Goniec.pl > Życie > Księża nie wierzą, co 24-latka zrobiła w kościele. Zgorszeni na nowo poświęcili ołtarz
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 07.11.2023 16:40

Księża nie wierzą, co 24-latka zrobiła w kościele. Zgorszeni na nowo poświęcili ołtarz

Sabrina Carpenter teledysk
YouTube/Sabrina Carpenter

Niektóre światowe gwiazdy lubią rozgłos i to bez względu na to, czy jest on pozytywny, czy też negatywny. Z założenia, że najważniejsze, by mówiono, choć nieważne jak, wyszła najwyraźniej także amerykańska piosenkarka Sabrina Carpenter. 24-latka nagrała fragment swojego najnowszego teledysku w jednym z nowojorskich kościołów, wprawiając jego władze w potężne osłupienie. Zszokowani księża musieli ponownie poświęcić ołtarz, wierząc, że tylko tak przywrócą mu dawną świętość.

Sabrina Carpenter nagrała szokujący teledysk

Choć Sabrina Carpenter ma zaledwie 24 lata, już może pochwalić się nie lada osiągnięciami. Gwiazda jest nie tylko uwielbianą piosenkarką, ale też autorką tekstów, aktorką i projektantką.

Na Instagramie dorobiła się już nawet 31 mln obserwujących i liczba ta stale rośnie. Fanami słodkiej Amerykanki nie zostaną jednak z pewnością księża z kościoła pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny na Brooklynie w Nowym Jorku. Dlaczego?

Wszystko przez najnowszy teledysk Sabriny do utworu “Feather”, który promuje płytę zatytułowaną “emails i can't send”. To właśnie w świątyni powstały fragmenty klipu, które mocno podzieliły opinię publiczną. Podczas gdy wierni fani artystki rozpływają się w zachwytach, katolicy łapią się za głowy i grzmią.

Grzegorz Borys nie żyje. To ona zidentyfikowała ciało, ujawniono kulisy

Piosenkarka zatrwożyła władze nowojorskiego kościoła

Kontrowersje, jakie dotyczą klipu do “Feather” opierają się głównie na końcowym fragmencie nagrania, który powstał właśnie we wspomnianej świątyni. Trwa on zaledwie ok. 30 sekund, ale to wystarczyło, by władze sakralnego budynku uznały, że ich miarka się przebrała.

ZOBACZ: Co zrobić z ubraniami po zmarłym? Ksiądz z TikToka pospieszył z odpowiedzią

Zaznaczmy więc, że cała fabuła teledysku opiera się na historii, w której Carpenter “zabija” swoich byłych chłopaków, odpowiedzialnych za jej krzywdy i cierpienie. Na koniec zaś w kościele ustawione zostają różowe trumny z wymownymi napisami, wokół których wije się odważnie ubrana piosenkarka. W pewnym momencie 24-latka ociera się nawet o jedną z trumien.

sabrina carpenter.jpg
YouTube/Sabrina Carpenter

Księża ponownie poświęcili ołtarz

Niektóre ze scen to dosłownie migające urywki, lecz wprawione oko obserwatora nie potrzebuje dużo, by dostrzec, że klip jest mocno szokujący jak na wideo nakręcone w kościele. “Daily Star” informuje nawet, że służący na co dzień w świątyni księża są w szoku i już podjęli stanowcze działania.

ZOBACZ: Pokazała zdjęcie z cmentarza i wywołała burzę. "Sytuacja jest skandaliczna"

W związku z tym, bp Robert Brennan i nowy prałat Joseph Grimaldi zorganizowali specjalną mszę św., podczas której na ołtarz wylali wodę święconą. Ich zdaniem, tylko w ten sposób mogli przywrócić miejscu utraconą świętość.

Tymczasem fani Sabriny zachwycają się nowym teledyskiem i piosenką, która w serwisach streamingowych bije rekordy popularności.

Źródło: o2.pl, Daily Star

Tagi: Kościół USA