Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > KO traci posła. Bogusław Sonik poinformował o odejściu z partii
Monika Majko
Monika Majko 27.07.2023 11:35

KO traci posła. Bogusław Sonik poinformował o odejściu z partii

Bogusław Sonik
PHOTO PAWEL SKRABA / SE / EAST NEWS

Koalicja Obywatelska traci polityka. W czwartek rano były poseł PO poinformował, że “odchodzi z klubu Koalicji Obywatelskiej”, a jego decyzja ma mieć związek z poglądami na sprawy związane z aborcją. Bogusław Sonik nie ukrywał, że męczyła go także “atmosfera w partii”.

 

Bogusław Sonik odchodzi z KO

O rezygnacji z członkostwa w Koalicji Obywatelskiej Bogusław Sonik poinformował na antenie TVP 1. Polityk pojawił się w “Kwadransie Politycznym” i przekazał, że dzisiaj występuje z klubu KO. Swoją decyzję uzasadnił różnicami światopoglądowymi.

Jak podkreślił były poseł PO, nie zgadza się on z poglądami KO w kwestiach związanych z aborcją. Polityk zarzucił swojej byłej już partii, że "ostro skręciła w lewo". Nie ukrywał także, że męczyła go atmosfera wśród członków klubu KO i “czuł się wypychany”. Podkreślił, że występuje z partii, "bo tak po prostu trzeba, żeby to było konsekwentne".

Ewa Błaszczyk potwierdziła nowe informacje o córce. Doniesienia ze szpitala okazały się prawdą

Bogusław Sonik: "Odbyłem spotkanie z prezesem PSL"

Bogusław Sonik na antenie TVP zdradził również swoje polityczne plany na przyszłość, w tym nadchodzące wybory parlamentarne. Były polityk KO przyznał, że obecnie “aktywnie czeka”, a niedawno spotkał się z liderem PSL, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

- Odbyłem spotkanie z prezesem PSL, okazaliśmy sobie wzajemną życzliwość i gotowość do współpracy, a jak zostaną ogłoszone wybory, to się będzie konkretyzować - przyznał.

Sonik podkreślił jednak, że podczas rozmowy z Kosiniakiem-Kamyszem nie była poruszana kwestia ewentualnego miejsca na listach wyborczych. Polityk jest przekonany, że uda mu się uzyskać mandat posła bez względu na pozycję na liście. 

- Nigdy do tej pory nie miałem pierwszego miejsca. Udawało mi się zawsze uzyskiwać dobry wynik wyborczy i sądzę, że niezależnie od miejsca będę miał wynik, który pozwoli uzyskać miejsce w Sejmie - dodał Sonik.

Nie tylko Sonik zmienił ostatnio klub

To kolejne przetasowanie w Sejmie w ostatnich dniach. W ubiegłym tygodniu o zmianie klubu zdecydowała także była posłanka Suwerennej Polski, Anna Maria Siarkowska. Posłanka poinformowała, że opuszcza Zjednoczoną Prawicę ze względu na “zdradę ideałów przez Prawo i Sprawiedliwość”. 

- Ma to oczywiście też związek z postawą premiera Mateusza Morawieckiego, który w Polsce deklaruje, że będzie strzegł polskiej suwerenności i polskiego interesu narodowego, a jedzie do Brukseli i robi zupełnie co innego - podkreśliła Anna Maria Siarkowska.

Swoją polityczną karierę będzie teraz kontynuować w Konfederacji. Jak ujawnił Janusz Korwin-Mikke, podczas najbliższych wyborów parlamentarnych Siarkowska wystartuje z drugiej pozycji na liście ugrupowania w okręgu siedleckim.

 

Źródło: TVP/WP.PL