Goniec.pl
Jarosław Kaczyński wspominał na budowie Mierzei Wiślanej zmarłego posła PiS Jerzego Wilka

(zdjęcie ilustracyjne) Piotr Molecki/East News

Jarosław Kaczyński uczcił pamięć Jerzego Wilka

25 Października 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

W poniedziałek Jarosław Kaczyński pojawił się na budowie przekopu Mierzei Wiślanej. Prezes PiS postanowił upamiętnić posła Jerzego Wilka. Most Południowy zyskał imię zmarłego polityka i prezydenta Elbląga. Wicepremier podzielił się kilkoma osobistymi uwagami na temat Jerzego Wilka. W opinii prezesa PiS jego zwycięstwo w wyborach w Elblągu było zapowiedzią rozpoczynających się zmian.

Ubrany w czarny płaszcz Jarosław Kaczyński stanął w poniedziałek po południu przed kamerami. Wicepremier brał udział w uroczystości nadania imienia Mostowi Południowego.

Andrzej Duda

Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o transporcie drogowym

CZYTAJ DALEJ

Wybrany patron to Jerzy Wilk, któremu Jarosław Kaczyński nie szczędził miłych słów. - Swoją aktywnością zapowiedział to wszystko, co będzie się działo w naszym kraju po roku 2015 - mówił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński upamiętnia Jerzego Wilka

Jerzy Wilk, który sprawił, że Jarosław Kaczyński pojawił się na budowie przekopu Mierzei Wiślanej, zmarł w maju 2021 roku. Nie zdążył doczekać końca budowy, jednak jego starania już teraz zostały docenione.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

W poniedziałek 25 października prezes PiS oraz postanowił uczcić pamięć posła swojej partii. Sukcesy Jerzego Wilka w wyborach w Elblągu miały być w opinii Jarosława Kaczyńskiego zapowiedzią nadchodzących sukcesów całej partii Prawo i Sprawiedliwość.

Sam zmarły poseł PiS pozwolić miał na rozpoczęcie prac, które wcześniej pozostawały jedynie w sferze planów. - Staraliśmy się, ale te starania wielokrotnie okazywały się bezskuteczne, ale przyszedł taki czas, że można było wreszcie podejmować decyzje - mówił w czasie poniedziałkowej uroczystości Jarosław Kaczyński.

- Można powiedzieć, że ten czas został w pewnym momencie jakby zapowiedziany. Tą zapowiedzią było zwycięstwo Jerzego Wilka w wyborach na prezydenta Elbląga - dodał prezes PiS z poważną miną.

Most Południowy nazwany na cześć posła PiS

Goście zabierający głos podkreślali, to właśnie Jerzy Wilk jak nikt inny wierzył w budowę infrastruktury Mierzei Wiślanej. Do końca swoich dni dopatrywał inwestycji.

Jeden z gości wspomniał, że jeszcze tuż przed śmiercią pojawił się na terenie budowy. Już wtedy Jerzy Wilk nie mógł poruszać się samodzielnie i postępy podziwiał, siedząc na wózku inwalidzkim.

Prezes PiS wspomina posła Jerzego Wilka

Poruszających słów pod adresem Jerzego Wilka padło z ust Jarosława Kaczyńskiego więcej. Wicepremier stwierdził, że zmarły poseł PiS szczerze oddał się zasadom, które do dziś stanowią dla Prawa i Sprawiedliwości ważny filar.

Jarosław Kaczyński podkreślał, że Jerzy Wilk idealnie wpisywał się w struktury partii. - Formacja, którą współtworzył, do której należał […], właśnie opierała się i opiera na tej zasadzie, że trzeba dotrzymywać słowa, trzeba realizować zapowiedzi i Jerzy Wilk właśnie to czynił w Elblągu i w życiu - dodawał wicepremier obecny na uroczystym nadawaniu imienia Mostowi Południowemu.

Niebywała wiadomość tuż przed Wszystkimi Świętymi. Wielu Polaków będzie zaskoczonych

Slajd 1 z 5

Goniec.pl

Znicze dla wymagających

W ofercie Biedronki znalazły się znicze dla najbardziej wymagających klientów. Osoby dysponujące grubszymi portfelami mogą pokusić się o zakup eleganckich, białych serc za 17,99 zł. / fot. Irmina Jach

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: twitter.com, wp.pl

Agata JaroszewskaAutor

Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej. Do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Była posłanka PO zatrzymana przez CBA. Składała fałszywe oświadczenia mająkowe

Czytaj więcej >
ALEX MARCINKOWSKI/East News

Wiadomości

W sobotę 30. urodziny Radia Maryja. W planach koncerty i msze

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wejherowo: poważny wypadek. Trwa walka o życie dziecka

Czytaj więcej >
PAVEL ORLOVSKY/AFP/East News, MIKHAIL METZEL/AFP/East News

Wiadomości

Łukaszenka: Rosja dostarczyła Białorusi system rakietowy S-400

Czytaj więcej >
Screen z Twittera/Justa

Wiadomości

Poseł PiS broni Mejzy. Przed kamerami mówił o podlaskiej medycynie niekonwencjonalnej

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Prezydent podpisał ustawę o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym

Czytaj więcej >