Goniec.pl
Janusz Korwin-Mikke

Jakub Kaminski/East News

Janusz Korwin-Mikke trafił do szpitala. Przejdzie kolejną operację

27 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Janusz Korwin-Mikke ma pecha. W zeszłą niedzielę polityk miał poważny wypadek, który zakończył się operacją. Okazuje się jednak, że to nie koniec kłopotów ze zdrowiem lidera Konfederacji. Konieczne będzie przeprowadzenie kolejnego zabiegu.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w ostatnią niedzielę, podczas gdy Korwin-Mikke wykonywał prace przy swoim domu w podwarszawskim Otwocku. Polityk spadł z drabiny, która złamała się pod jego ciężarem.

january bien

Nie żyje January Bień, były rektor Politechniki Częstochowskiej i senator

CZYTAJ DALEJ

- Stałem akurat na aluminiowej drabinie, kiedy ta nagle się złamała. Upadek był na tyle nieszczęśliwy, że złamałem lewą nogę i zwichnąłem staw skokowy. Niezbędna była interwencja lekarza - mówił w rozmowie z Interią.

Potrzebna będzie kolejna operacja

Uraz okazał się na tyle poważny, że polityk trafił na stół operacyjny. Konieczne było umieszczenie w jego nodze drutów, ale na tym nie koniec. Aby przywrócić pełną sprawność, lekarze zaplanowali kolejny zabieg, który odbędzie się w przyszłym tygodniu. Wszystko to wskutek złamania nogi i zwichnięcia stawu skokowego.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Ta informacja z pewnością rozczaruje wszystkich sympatyków prezesa partii KORWIN. Ze względu na kontuzję musiał on odwołać wszelkie wyjazdy oraz spotkania z wyborcami, które planował w najbliższym czasie.

Król wpadek

Janusz Korwin-Mikke może mówić o prawdziwym pechu. W połowie czerwca doznał kontuzji dłoni. Polityk jechał rowerem i upadł na tyle niefortunnie, że złamał palec z przemieszczeniem. Co ciekawe, do wypadku doszło również w niedzielę.

- Miało być plażowanie nad Świdrem, skończyło się na wizycie w szpitalu - relacjonował wówczas Korwin-Mikke na swoim Instagramie i pokazywał wygięty w nienaturalny sposób palec.

Poza tym, polityk musiał się mierzyć z wieloma wpadkami wizerunkowymi. Najpierw polityk zbłaźnił się w Sejmie, kiedy to podczas wystąpienia na mównicy apelował, by zmienić rozporządzenie w sprawie noszenia maseczek podczas obrad, argumentując, że dwutlenek węgla z wydychanego powietrza powoduje „spadek zdolności intelektualnych”.

Później natomiast paparazzi przyłapali go, jak robił zakupy w bieliźnie, co tłumaczył trudnością w ubieraniu się ze złamanym palcem.

Kontrowersje wywołał także zamieszczony przez polityka w lipcu wpis na Twitterze, w którym pytał on internautów, czy w przypadku gdy zginą w wypadku samochodowym, woleliby by ich syna zaadoptowała rodzina islamska czy para gejów.

Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 7

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: natemat.pl, twitter.com

Ada Rymaszewska

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje Marcin Niedziela, mąż posłanki Doroty Niedzieli, związany z PO

Czytaj więcej >

Wiadomości

Huk pod Kancelarią Premiera. Mogło dojść do próby samobójczej, mężczyzna nie żyje

Czytaj więcej >
samolot

Wiadomości

Awaryjne lądowanie polskiego samolotu w Addis Abebie. Doszło do zapłonu, relacja pasażerki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dolny Śląsk: Pożar nielegalnego składowiska odpadów. Ryzyko niebezpieczeństwa dla mieszkańców

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Nie żyje 16-letnia Wiktoria. Media donoszą, że była Polką

Czytaj więcej >

Wiadomości

Sejm uchwalił ustawę uszczelniającą handel w niedzielę

Czytaj więcej >