Goniec.pl
"Ja bym to badał". Prezes PiS w doskonałym humorze poniża osoby LGBT

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński w doskonałym humorze poniża osoby LGBT. "Ja bym to badał"

26 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Braki w elementarnej wiedzy czy sprytna manipulacja? Jarosław Kaczyński po raz kolejny w ostatnich dniach wywołał falę komentarzy, tym razem wygłaszając przemówienie podczas wizyty we Włocławku. Prezes Prawa i Sprawiedliwości poruszył bowiem niezwykle bliski jego sercu temat osób LGBT i uderzył w ogromną rzeszę Polaków, stwierdzając m.in. że osoby transpłciowe powinny być poddawane badaniom.

Choć czasem zdecydowanie lepiej milczeć niż powiedzieć o kilka słów za dużo, Jarosław Kaczyński, jak prawdziwy buntownik, idzie pod prąd i szokuje kolejnymi śmiałymi tezami.

piątek marcin k

Jest akt oskarżenia ws. śmierci Marcina K. Policjant miał go skopać i zostawić w lesie

CZYTAJ DALEJ

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, w obliczu spadających słupków poparcia, chwyta się dobrze znanej i niezawodnej do tej pory deski ratunkowej, czyli tematu związanego ze środowiskami LGBT.

Polityk najwyraźniej uwierzył we własne sugestie na temat próby wywołania wojny domowej przez Donalda Tuska i z zazdrości postanowił wywołać własny, kolejny już poważny spór między Polakami. W imię wyznawanej przez niego od lat zasady "dziel i rządź" po raz kolejny sprytnie napuścił część rodaków na mniejszości seksualne, przy okazji odzierając je z wszelkiej godności.

Mało śmieszne żarty bawią elektorat PiS

Tak szerokiego uśmiechu na twarzy prezesa PiS jak wczoraj świat już dawno nie widział. Czyżby polityk czerpał tak ogromną radość z objazdu po Polsce i spotkań z Polakami? Niestety, sprawa jest o wiele poważniejsza, a nawet niebezpieczna.

Lider Zjednoczonej Prawicy, mimo rezygnacji z zasiadania w rządzie, wpadł w wir obowiązków i zaczął objazd po kraju, zaszczycając w sobotę 25 czerwca swoją obecnością mieszkańców Włocławka.

Po tak zakrojonej akcji, organizowanej w czasach wielkiego kryzysu, spodziewano by się raczej, że w jej ramach Polacy usłyszą, co rząd ma zamiar zrobić z rekordową inflacją, drożyzną, zagrożeniem zza wschodniej granicy czy trawiącymi politykę aferami.

Kaczyński uznał jednak, że początek wakacji to nie najlepszy pomysł, by smucić rodaków i oznajmiać, że nie ma on skutecznej recepty na rozwiązanie problemów, dlatego w ramach rozluźnienia atmosfery opowiedział żart, który rozśmieszył tylko jego sympatyków.

Prezes PiS znów bawi się w lekarza

W dniu, w którym ulicami Warszawy po raz kolejny przemaszerowała kolorowa parada równości, prezes PiS zrobił wszystko, co w jego mocy, by w mediach głośniej było o nim samym niż o tym, co wydarzyło się w stolicy.

Bez względu na to, czy to wyraz ogromnej megalomanii, czy też jedynie próżność, ofensywa byłego już wicepremiera ds. bezpieczeństwa kolejny raz zakończyła się sukcesem.

Było tuż po godzinie 17, gdy na mównicy w jednej z sal we Włocławku stanął wyczekiwany przez zebranych naczelnik państwa. Z iście oratorskim zacięciem prawił o wielu rzeczach, konsekwentnie ześlizgując się powoli na temat postulatów osób LGBT, w tym korekty płci.

Choć winę na skandaliczne słowa, jakie padły po chwili wolelibyśmy zrzucić na panujący w sobotę upał, wiek prezesa lub zwyczajne przepracowanie, wszystko wyglądało na sprawnie zaplanowaną akcję propagandową.

Prezes z szelmowską miną stwierdził, że w przestrzeni publicznej pojawiają się postulaty, aby "każdy mógł w pewnym momencie powiedzieć, że teraz, do tej pory, do godziny 17.30 byłem mężczyzną, ale teraz jestem kobietą".

Kpina, choć ewidentnie na bardzo niskim poziomie, rozbawiła zarówno samego polityka, jak i jego słuchaczy, co tylko rozochociło lidera ZP, któremu wyraźnie rozplątał się język.

- Mój szef w pracy, czy moja koleżanka, czy mój kolega powinni się do mnie zwracać już tym razem w formie żeńskiej. No można mieć takie poglądy. Dziwne co prawda, ja bym to badał, no ale... - powiedział, wywołując burzę oklasków.

