Goniec.pl > Wiadomości > Janusz Kowalski obraził Donalda Tuska na antenie Radia Zet. Padły mocne określenia
Irmina Jach
Irmina Jach 02.01.2022 12:46

Janusz Kowalski obraził Donalda Tuska na antenie Radia Zet. Padły mocne określenia

Donald Tusk
Piotr Molecki/East News

Janusz Kowalski, polityk Solidarnej Polski, był dziś gościem audycji "Siódmy dzień tygodnia" na antenie Radia Zet. Poseł publicznie obarczył Donalda Tuska winą za wzrost cen prądu i gazu. Nazwał lidera Platformy Obywatelskiej "najemnikiem Angeli Merkel".

Początek 2022 roku wiąże się z głośnymi dyskusjami na temat wzrostu cen energii elektrycznej i gazu. Politycy reprezentujący różne partie przerzucają się oskarżeniami. Zdaniem Janusza Kowalskiego z Solidarnej Polski winę za podwyżki ponosi Donald Tusk.

Janusz Kowalski oskarżył Donalda Tuska o wzrost cen gazu i energii elektrycznej

Janusz Kowalski został zapytany przez prowadzącego audycję "Siódmy dzień tygodnia" Andrzeja Stankiewicza o pomysły na poprawienie sytuacji finansowej Polaków i sposoby na to, by rachunki za gaz były niższe. Polityk Solidarnej Polski odparł, że wzrost cen jest wynikiem polityki prowadzonej przed laty przez Donalda Tuska.

- Premier Donald Tusk podejmował w 2010 roku fatalne decyzje, podpisując niekorzystną umowę z Gazpromem. Dzisiejsze ceny to pochodna tej decyzji, dlatego nazywam Tuska premierem ruskiego gazu - mówił na antenie Radia Zet.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Poseł jest przekonany, że lider Platformy Obywatelskiej ponosi winę także za wstrzymanie budowy Baltic Pipe, opóźnienia budowy gazoportu oraz umorzenie Gazpromowi miliarda złotych. Nazwał Donalda Tuska "najemnikiem Angeli Merkel".

Stanowczy protest Lewicy i Koalicji Obywatelskiej

Obecni w studiu "Siódmego dnia tygodnia" przedstawiciele opozycji wyjaśnili, że drastyczne podwyżki cen są spowodowane złą polityką Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem Katarzyny Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej to partia rządząca wycofała się z inwestowania w odnawialne źródła energii i w fotowoltaikę. - Teraz płacimy wysokie ceny energii między innymi za tamtą decyzję - mówiła, zapowiadając równocześnie złożenie w poniedziałek ustawy, która ma na celu ulżenie Polakom w wydatkach na rachunki.

O wieloletnie zaniechaniach w polityce energetycznej oskarżał polityków Prawa i Sprawiedliwości również Robert Biedroń, który przyznał jednak, że winę ponoszą wszystkie ugrupowania, które rządziły w ostatnich latach.

- Uderzcie się w pierś i przyznajcie, że też tutaj polegliście. Walczyliście z energetyką wiatrową, z odnawialnymi źródłami energii. Obiecywaliście atom i nic z tego nie wyszło. Stać was na sponsorowanie przez Tauron Sylwestra Marzeń, a nie stać, żeby obniżyć rachunki dla najbiedniejszych - nawoływał na antenie Radia Zet, proponując między innymi wprowadzenie rekompensat dla samorządów.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: "Siódmy dzień tygodnia" Radia Zet

Tagi: Donald Tusk