Goniec.pl
"Wiadomości" TVP

Screen „Wiadomości” TVP 1 14.07.21

Kompromitacja "Wiadomości"? Internauta ujawnił prawdę o paskach

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

"Wiadomości" TVP już od jakiegoś czasu stały się źródłem żartów wśród polskich internautów. Jeden z nich postanowił przeanalizować paski, które pojawiają się na ekranie podczas trwania serwisu informacyjnego

Jak twierdzi użytkownik portalu wykop.pl o nicku FlasH, w ciągu dwóch ostatnich lat w „Wiadomościach” TVP aż 16 razy użyto paska o treści „Polska bezpieczna jak nigdy w historii”. Na potwierdzenie swoich słów internauta zamieścił w sieci zestawienie screenów z programu.

Internauta pokazał widzom TVP prawdę o „Wiadomościach”

„Wiadomości” to jeden z najpopularniejszych programów informacyjnych w polskiej telewizji. Od jakiegoś czasu ogromnym zainteresowaniem cieszą się również paski, wyświetlane na ekranie w czasie serwisu. Ich treść niejednokrotnie wprawiła widzów w osłupienie, internauci śmieją się, że kreatywność tzw. paskowych z TVP nie ma granic.

Żarty z pasków na dobre zadomowiły się wśród twórców memów oraz innych żartów i śmiesznych treści w internecie. Często nie muszą oni wiele dodawać, bo absurdalna treść informacji na paskach w TVP sama w sobie dostarcza rozrywki.

Jeden z internautów udowodnił jednak, że pracownicy TVP lubią korzystać z utartych schematów i nie zawsze popisują się oryginalnością. Ich "lenistwo" jest dosyć zastanawiające biorąc pod uwagę fakt, że według „Newsweeka” w 2019 roku niektórzy z nich mieli zarabiać nawet 9 tys. zł na rękę.

Internauta o nicku FlasH udostępnił na portalu wykop.pl zestawienie screenów z „Wiadomości” z okresu pomiędzy czerwcem 2019 a marcem 2021 roku. Wynika z niego, że redakcja TVP aż 16 razy posłużyła się tym samym paskiem o treści „Polska bezpieczna jak nigdy w historii”.

Zdanie to ilustrowało różne treści, jednak za każdym razem miało stanowić potwierdzenie skutecznych działań obecnej władzy. Zestawienie internauty zmusza jednak do refleksji nad tym, czy kilkunastokrotne użycie słów „bezpieczna jak nigdy” w przeciągu kilku miesięcy na pewno jest wiarygodnym przekazem. 

To jednak niejedyny pasek, który powielano na antenie TVP w ostatnich latach. Według internauty równie często, jak wcześniej wspomniane zdanie, na ekranie telewizorów miał pojawiać się pasek o treści „Inwestycje ratują polską gospodarkę”.

[EMBED-243]

Jakiś czas temu w sieci głośno było również o kadrze ze śniętą rybą unoszącą się na powierzchni wody, którą TVP miało wykorzystać w swoich materiałach aż 24 razy. Reportaże te odnosiły się do tematu awarii oczyszczalni „Czajka” w Warszawie, za którą odpowiedzialnością obarczano polityka opozycji, Rafała Trzaskowskiego.

Internauci wielokrotnie donosili również o podejrzanych ekspertach, którzy pojawiali się pod zmienionym imieniem i nazwiskiem lub z inną funkcją w różnych materiałach, prezentowanych na antenie Telewizji Polskiej. Nie wiadomo, czy jest to jedynie niedopatrzenie, czy celowe działanie. Władze TVP unikają komentowania tych wpadek publicznie.

wykop.pl/FlasH

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Policja wydała ważny apel do Polaków. Wiele osób w ostatnich dniach łamie przepisy, sypią się mandaty

  • Nowe obostrzenia w kościołach? Profesor Horban zabrał głos

  • Adam Niedzielski potwierdził fatalną sytuację na Śląsku

Źródło: WP/Wykop/Twitter

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >