Goniec.pl
Pawłowicz

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Krystyna Pawłowicz oskarżona o rasizm. Sprawa trafiła do sądu

1 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Kolejne czarne chmury zbierają się nad Krystyną Pawłowicz. Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości, która jest obecnie najbardziej kontrowersyjnym sędzią w składzie Trybunału Konstytucyjnego, oskarżona została o nawoływanie do nienawiści na tle rasowym. Akt oskarżenia jest już w sądzie, a na ławie zasiąść ma także 11 innych polityków Zjednoczonej Prawicy.

Krystyna Pawłowicz nie daje o sobie zapomnieć. Ostatnio głośnym echem odbiła się jej krytyka pod adresem nowej miss Polonia Krystyny Sokołowskiej, której była posłanka zarzuciła, że ta ma... "za długie zęby".

6294546e21df6 o large

Pożar na terenie sortowni śmieci w Promniku. Płonie toksyczny materiał, służby alarmują

CZYTAJ DALEJ

Znana z tego, że sama nie toleruje negatywnych opinii na swój temat Pawłowicz nie oszczędziła także Donalda Tuska, który określił ją mianem "teoretycznie ważnej pani". W odpowiedzi stwierdziła, że były premier lansuje się na jej nazwisku, a wyborców PO nazwała "Cybami".

Publiczne obelgi to chleb powszedni dla sędzi Trybunału Konstytucyjnego, stawiającej się ponad prawem. W końcu jednak i ona doczekała się stanowczej reakcji oburzonych jej zachowaniem, którzy zgłosili do sądu sprawę sprzed 4 lat.

Akt oskarżenia przeciwko Pawłowicz trafił do sądu

- Do Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa wpłynął subsydiarny akt oskarżenia złożony przez oskarżyciela posiłkowego R.G. Sprawie nie wyznaczono terminu - przekazało biuro prasowe Sądu Okręgowego w Warszawie dziennikarzom "Super Expressu".

Krystynie Pawłowicz zarzuca się nawoływanie do nienawiści na tle rasowym. Chodzi o spot wyborczy PiS z 2018 roku traktujący o samorządzie.

- Samorządowcy PO szykują się do przyjęcia uchodźców. [...] Pojawiły się enklawy muzułmańskich uchodźców, dziś mieszkańcy boją się wychodzić po zmroku na ulicę; napady na tle seksualnym, akty agresji stały się codziennością mieszkańców - to tylko niektóre ze zdań pojawiających się w reklamie.

Oprócz byłej posłanki PiS na ławie oskarżonych zasiąść może także 11 parlamentarzystów Zjednoczonej Prawicy, m.in. szef MON Mariusz Błaszczak, minister kultury Piotr Gliński i europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki.

Screen Youtube / Gazeta.pl

Krystyna Pawłowicz kuriozalnie złamała prawo jako sędzina Trybunału Konstytucyjnego

CZYTAJ DALEJ

Liczne problemy Pawłowicz z prawem

Jak powiedział w rozmowie z "SE" oskarżyciel subsydiarny Rafał Gaweł, PiS w obrzydliwy sposób - dla zbicia kapitału politycznego - wykorzystał ludzi uciekających przed wojną. Za czyny, które zarzuca się politykom kodeks, przewiduje karę nawet dwóch lat pozbawienia wolności. Trzeba jednak zaznaczyć, że Pawłowicz chroniona jest immunitetem sędziowskim i póki zasiada w TK istnieją znikome szanse, że zobaczymy ją na sali sądowej.

To zresztą nie pierwsze kłopoty z prawem, których na razie udaje się uniknąć byłej parlamentarzystce. Na przełomie kwietnia i maja media informowały o jej nieprawidłowo wypełnionym oświadczeniu majątkowym.

Konstytucjonaliści nie kryją oburzenia tym, że Pawłowicz sama złamała przepisy, które uchwalała. Niektórzy twierdzą nawet, że w konsekwencji powinna ona zrzec się urzędu.

Emeryci nawet nie wiedzą, że mogą starać się o dodatkowe pieniądze

Nie tylko czternastka. Emerycie, te pieniądze ci się należą, złóż odpowiednie dokumenty i zyskaj

Emerycie, musisz to wiedzieć. W tym roku starać możesz się o szereg dodatków i zasiłków. Dodatkowe pieniądze zwyczajnie ci się należą. Wyjaśniamy, o jakich kwotach mowa. Nie są one małe i na pewno pomogą podreperować domowy budżet każdego seniora. fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, SE

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

ZUS podał informację o najwyższej wypłacanej emeryturze. Kwota jest zawrotna (Pixabay/sabinevanerp/Iberion).

Wiadomości

Wiemy, jaką najwyższą emeryturę wypłaca ZUS. Wielu chciałoby tyle zarabiać

Czytaj więcej >
Pilne ostrzeżenie GIS. Spożycie partii popularnej sałatki może się źle skończyć

Wiadomości

Pilne ostrzeżenie GIS. Spożycie partii popularnej sałatki może się źle skończyć

Czytaj więcej >
Dolnośląskie: Marznąca mżawki sparaliżowała ruch. Na drogach powalone drzewa i szklanka

Wiadomości

Dolnośląskie: Marznąca mżawka sparaliżowała ruch. Na drogach i torach powalone drzewa oraz szklanka

Czytaj więcej >
Dziennikarze "Super Experssu" przypomnieli post, który Jerzy Owsiak wrzucił w mediach społecznościowych w 2019 r. dotyczący jego zarobków (Michal Zebrowski/East News).

Wiadomości

Zarobki Jerzego Owsiaka. Oto pensja szefa WOŚP

Czytaj więcej >
WHO opublikowała listę leków na wypadek kryzysu nuklearnego i skażenia radiologicznego

Wiadomości

WHO opublikowała listę leków na wypadek kryzysu nuklearnego i skażenia radiologicznego

Czytaj więcej >
Wypadek, słup elektryczny, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach

Wiadomości

Łódzkie: Tragiczny wypadek pod Skierniewicami, auto zderzyło się ze słupem elektrycznym

Czytaj więcej >