Gorące komentarze po słowach Kaczyńskiego

Patrząc na ostatnie wypowiedzi prezesa PiS coraz bardziej można nabrać przekonania, że Kaczyński pomylił się z powołaniem. Zamiast prawnikiem, polityk powinien chyba raczej zostać lekarzem psychiatrą, bo sygnalizuje wyraźne ciągoty do stawiania śmiałych diagnoz.

Ostatnio, na przykład, stwierdził na antenie TVP, że Donald Tusk znajduje się w "pewnym stanie psychicznym", w którym apelowanie do niego jest zupełnie pozbawione sensu. Teraz konsultacje z medykami, oczywiście w ramach troski, zalecił tym, którzy dokonują korekty płci.

Na szczęście, z pułapki myślowej, w jakiej na dobre utknął najsłynniejszy mieszkaniec Żoliborza, postanowili wyprowadzić go niektórzy komentatorzy i działacze LGBT.

- Chętnie wytłumaczę panu Kaczyńskiemu, jak naprawdę działa transpłciowość. Wytłumaczyłam moim głęboko religijnym dziadkom i nie mieli z tym problemu, może i ten dziad coś pojmie - zadeklarowała aktywistka Maja Heban.Mniej wyrozumiałości okazali politycy opozycji i dziennikarze wolnych mediów, którzy nie kryli oburzenia. O zdumieniu mówić w tym przypadku nie można, bo to nie pierwszy raz, gdy Kaczyński prawi podobne farmazony.

- Wypowiedzi J. Kaczyńskiego są niestety z roku na rok coraz bardziej żenujące. Nie tylko skandaliczne, ale niestosowne, głupawe. Mogę sobie tylko wyobrazić, co czują w takich momentach Piotr Jacoń albo mama transpłciowego Wiktora, który popełnił samobójstwo. I wiele innych osób - napisał dziennikarz Onetu Janusz Schwertner.


- Rżącemu po słowach prezesa towarzystwu powiem jedno: ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Wy też patrzcie na zegarki. Polityczne już niedługo - zaznaczyła z kolei na Twitterze posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz.


- To jest kompletny intelektualny upadek - wtórwała jej posłanka PO Joanna Kluzik-Rostkowska.


- Dziesiątki lekarzy LGBT codziennie ratują życie w szpitalach. Homofobom też. J. Kaczyński mówi dla swojej korzyści politycznej, a słowa mogą zabijać. Równość i tak wygra, a głoszenie poglądów niezgodnych z wiedzą medyczną… cóż, można wierzyć, że Ziemia jest płaska. Ale nie jest - napisał zaś dziennikarz WP Patryk Michalski.

Mateusz Morawiecki Podcast: co premier chce przekazać Polakom?

Posłuchaliśmy podcastu Morawieckiego, żebyście wy nie musieli. Trudno uwierzyć, co wygaduje premier

Mateusz Morawiecki ma podcast i posłuchaliśmy go, żebyście wy nie musieli. - Polska królestwem bezrobocia i umów śmieciowych - powiedział szef polskiego rządu w jednym z pierwszych odcinków w 2022 r. Słuchając kolejnych zdań padających z ust premiera Morawieckiego trudno oprzeć się wrażeniu, że osoba odpowiedzialna za narrację w stosunku do rządu i PiS w "Wiadomościach" TVP otrzymała zlecenie również na tę produkcję. Oto kilka słów Mateusza Morawieckiego z podcastu, z którymi warto się zapoznać. Niektóre cytaty niezwykle źle się zestarzały.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Onet, Goniec.pl

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Karol Borak zaginął, 15-latek wyszedł z ośrodka i zapadł się pod ziemię

Wiadomości

15-letni Karol wyszedł z domu i ślad po nim zaginął. Pilny apel policji

Czytaj więcej >
Andżelika Rutkowska zaginęła 26 lat temu, tajemniczy darczyńca oferuje 70 tys. złotych

Wiadomości

Nagroda 70 tys. zł. Dramat dziewczynki z Wielkopolski

Czytaj więcej >
Dodatkowe wsparcie po stracie bliskiego. Sprawdź, jak ubiegać się o odprawę pośmiertną

Wiadomości

Straciłeś bliską osobę? Należą ci się pieniądze, dotyczy dużej grupy Polaków

Czytaj więcej >
Dom zawalił się pod naporem śniegu, wewnątrz była pięcioosobowa rodzina

Wiadomości

Małopolska: Dom zawalił się pod naporem śniegu. Wewnątrz była pięcioosobowa rodzina

Czytaj więcej >
Nie żyje Pervez Musharraf

Wiadomości

Nie żyje Pervez Musharraf. Były prezydent Pakistanu miał 79 lat

Czytaj więcej >
Świerczyna: Wandale sprofanowali miejski cmentarz. Widok nekropolii poraża, opublikowano smutne zdjęcia

Wiadomości

Świerczyna: Wandale sprofanowali miejski cmentarz. Policja prowadzi śledztwo

Czytaj więcej >