Niestety nigdy jej nie spotkałam. Teraz kiedy mamy dzieci, jestem przekonana, że byłaby bardzo zadowolona z bycia babcią. Byłaby genialna. Tęsknimy za nią każdego dnia — podkreśliła przyszła królowa.

Pierścionek księżnej Kate ma wyjątkową historię

Co ciekawe, pierścionek zaręczynowy pojawił się na palcu księżnej Kate dzięki pomocy Harry'ego, który obecnie nie pozostaje w najlepszych stosunkach z najbliższymi. Po śmierci księżnej Diany książęta mogli wybrać po jednej pamiątce po matce. Młodszy z monarchów wybrał właśnie szafirowy pierścionek, a starszy złoty zegarek marki Cartier.

Gdy książę William postanowił oświadczyć się wieloletniej ukochanej, młodszy brat wymienił się z nim błyskotkami. Nie jest tajemnicą, że niegdyś książę Harry traktował księżną Kate jak siostrę i darzył ją ogromną sympatią. Młodszy syn Karola III w autobiografii wspominał, że ich stosunki popsuły się dopiero po serii nieporozumień między bratową a Meghan Markle.