Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Książę Harry i Meghan Markle mają poważny problem. W akcji prokuratura
Irmina Jach
Irmina Jach 14.05.2024 18:53

Książę Harry i Meghan Markle mają poważny problem. W akcji prokuratura

Książę Harry i Meghan Markle
Fot. Rex Features/East News SplashNews.com/East News

Książę Harry i Meghan Markle znaleźli się na celowniku amerykańskich władz. Powodem interwencji prokuratora generalnego mają być zaniedbania, których para książęca dopuściła się w związku ze swoją fundacją Archewell.

Brytyjska rodzina królewska przeżywa trudne chwile

Brytyjska rodzina królewska przechodzi trudne chwile. W ostatnich miesiącach opinia publiczna dowiedziała się, że zarówno księżna Kate, jak i król Karol III walczą z chorobami nowotworowymi. Trudną walkę o zdrowie kolejny raz musiała podjąć także Sarah Ferguson, była żona księcia Andrzeja. W obliczu dramatów rodzinnych tabloidy bacznie obserwują księcia Harry'ego.

Młodszy syn króla Karola III i jego żona Meghan Markle od czasu wyjazdu z Wielkiej Brytanii nie mają dobrej prasy. Decyzja o rezygnacji z aktywnej pracy na rzecz rodziny królewskiej spotkała się ze sprzeciwem nie tylko ze strony Brytyjczyków. Książę Harry, który w ubiegłym tygodniu gościł w Londynie, nie spotkał się ani z chorym ojcem, ani z ukochaną niegdyś szwagierką, co wywołało falę krytyki.

10-latka poszła do spowiedzi. "Ksiądz krzyczał na cały kościół"

Książę Harry i Meghan Markle mają poważne problemy

To nie koniec kłopotów księcia Harry'ego i Meghan Markle. Media donoszą, że ich fundacją Archewell zainteresowała się prokuratura. W trakcie dochodzenia odkryto kilka poważnych nieprawidłowości w jej działaniu. Prokurator generalny stanu Kalifornia nałożył na organizację zakaz zbierania i wydawania pieniędzy.

Powodem jego decyzji jest niezłożenie przez książęcą parę i ich współpracowników corocznego raportu oraz zlekceważenie obowiązku uiszczenia opłat rejestracyjnych. Rob Bont bezpardonowo nazywa Archewell organizacją przestępczą.

ZOBACZ TAKŻE: Wymowny gest króla Karola III. Pierwszy krok do przekazania władzy Williamowi

Fundacja księcia Harry'ego i Meghan Markle to "organizacja przestęcza"

Organizacja o charakterze przestępczym nie cieszy się dobrą opinią i nie może angażować się w pozyskiwanie funduszy na cele charytatywne. Organizacja może również zostać ukarana grzywną, a jej rejestracja może zostać zawieszona lub cofnięta — napisano w dokumencie wydanym przez prokuratora generalnego stanu Kalifornia.

Książę Harry i Meghan Markle będą zmuszeni do podjęcia natychmiastowych czynności, których celem jest wyjaśnienie opóźnień w opłatach. Dotychczasowa zwłoka ma skutkować konsekwencjami finansowymi. Niewątpliwie, afera związana z fundacją Archewell nie wpłynie pozytywnie także na nadszarpnięty już wizerunek sławnych małżonków.