NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Książę Harry przyleci na koronację Karola III. Wizyta będzie wyjątkowo krótka
Irmina Jach
Irmina Jach 30.04.2023 13:55

Książę Harry przyleci na koronację Karola III. Wizyta będzie wyjątkowo krótka

Książę Harry
Rex Features/East News

Książę Harry, wbrew doniesieniom medialnym, pojawi się na koronacji Karola III. Nie będzie mu towarzyszyć Meghan Markle, która zostanie w Kalifornii z dziećmi. Tabloidy donoszą, że zbuntowany monarcha opuści Londyn zaraz po zakończeniu oficjalnych uroczystości. Ma istotny powód.

Książę Harry pojawi się na koronacji Karola III

Książę Harry w ostatnich latach wyraźnie oddalił się od innych członków rodziny królewskiej. Na kartach wydanej w marcu bieżącego roku autobiografii „Ten drugi” monarcha opowiedział o trudnych relacjach z ojcem i bratem, co niewątpliwie nie spodobało się królowi Karolowi III i księciu Williamowi.

Popularności wśród najbliższych i Brytyjczyków nie przysporzyło Harry'emu również odejście z dworu, okrzyknięte przez prasę mianem „megxitu”, oraz głośny wywiad u Oprah Winfrey. Do niedawna spekulowano, że zbuntowany książę, który wyraźnie alienował się od rodziny podczas pogrzebu Elżbiety II, nie pojawi się na koronacji ojca. Kilka dni temu ujawniono jednak, że monarcha zjawi się w Londynie. Nie będzie przy nim Meghan Markle i dzieci.

Niecodzienna wpadka w TVP Info, wszystko poszło na żywo. Widzowie nie mieli tego usłyszeć

Książę Harry szybko ucieknie z Londynu?

Książę Harry, według „The Daily Mail” zawita w Londynie tylko na chwilę. - Książę planuje wrócić samolotem do Stanów Zjednoczonych zaledwie dwie godziny po zakończeniu historycznej ceremonii o godzinie 13 — donosi tabloid. Niepokorny syn Karola III spędzi więc w Wielkiej Brytanii tylko dobę.

Można podejrzewać, że książę Harry chce wrócić do Kalifornii, by wziąć udział w imprezie urodzinowej Archiego. Potomek monarchy i Meghan Markle w dniu koronacji dziadka kończy cztery lata. To właśnie z tego powodu była aktorka miała nie zdecydować się na udział w ceremonii. Małżonkowie nigdy nie ukrywali, że to dzieci są dla nich na pierwszym miejscu.

Koronacja Karola III. Jak będzie wyglądać?

Koronacja Karola III jest pierwszą oficjalną okazją od czasu pogrzebu królowej Elżbiety II, w której wezmą udział niemal wszyscy członkowie rodziny królewskiej. Uroczysta ceremonia rozpocznie się o godz. 12 czasu polskiego procesją z Pałacu Buckingham do Opactwa Westminsterskiego. Koronacja nastąpi podczas tradycyjnego nabożeństwa.

Po zakończeniu mszy do pałacu powróci  Procesja Koronacyjna, w której będą uczestniczyć członkowie rodziny królewskiej. Król Karol III i królowa małżonka Camilla pojadą karetą. Następnie „royalsi” pozdrowią Brytyjczyków z balkonu Pałacu Buckingham. Na kolejne dni zaplanowano pomniejsze wydarzenia i koncert koronacyjny.

Źródło: „The Daily Mail”