Goniec.pl > Wiadomości > Klientka Biedronki pokazała zdjęcie wagi. Polacy są kompletnie zaskoczeni
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 29.04.2023 13:15

Klientka Biedronki pokazała zdjęcie wagi. Polacy są kompletnie zaskoczeni

None
Iberion & facebook.com

Producenci oraz popularne sieci coraz częściej oszukują klientów, oferując pozornie te same produkty w mniejszych opakowaniach lub o zaniżonej gramaturze. Takim przykładem podzieliła się jedna z użytkowniczek Thermomixa. Kobieta udowodniła oszustwo ze strony producenta boczku, dostępnego w Biedronce.

Rośnie popularność "downsizingu" w sklepach. Klientka Biedronki pokazała zdjęcie wagi

Celowe zmniejszanie wag lub ilości produktów w opakowaniu (tzw. downsizing) to praktyka niezwykle powszechna w dobie szalejącej inflacji. Mało kto, widząc logo na popularnym produkcie, sprawdza jego gramaturę. Nieuwagę klientów wykorzystują producenci żywności.

Nieuczciwość jednego z nich wykryła klientka Biedronki. W tym przypadku nie chodzi jednak o efekt psychologiczny związany z zaniżoną gramaturą na opakowaniu, a o jawne oszustwo…

Skandal na pogrzebie w polskim mieście. Chcieli pochować złą osobę

Nieuczciwa praktyka producenta boczku dostępnego w Biedronce

Jedna z użytkowniczek Thermomixa na dowód oszustwa wstawiła zdjęcie w grupie skupiającej osoby gotujące przy użyciu robota. Widzimy na nim opakowanie po boczku, na etykiecie którego dostrzec można podaną przez producenta gramaturę produktu. Zgodnie z nią kupiony w Biedronce boczek powinien ważyć 150 gram i za taką ilość zapłaciła klientka.

Po wsypaniu zawartości opakowania do Thermomixa wbudowana w urządzeniu waga wskazała jednak zaledwie... 117 gram. "Masakra jak oszukują" - opisała sytuację kobieta. Wpis zgromadził liczne komentarze oburzonych internautów. Większość z nich słusznie winą obarcza producenta produktu. Należy jednak pamiętać, że za wiele pomniejszonych opakowań odpowiadają marki własne należące do sieci.

Zrzut ekranu / Danuta Ciupińska / Thermomix porady, wsparcie, przepisy

Powszechna praktyka producentów

Jak się okazuje, problem przedstawiony na zdjęciu nie dotyczy tylko boczku. Pod postem pojawiło się wiele zdjęć prezentujących pomniejszoną wagę innych produktów, takich jak śmietana, pomidory w puszce, czy twaróg. 

W przypadku tego ostatniego waga wskazywała nawet o 300 gram mniej niż deklaruje producent. Tutaj warto jednak  zachować ostrożność w ocenach bo jak zauważa jedna z klientek: "to wygląda raczej na wytarowanie przed zdjęciem pokrywy".

Źródło: o2.pl