Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ksiądz ugryzł wierną podczas mszy. Wcześniej wpychał jej opłatek
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 25.05.2024 18:52

Ksiądz ugryzł wierną podczas mszy. Wcześniej wpychał jej opłatek

ksiądz
Fot. Pixabay

Szokujące doniesienia z Florydy. W jednym z tamtejszych kościołów doszło do sprzeczki w czasie mszy. Ksiądz wdał się w kłótnie z jedną z parafianek, po czym doszło do absurdalnej sytuacji. Duchowny w pewnym momencie ugryzł kobietę w ramię. Sprawa trafiła już na policję, a diecezja broni wikariusza. 

Kłótnia w kościele, ksiądz nie wytrzymał

Do oburzającej sytuacji doszło w kościele katolickim na Florydzie. Wikariusz parafii pod wezwaniem św. Tomasza z Awkinu w St. Cloud właśnie rozdawał parafianom hostię, chwilę potem wierni zobaczyli szokujące sceny. Ksiądz Fidel Rodriguez usłyszał już oskarżenie o pobicie kobiety.

Oburzająca praktyka na targach. Podmieniają warzywo i liczą zyski

Ksiądz pobił i ugryzł kobietę

Nabożeństwo przebiegało spokojnie do momentu wręczenia hostii jednej z parafianek. Kobieta, której dane nie zostały ujawnione, podeszła do duchownego, na co ten próbował wcisnąć jej na siłę opłatek do ust. Świadkowie nie mają wątpliwości, że księdzu ”kompletnie odbiło”. Zaczął się z nią siłować, aż wierna poprosiła, żeby tego nie robił. Kiedy chciała wziąć kolejny opłatek, ten nagle ugryzł ją w ramię.

ZOBACZ: Kupiła kurtkę w lumpeksie. Sięgnęła do kieszeni i zamarła. “Wciąż nie mogę uwierzyć”

Diecezja broni księdza. ”Zrobił wszystko, żeby chronić komunię przed świętokradztwem”

Sprawą zajęła się policja, a ksiądz Fidel został poproszony o złożenie wyjaśnień. Jak się okazuje, przyznał się do zaatakowania kobiety. Tłumaczył się potrzebą ”chronienia opłatka” oraz twierdzi, że kobieta go popchnęła i nie chciała puścić tacy z komunią. Według niego jedynym sposobem, by ją zatrzymać, było ugryzienie jej w ramię. Duchownego broni także diecezja w Orlando, która uznała, że zrobił on wszystko ”aby ochronić komunię przed tym świętokradztwem”.

Źródło: nbcnews.pl