Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Koszmarny wypadek na Lubelszczyźnie. W akcji śmigłowiec LPR, z seata zostały tylko szczątki
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 23.04.2023 10:28

Koszmarny wypadek na Lubelszczyźnie. W akcji śmigłowiec LPR, z seata zostały tylko szczątki

wypadek w Jelnicy
Facebook/Policja Lubelska

Niezwykle dramatyczny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 806 w miejscowości Jelnica na Lubelszczyźnie. Prowadzony przez 31-latka osobowy seat dosłownie roztrzaskał się o przydrożne drzewo, w wyniku czego ciężko ranny został pasażer. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, w przypadku kierowcy pojazdu, zdarzenie skończyło się tragicznie.

Poranna tragedia na Lubelszczyźnie

Niedzielny poranek nie był spokojny dla służb z okolic miejscowości Jelnica i Strzakły w woj. lubelskim. Około godziny 5 nad ranem policjanci otrzymali bowiem zgłoszenie o tragedii na drodze wojewódzkiej nr 806, gdzie rozbił się osobowy seat.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca seata stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi i uderzył w stojące przy drodze drzewo. Dokładne okoliczności wyjaśniają cały czas policjanci pod nadzorem prokuratora - poinformowała portal Goniec.pl mł. asp. Małgorzata Skowrońska z zespołu prasowego KWP w Lublinie.

Niespodzianka dla grzybiarzy, Polacy już szturmują lasy. Tego nie mogli przewidzieć nawet eksperci

Kierowca nie żyje, pasażer w szpitalu

Jak podała nam funkcjonariuszka, kierowcą samochodu okazał się być 31-letni obywatel Mołdawii, który zginął na miejscu. Oprócz niego pojazdem podróżował także pasażer. 

Mężczyzna odniósł poważne obrażenia i w ciężkim stanie został przetransportowany na pokładzie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Jego dane personalne są ustalane.

Z seata zostały tylko kawałki

Droga pomiędzy miejscowościami Jelnica a Strzakły jest cały czas zablokowana. Na udostępnionym przez policję nagraniu widać, że siła uderzenia o drzewo musiała być ogromna, bo seat rozpadł się na kawałki.

Źródło: Facebook, Goniec