Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Jerzy Owsiak grzmi po śmierci 8-letniego Kamilka. Wskazał konkretną osobę
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 09.05.2023 22:41

Jerzy Owsiak grzmi po śmierci 8-letniego Kamilka. Wskazał konkretną osobę

Jerzy Owsiak
KAPiF/Facebook(Akademia Dobrych Pomysłów)

Tragedia jaka wydarzyła się w ostatnim czasie w związku ze śmiercią 8-letniego Kamilka z Częstochowy poruszyła w Polsce ogromnie istotny problem przemocy w rodzinie, oraz tego jak niewydolny jest polski system w tym temacie. Jerzy Owsiak również napisał na swoim Facebooku co o tym sądzi. Wskazał konkretnego urzędnika.

8-letni Kamilek z Częstochowy nie żyje. Wiemy co było bezpośrednią przyczyną śmierci

W poniedziałek 8 maja całą Polskę obiegła tragiczna wiadomość o śmierci 8-letniego Kamilka z Częstochowy. Chłopiec do samego końca walczył o życie w szpitalu. Jego losami żył praktycznie cały kraj. Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka poinformowało co było bezpośrednią przyczyną śmierci małego chłopca.

- Bezpośrednią przyczyną śmierci chłopca była postępująca niewydolność wielonarządowa. Doprowadziła do niej poważna choroba oparzeniowa i ciężkie zakażenie całego organizmu, spowodowane rozległymi, długo nieleczonymi ranami oparzeniowymi – czytamy. 

Popularny "klawisz" złożył obietnicę zmarłemu Kamilkowi, wpis poruszył Polaków. "Przypilnujemy go"

Jerzy Owsiak zabiera głos w sprawie Kamilka. „Niezdarność systemu ochrony takich dzieci jest ogromna.”

Jerzy Owsiak odniósł się do tragicznego zdarzenia na swoich mediach społecznościowych. Aktywista napisał na Facebooku kilka gorzkich słów pod adresem Rzecznika Praw Dziecka. Dodał również, że niezdarność systemu ochrony takich dzieci jak 8-letni Kamilek jest ogromna. 

- Ponad dwie godziny temu (jest 17:03) Rzecznik Praw Dziecka napisał, że jest porażony, jak wiele osób zawiodło w sprawie Kamilka. Sąd, kurator i opieka społeczna – od 2015 roku. Drogi panie, jest pan rzecznikiem od prawie pięciu lat. To również pytanie do pana. Niezdarność systemu ochrony takich dzieci, takich rodzin jest ogromna. I to nie po raz pierwszy! – napisał Owsiak.

Znane nazwiska apelują po śmierci 8-letniego Kamila

Po śmierci małego chłopca, w sieci pojawiło się pełno wpisów i próśb, aby reagować zawczasu na takie wydarzenia i nigdy więcej nie dopuścić do podobnej tragedii. Głos zabrało wiele znanych osób. Anna Lewandowska zaapelowała, by zawsze być czujnym – zwracać uwagę na wszystkie niepokojące sygnały, nawet na płacz dziecka za ścianą. Podobne głosy i apel wystosowały do swoich odbiorców chociażby Joanna Opozda, Małgorzata Kożuchowska, Ewa Chodakowska czy Jan Błachowicz. 

Dawid i Magdalena B. wykazali się niebywałym okrucieństwem i bez cienia wątpliwości powinna ich czekać najsurowsza z możliwych kar. Możemy mieć tylko nadzieję, że ta tragedia będzie miała wpływ na przyszłość i nigdy więcej żadne niewinne dziecko nie doświadczy podobnego bestialstwa.