Goniec.pl
Janusz Kowalski rozbawił posłankę Lewicy. Beata Maciejewska ledwo powstrzymała łzy

Twitter/OgladamW

Janusz Kowalski rozbawił posłankę Lewicy. Beata Maciejewska ledwo powstrzymała łzy

27 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Niecodzienne sceny w TVP Info. Ku zaskoczeniu widzów, w niedzielnym programie Adriana Klarenbacha usłyszeć można było o Paradzie Równości, która dzień wcześniej przemaszerowała ulicami stolicy. Najwięcej do powiedzenia na ten temat mieli, jak zwykle, politycy prawicy, w tym niezawodny Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. Poseł Zbigniewa Ziobry nie mógł pohamować emocji, czym rozbawił siedzącą obok Beatę Maciejewską z Lewicy.

To nie przypadek, że wraz z rozpoczęciem kampanii parlamenatrnej przed wyborami zaplanowanymi na 2023 rok, ugrupowania rządzące i pozostająca na ich usługach Telewizja Polska znów podnoszą temat rzekomego zagrożenia płynącego ze strony środowisk LGBT.

piątek marcin k

Jest akt oskarżenia ws. śmierci Marcina K. Policjant miał go skopać i zostawić w lesie

CZYTAJ DALEJ

To, co uważane jest przez Zjednoczoną Prawicę za przejaw zepsucia i zaburzeń psychicznych, jak sugerował ostatnio prezes PiS Jarosław Kaczyński, wciąż świetnie sprawdza się jako podpałka do gasnącego ognia wojny polsko-polskiej.

Schemat jest prosty i powtarza się od lat. Gdy nadchodzą wybory, trzeba znaleźć wroga, którym postraszy się elektorat, a ten wyraźnie zlękniony jeszcze bardziej skupi się wokół władzy.

W 2015 roku na ustach PiS i koalicjantów znaleźli się uchodźcy z Bliskiego Wschodu, ale dziś temat ten stał się już passe. Od kilku lat triumfy święci za to homofobia, wyrazem której były chociażby głośne słowa Andrzeja Dudy z kampanii prezydenckiej o tym, że osoby LGBT to "nie ludzie, lecz ideologia".

Prawica znów szczuje na osoby LGBT

TVP, choć co jakiś czas przypomina o szkodliwości tolerowania środowisk LGBT, musiało dostać wyraźny przykaz "z góry", bo ostatnio także zintensyfikowało swoje działania.

Ku zdziwieniu telewidzów, w niedzielnym programie "Minęła Dwudziesta" jednym z głownych tematów stała się Parada Równości w Warszawie, połączona w tym roku z ukraińskim Kyiv Pride.

Oburzające środowiska prawicowe wydarzenie odbyło się miłej i spokojnej atmosferze, a jego uczestnicy, w przeciwieństwie do narodowców maszerujących ulicami stolicy 11 listopada, nie posunęli się do żadnych prowokacji. Nad wszystkim czuwał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz patronująca imprezie unijna komisarz ds. równości.

To najwyraźniej było nie w smak obozowi rządzącemu, który liczył na to, że będzie miał wiele powodów, by zaatakować organizatorów i demonstrantów. Jako, że nic takiego się nie wydarzyło, trzeba było znaleźć dziurę w całym, a z odsieczą ruszył niezawodny poseł Janusz Kowalski.

Jarosław Kaczyński

Dwie wpadki podczas jednego wystąpienia. Jarosław Kaczyński mnoży swoje gafy

CZYTAJ DALEJ

Janusz Kowalski skradł show w TVP Info

Kontrowersyjny i słynący z nieparlamentarnych wypowiedzi Kowalski udowodnił w niedzielę, że nigdy nie wychodzi z formy. Poseł Zbigniewa Ziobry tym razem, o dziwo, nie wystawiał laurek swojemu "idolowi" Donaldowi Tuskowi, nie kwestionował też kryzysu klimatycznego.

Jego myśli całkowicie zdominował temat warszawskiej parady, która wyraźnie nie dawała mu spać po nocach. Gdy więc jego przedmówczyni, Anna Kwiecień z PiS, snuła opowieści o tym, że to katolicy są najbardziej prześladowaną grupą w Polsce, Kowalski z niecierpliwością czekał aż będzie mógł podzielić się z telewidzami swoimi obawami.

Dopuszczony w końcu do głosu tak się rozgadał, że przez ponad minutę karmił wszytskich dookoła niczym nieuzasadnionymi fobiami. Pożalił się także, że widok "tych wszystkich mężczyzn ubranych w skórzane maski" podniósł mu ciśnienie.

- Coś niewyobrażalnego. Dzisiaj zatrzymanie tej lewackiej ideologii LGBT, gender, która wchodzi do szkół, wchodzi do przedszkoli, wchodzi w nasze umysły. Ja nawet widzę kredki… - mówił oburzony Kowalski.

Posłanka Lewicy prawie płakała ze śmiechu

Kowalski nie był chyba jedyną osobą w studiu TVP Info, ktorej tego wieczora wyraźnie skoczyło ciśnienie. Wymysłom prawicowych posłów nie mogła przysłuchiwać się dłużej posłanka Lewicy Beata Maciejewska, która zareagowała na całą sytuację śmiechem.

- Kolorowe kredki - dodała, wchodząc Kowalskiemu w zdanie. - Kolorowe kredki - poprawił się poseł Solidarnej Polski, czym jeszcze bardziej poprawił humor Maciejewskiej.

Rezprezentantce opozycyjnej partii nie pozostało więc nic jak tylko skwitować wszystko trafną puentą. Stwierdziła zatem, że "dla Solidarnej Polski każda kredka powinna być albo czarna, albo biała".

Mateusz Morawiecki Podcast: co premier chce przekazać Polakom?

Posłuchaliśmy podcastu Morawieckiego, żebyście wy nie musieli. Trudno uwierzyć, co wygaduje premier

Mateusz Morawiecki ma podcast i posłuchaliśmy go, żebyście wy nie musieli. - Polska królestwem bezrobocia i umów śmieciowych - powiedział szef polskiego rządu w jednym z pierwszych odcinków w 2022 r. Słuchając kolejnych zdań padających z ust premiera Morawieckiego trudno oprzeć się wrażeniu, że osoba odpowiedzialna za narrację w stosunku do rządu i PiS w "Wiadomościach" TVP otrzymała zlecenie również na tę produkcję. Oto kilka słów Mateusza Morawieckiego z podcastu, z którymi warto się zapoznać. Niektóre cytaty niezwykle źle się zestarzały.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl, WP

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Polacy gorzko o horrendalnych premiach dla piłkarzy po mundialu w Katarze. "Za co?"

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Aresztowano podejrzanego o "oszustwo na policjanta". Odebrał seniorce 13 tys. zł

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński uderzył w lekarzy

Wiadomości

Kaczyński wytyka lekarzom pensje. Ile zarabiają naprawdę?

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Były prezes TVP zabrał głos ws. pomysłu PiS. "To jedyny powód"

Czytaj więcej >
Włodzimierz Cimoszewicz

Wiadomości

Włodzimierz Cimoszewicz wygrał w sądzie z TVP. Stacja ma przeprosić i wpłacić na WOŚP

Czytaj więcej >
MOs810/Wikimedia Commons

Wiadomości

Poznań: Mężczyzna zaatakował kobietę w autobusie. Próbował wydłubać jej oczy

Czytaj więcej >