Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kierowców czekają duże mandaty, jeśli nie zrobią tej jednej rzeczy przed jazdą
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 03.12.2023 14:31

Kierowców czekają duże mandaty, jeśli nie zrobią tej jednej rzeczy przed jazdą

auta noc śnieg
eastnews.pl

Nieodpowiednie odśnieżenie samochodu przed jazdą wiąże się z wysoką karą. Za stworzenie zagrożenia dla innych kierowców przewidziano mandat w wysokości 3000 złotych. Policja apeluję o rozwagę.

Komunikat Policji w Złotoryi

Opublikowany przez Komendę Powiatową Policji w Złotoryi ostrzega przed nierozważnym przygotowaniem auta do jazdy w trudnych warunkach pogodowych. Chodzi o niedostateczne odśnieżenie samochodu. Policja apeluje o odpowiednie usunięcie śniegu z powierzchni samochodu po opadach.

Kiedy w Polsce spadnie śnieg? Eksperci nie mają wątpliwości

Stwarzanie niebezpieczeństwa na drogach

W komunikacie cytowanym przez TVN24 możemy przeczytać o nawykach niektórych posiadaczy aut.  „Są tacy kierowcy, którzy odśnieżają zaledwie mały fragment szyby, przez co stwarzają niebezpieczeństwo na drodze – zarówno dla siebie jak i dla innych i jednocześnie narażają się na konsekwencje w postaci mandatu”.

3000 złotych mandatu za chwile nierozwagi

Komenda Powiatowa Policji w Złotoryi informuje także o przypadkach kierowców wykazujących się brakiem wyobraźni i konsekwencjach nieodśnieżenia samochodu przed odjazdem.

„Przekonał się o tym mieszkaniec powiatu złotoryjskiego, który został zatrzymany w nocy do kontroli drogowej. Mężczyzna prowadził auto, na których znajdowała się warstwa śniegu. Zaśnieżona była niemal cała przednia szyba, część maski i tablica rejestracyjna. (…) Za popełnione wykroczenie otrzymał mandat w wysokości tysięcy złotych. Poza karą finansową musiał także oczyścić pojazd, aby ruszyć w dalszą drogę” – informuje o sprawie policja.

Prawidłowym przygotowaniem auta po opadach śniegu jest przede wszystkim odśnieżenie wszystkich szyb, świateł, tablic rejestracyjnych, lusterek, ale również dach. Kierowcy często zapominają o tym, że śnieg może się z niego zsunąć w czasie szybkiej jazdy i spowodować realne zagrożenie na drodze.

Źródło: TVN24.pl

Tagi: Polska Pogoda