Goniec.pl
Jan BIELECKI/East News

Jan BIELECKI/East News

Krystyna Pawłowicz wskazała winnych skażenia Odry. Została skrytykowana

14 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Krystyna Pawłowicz obserwuje katastrofę ekologiczną z wysokiego konia Trybunału Konstytucyjnego. Mimo braku eksperckości w temacie, postanowiła podzielić się ze światem autorską teorią spiskową. Sędzia stwierdziła, że być może ręce maczały w tym również inne państwa. Natychmiast została sprowadzona na ziemię.

Krystyna Pawłowicz skorzystała okazji, żeby - kolejny raz - publicznie podkreślić swój brak sympatii do Niemców, którzy mają poważne zastrzeżenia do postępowania polskiej strony.

stegna

Mężczyzna zemdlał na plaży w Stegnie. Gdyby nie turyści, wciąż mógł żyć?

CZYTAJ DALEJ

Krystyna Pawłowicz wskazała winnych skażenia Odry. Jej teoria została natychmiast obalona

Krystyna Pawłowicz często dzieli się opiniami w mediach społecznościowych. Choćby się całkowicie myliła, sędzia jest niezwykle pewna tego, co pisze i jak zwykle snuje teorie związane z najnowszymi wydarzeniami na politycznym podwórku.

Tym razem w kraju niezwykle głośno jest o zatruciu Odry. Warto wspomnieć, że polski rząd zareagował już po tym, jak alarm u siebie podnieśli Niemcy. Krystyna Pawłowicz była jednak pełna wątpliwości. Zastanawiała się, czy to właśnie nie obce siły próbowały zanieczyścić rzeki, a teraz zrzucają winę na Polaków.

- Czy brana jest pod uwagę też możliwość, iż zatrucia Odry dokonano z brzegu po stronie Niemiec? Czy oni też szukają u siebie sprawcy, czy Polska z góry zgodziła się tylko na jedną wersję o 'winie' po polskiej stronie...? Myślę, że ustalać należy, w czyim interesie było to zatrucie Odry - pisała oburzona Pawłowicz na Twitterze.

Jak twierdziła była posłanka PiS nie można absolutnie wykluczać udziału innych państw w zatruciu wód drugiej największej polskiej rzeki. "Wiadomo już dokładnie, w którym miejscu zatruto rzekę? Czyimi rękami?" - pytała Pawłowicz.

Stwierdziła, że jeśli w źródła zatrucia nie uda się odnaleźć w Polsce, wówczas jest to pewne, że za wszystkim stoją Niemcy. Dość odważna teza, która została szybko obalona przez użytkowników Twittera.

- Niemożliwe jest, by zrobili to Niemcy. Z przyczyn geograficznych - zaznaczył jeden z nich. Odra płynie z gór w kierunku Bałtyku, a skażenie było widoczne na linii Oławy i wcześniej. Tam Niemcy raczej nie mają dostępu. Trujące substancje musiałyby płynąć wtedy pod prąd. To racjonalne wyjaśnienie jednak nie zniechęciło Pawłowicz.

- Skąd wiadomo, że pod prąd...? Wszystko jest dopiero ustalane, ale pan już wie... Każde pytanie można teraz zadać. Jak pan myśli, w czyim interesie jest ta katastrofa...? - zadawała pytania.

- Badana powinna być każda, nawet mało prawdopodobna wersja. A nie z góry ustawianie badania tej katastrofy na winę Polski. Być może w ciągu przyczyn są też działania innych państw. Kto miał interes w wywołaniu tej katastrofy? - dopytywała.

Przydałoby się jednak zastanowić, jak mało prawdopodobna jest wersja o tym, że ktoś np. we Frankfurcie zrzucił truciznę do Odry, a ta przedostała się do Oławy. Wydaje się, że Krystyna Pawłowicz zatrzyma Ziemię i ruszy Słońce, byle tylko racja była po jej stronie.

krystyna pawłowicz
strajk

Tysiące Polaków wyszło na ulicę. Mają dość, dantejskie sceny na ulicach miast

Od kilku dni w Polsce trwają protesty po śmierci 30-letniej Izabeli z Pszczyny. Kobieta zmarła będąc w 22. tygodniu ciąży. Doznała wstrząsu septycznego, a w rozpaczliwych SMS-ach do rodziny skarżyła się, że lekarze nie chcą usunąć obumarłego płodu. / Fot. Jakub Kaminski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Zaskakująca prawda o Jarosławie Kaczyńskim wyszła na jaw. Polacy się tego nie spodziewali

  • IMGW ostrzega, pogoda nie rozpieści Polaków. Wydano alerty pierwszego stopnia

  • Rosjanie szukają sposobów na ucieczkę z frontu. Niewiarygodne, w jaki sposób chcą uniknąć walki

Źródło: Goniec.pl

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

kremlin.ru Jakub Szymczuk/KPRM

Wiadomości

"Równie dobrze Putin może ogłosić aneksję Księżyca czy Marsa". Ostre reakcje na decyzję dyktatora

Czytaj więcej >
Karkonoski Park Narodowy/Facebook

Wiadomości

Mamy dopiero wrzesień, a w Polsce już szalała śnieżyca. Mamy nagranie

Czytaj więcej >
Kreml zapowiedział specjalną ceremonię, Władimir Putin podpisze tam ważny dekret

Wiadomości

Władimir Putin anektował kolejne regiony Ukrainy. Zebrani skandowali "Rossija!"

Czytaj więcej >
Flickr/ facebook.com/DorotaOstrowskaFoto/zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Skandal na cmentarzu. Poszedł na cmentarz i nie znalazł grobu bliskich, ksiądz sprzedał miejsce

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk rezygnuje ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Wiadomości

Michał Dworczyk zrezygnował ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Czytaj więcej >
Flickr/European Parliament

Wiadomości

Donald Tusk staje w obronie przedsiębiorców i uderza w PiS. "Użyjemy wszystkich dostępnych środków"

Czytaj więcej >