Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Jakimowicz chciał zakpić z Tuska, a naraził się rzeszy osób
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 09.12.2021 19:05

Jakimowicz chciał zakpić z Tuska, a naraził się rzeszy osób

Jakimowicz
TRICOLORS/East News

Skandal na antenie TVP Info. Jarosław Jakimowicz chcąc obrazić Donalda Tuska uderzył w tysiące Polaków. "Pamiętajcie: rude to wredne!" rzucił bezwiednie, czym wprawił w zakłopotanie samego prowadzącego program "#Jedziemy" Michała Rachonia.

Jarosław Jakimowicz to zdecydowanie odkrycie Jacka Kurskiego. Aktor jakiś czas temu postanowił zmienić zawód i stał się raczkującym dziennikarzem. Od tamtej pory prowadzi program "W kontrze", gdzie partneruje Magdalenie Ogórek.

Charyzma i mało śmieszne dowcipy Jakimowicza na tyle spodobały się władzom TVP Info, że postanowiły zatrudnić gwiazdora w roli regularnego gościa Michała Rachonia w porannym formacie "#Jedziemy". Podczas jednego z ostatnich występów aktor chciał ponownie zakpić z opozycji uderzając w jej lidera. Wszystko wskazuje jednak na to, że i tym razem przesadził.

TVP Info nie odpuszcza Tuskowi

TVP Info stara się na bieżąco obrzydzać telewidzom Donalda Tuska, od kiedy ten wrócił tylko do polskiej polityki. Przewodniczący PO jest więc stałym tematem rozmów w licznych programach Telewizji Polskiej.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Tusk naraził się prorządowym mediom swoim ostatnim wystąpieniem w "Onecie", gdzie opowiadał o planach na odbicie władzy z rąk Zjednoczonej Prawicy. - Uważam, że najbliższe wybory mogą być wygrane i zależy to od sprytu i determinacji opozycji - mówił. Ta wypowiedź stała się dla Michała Rachonia i jego gości powodem do kolejnych kpin z byłego premiera. Nieoczekiwanie jednak sytuacja wymknęła się spod kontroli, bo będący wśród zaprosoznych Jakimowicz posunął się o krok za daleko w swoich żartach.

- To tak jakby przyszedł złodziej i powiedział: zaraz was okradnę i ogołocę ze wszystkiego. I śmiejąc się w oczy, mówi to osobie, którą chce skrzywdzić. (...) Ten rudy, wredny Tusk mówi właśnie, że was oszwabi, oszuka nas patriotów, nas Polaków. On to mówi po prostu w oczy, śmiejąc się. Ludzie, przecież to jest jakiś koniec świata! Jak tak może być?- powiedział aktor.

Jakimowicz obraził tysiące Polaków

Krótka wypowiedź to było dla Jakimowicza jednak za mało i gwiazdor TVP dalej przekonywał, że Tusk drwi z Polaków i ich okłamuje. W pewnej chwili wypalił: "Pamiętajcie: rude to wredne!".

Po sekundzie z twarzy Rachonia zniknął towarzyszący mu przez większość czasu uśmiech i zapanowała konsternacja. Prowadzący zorientował się, że jego gość, próbując zakpić z polityka opozycji, właśnie obraził tysiące ludzi.

Dziennikarz zaczął więc tłumaczyć wypowiedź Jakimowicza i powiedział, że kolor włosów nie wpływa na czyjś charakter. Jednak słowa padły i trudno będzie wymazać je z pamięci.

Jak podaje "Super Express", Jakimowicz mógł dotknąć swoim żartem rzesze Polaków. W skali Fischera-Sallera I-IV na świecie rude włosy występują u 1-2% populacji, czyli u ok. 700 tys. obywateli naszego kraju.

To już zresztą kolejny raz, gdy przyjaciel Magdaleny Ogórek nie przebiera w słowach chcąc zmieszać z błotem przedstawicieli opozycji. Ostatnio głośno było o nim po tym, jak nazwał pomagających migrantom Klaudię Jachirę, Janinę Ochojska i Franciszka Sterczewskiego "zdrajcami". We wrześniu Jakimowicz chciał także wyśmiać wpis Rafała Trzaskowskiego na Twitterze, ale zamiast przytoczyć dokładny cytat, zmanipulował wypowiedź. Nawet sama Magdalena Ogórek dopytywała wówczas kolegę, czy przypadkiem nie przekręcił wspomnianego tweeta.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express